תושב קרית מוצקין בנה בית עץ לילדיו וילדי השכונה. השכן לא אהב את זה וקרא לפקחים להרוס. הבוקר ראש העיר צורי הגיע למקום והציל את בית העץ

פוסט אחד, כמה תמונות וסיפור עם הרבה חלומות של ילדים עשו את העבודה. הסיפור המרגש של בית העץ בקרית מוצקין שהביא את ראש העיר חיים צורי להגיע אליו הבוקר ולהציל אותו מהריסה

 

ראש העיר צורי וניר פרישוואסר הבוקר ליד בית העץ. "כל הכבוד לראש העיר שפינה זמן בלו"ז שלו". צילום: ניר פרישוואסר

ראש העיר צורי וניר פרישוואסר הבוקר ליד בית העץ. "כל הכבוד לראש העיר שפינה זמן בלו"ז שלו". צילום: ניר פרישוואסר

לפני כמה שנים רכשה משפחת פרישווסר בית עם גינה צמודה פרטית בקרית מוצקין. עבור המשפחה היה מדובר בהגשמת חלום. במרכז הגינה עומד עץ צאלון מפואר.
ילדיו של ניר פרישוואסר ביקשו מייד ממנו כי יבנה להם על העץ בית עץ.
"שלושת הילדים בני 10,6,1 הפשילו שרוולים וביחד תכננו, צבעו ועזרו בחיתוך העצים ובסחיבתם ולאחר מספר חודשים הצלחנו לבנות בית עץ לתפארת", סיפר ניר.
"גאוותי כאבא לא תסולא בפז- הגשמתי לילדים חלום, הילדים שלי וגם סתם ילדים שעברו ברחוב התלהבו וישר הוזמנו לעלות וליהנות מהחוויה. בית עץ שנבנה בין ענפי העץ, בתוך הגינה ולא בולט ולא יוצא מחוץ לתחומי הגינה הפרטית".
אלא שדווקא עם סיום בית העץ, אחד השכנים לא אהב את זה ודיווח לפיקוח העירוני בטענה כי בית העץ מפריע לחזות העיר והרחוב.
פקחי העירייה שהגיעו למקום הורו לבני משפחת פרישווסר להרוס את בית העץ. "יש לציין שבית העץ בטיחותי ולא נבנה שאריות עצים ואפילו הגדלנו ראש וקיבלנו אישור מקונסטרוקטור שבדק את יציבותו", סיפר ניר.

צורי הבוקר ליד בית העץ. הבטיח לדאוג שועדת התכנון תבטל ההוראה להרוס את בית העץ. צילום: ניר פרישוואסר

צורי הבוקר ליד בית העץ. הבטיח לדאוג שועדת התכנון תבטל ההוראה להרוס את בית העץ. צילום: ניר פרישוואסר

ניר היה המום מהבקשה שאין מאחוריה כל היגיון והחליט בסוף השבוע לשבת ולכתוב פוסט מרגש בקריאה כי ימנעו את הריסת בית העץ המיוחד. ניר כתב: "קשה לי להעביר את תחושות הבית והילדים כשקיבלו את הבשורה. אשתי ואני אנשי חוק, כן מאותם אנשים שמתנדבים, עוזרים מבלי לבקש תמורה או תודה, אשתי אשת חינוך, וכן אני מאותם אנשים שבגיל 40 עדיין עושה צבא ומילואים (ולא מעט) למרות היותי עצמאי קטן שמפרנס מספר משפחות, את ילדיי אני מחנך לעשייה, עזרה לזולת ונתינה (בגאווה גדולה- הם צבעו בתי חוסים, הקימו גינה בגן לילדים עזובים). אז אני רוצה להודות לאותו אדם שהגשים את חלומו ומעדיף ילדים בוכים עם חלומות מתנפצים, ניצחת בית העץ ייהרס- מה בדיוק השגת בזה???? לאיפה הידרדרנו שבית על העץ אסור לבנות, אז שלא נתלונן שהדור של היום הוא דור שמתחבא מאחורי מסכי המחשב ושאנחנו כילדים היינו בחוץ וטיפסנו על עצים".
מי שראה את הפוסט היה ראש העיר, חיים צורי, שכבר בסוף השבוע הבטיח למשפחת פרישווסר כי יגיע בעצמו למקום לבחון את בית העץ. אמר וקיים- הבוקר הגיע צורי לבית המשפחה והגיע במיוחד לבחון את בית העץ. צורי התרשם לטובה מבית העץ, ולאחר שבחן את המקום הבטיח כי יתערב מול הוועדה לתכנון וימנע את הריסתו של ביץ העץ.
ניר אמר לאחר ביקורו של חיים צורי: " כל הכבוד לראש העיר חיים צורי שהגיע מיוזמתו להתרשם מבית העץ שלנו לאחר שקרא את הפוסט, והבטיח לעזור ולסייע אל מול הועדה שבית העץ יישאר במקומו. לא מכיר הרבה ראשי עיר שהיו מפנים את הלו"ז שלהם מעכשיו לעכשיו בשביל כל תושב בעיר כנראה שהסיסמא שלו "כל תושב נחשב" –עובדת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין