עמותת "אישה לאישה" חיפה הפרה את ההסכם עם העירייה

עיריית חיפה חשפה הפרות בהסכם השאלת הנכס לשימוש עמותת "אשה לאשה". מרכזת הפעילות של העמותה, צמרת הרשקו, הוזמנה לשימוע, אך למרות ההפרות לא בוטל ההסכם


 

עמותת "אישה לאישה" חיפה, אמורה להעביר בכתב את התייחסותה להפרות החוזה עם עיריית חיפה. כך הוחלט בעקבות שימוע שנערך לעמותה, לאחר שהתגלה כי היא הפרה את חוזה ההשאלה של המבנה בו שהיא שוכנת בחיפה, ואשר הושאל לה על ידי העירייה.

בביקורת שנערכה על ידי המפקחת על הנכסים הציבוריים בעיריית חיפה, נמצא כי בנכס פעלו עוד שלוש עמותות: "כאין" עמותה פמינסטית ערבית, "מעאכי איתך" משפטניות למען צדק חברתי ו-מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית חיפה והצפון.


במכתב שנשלח לעמותת "אישה לאישה" על ידי מינהל השירות המשפטי בעיריית חיפה, צויין כי הפרת התנאים תזכה את העירייה בביטול מידי של ההסכם.

במכתב של מינהל השירות המשפטי, צוין עוד כי גם קורס לימודי הנכבה שתוכנן במקום על ידי עמותת השמאל "זוכרות", מנוגד להסכם עם העירייה. את הפעילות המתוכננת של עמותת "זוכרות" חשף ארגון בצלמו.

עמותת אישה לאישה חיפה קיבלה היתר לשימוש בנכס עירוני ברחוב ארלוזורוב 118. על פי ההסכם בין העמותה לעיריית חיפה, התחייבה העמותה שלא להעביר בכל דרך, בעקיפין או במישרין, את זכויותיה במבנה ולא להרשות שימוש במבנה או בחלק ממנו לצד שלישי. פעולה שכזאת דורשת את הסכמה מועצת העיר ברוב מיוחד ובהתראה של 90 ימים.

 

מרכזת הפעילות של עמותת "אשה לאשה", צמרת הרשקו, הוזמנה לשימוע. צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה

 

במכתב של מינהל השירות המשפטי, צוין עוד כי גם קורס לימודי הנכבה (שנועד לחזק את הנרטיב הערבי-פלשתיני בנוגע למלחמת השחרור) שתוכנן במקום על ידי עמותת השמאל "זוכרות", מנוגד להסכם עם העירייה.

את הפעילות המתוכננת של עמותת "זוכרות" חשף ארגון "בצלמו". לאור כל הנתונים שנמצאים בידי העירייה, זומנה מרכזת הפעילות של העמותה, צמרת הרשקו, לשימוש בלשכת היועצת המשפטית של העירייה ובנוכחות נציגי אגף הנכסים והשירות המשפטי.

למרות שכל אחת מההפרות אמורה להוביל לביטול הסכם ההשאלה של המבנה לעמותה, בעיריית חיפה לא ממהרים לעשות כך. העירייה, כך נודע, מעדיפה לטפל בנושא זה בעדינות ולכן ניתנה לעמותה הזדמנות להסביר את ההפרות שהתגלו וככל הנראה העירייה תסתפק בכך ולא תסיים את החוזה עם העמותה על אף ההפרות.

אשה לאשה – מרכז פמיניסטי חיפה הוא ארגון פמיניסטי שנרשם כעמותה בשנת 1983. על פי המידע המפורסם במשרד המשפטים, יעדי העמותה לשנת 2021: הידוק וחיזוק קשרי קהילה פנים ארגונית במישור המוניציפלי, עבודה עם אוכלוסיית מבקשות מקלט, שינוי מדיניות וחינוך פמיניסטי בנושא שוויון בין גברים ונשים.

על פי המידע הציבורי, המחזור הכספי של אישה לאישה לשנת 2020 עמד על 1,213,820 שקלים שרובו המכריע כ-732 אלף שקלים הגיע מתרומות מחו"ל.

מעיריית חיפה נמסר: "העמותה תעביר את התייחסותה בכתב. על פי הנחיית העירייה הקורס (לימודי הנכבה-ד"ג) אינו מתקיים בשלב זה".

תגובת עמותת "אשה לאשה" תפורסם אם וכאשר תתקבל. כל הניסיונות לקבל עד כה התייחסות לדברים, עלו בתוהו.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209