שני שליש מהמשתתפים במשאל ניוז חיפה קריות רוצים מורים מחוסנים או שנבדקים

כך עולה מנתוני המשאל של ניוז חיפה קריות שעסק בשאלה האם מורים חייבים להתחסן או להיבדק לקורונה בעבודתם במערכת החינוך


שני שליש מהמשתתפים במשאל ניוז חיפה קריות תומכים בחובת החיסונים או בדיקות נגד קורונה לצוות החינוכי שמלמד את הילדים שלהם. כך עולה מנתוני המשאל של ניוז חיפה קריות שעסק בשאלה האם מורים חייבים להתחסן או להיבדק לקורונה בעבודתם במערכת החינוך.

לפני תחילת שנת הלימודים הנוכחית נטען כי כ-30 אלף מורים אינם מחוסנים או מוכנים לעשות בדיקות קורונה. אולם ככל שהתקרבה שנת הלימודים פחת המספר הזה לכמה אלפים. כיום מדובר במיעוט שבמיעוט של אנשי הוראה שאינם מוכנים להתחסן או להיבדק נגד קורונה.. גל הקורונה הביא גם לפריחה במספר הקבוצות שהוקמו בפייסבוק שקוראות להימנע מחיסון או בדיקה אם תחת הכותרת של פגיעה בדמוקרטיה או אם תחת המחשבה שמודבר במזימה עולמית של ארגונים סודיים.

אחת הקבוצות שהוקמו נקראת "מורים לא מחוסנים" שמאגדת בתוכה אנשי צוות חינוכי עם מתנגדי חיסונים ותומכי תיאוריות הקונספירציה. כיום מונה הקבוצה 6000 חברים שמעלים מדי יום פוסטים על מזימות סודיות של שליטה במקביל לפוסטים שבהם אנשי צוות חינוכי מנסים לקבל עצות כיצד להימנע מחיסונים ובדיקות וגם כיצד לא להגיע למוסדות החינוך ועדיין לקבל שכר.


בין הפוסטים שניתן למצוא בקבוצה: "היום התראיינתי ל-2 תיכונים לתפקיד לבורנטית, רצו שאתחיל במיידית, עד שהעלתי את העניין שאני עם תו ירוק על סמך סרולוגית ולא מחוסנת. בתיכון אחד אמרו שיש דרישה להתחסן, בתיכון שני אמרו שאצטרך לעשות PCR פעמיים בשבוע למרות שיש לי תו ירוק. אמרתי שאני מצטערת, אבל אוותר על העבודה. ב-2 התיכונים קיבלתי תגובה של "חבל, מאוד רצינו אותך ואת מתאימה לתפקיד. לאן הגענו? הידע והכישורים של האנשים לא שווים אלא רק התווית של המחוסנת/לא מחוסנת".

תוצאות משאל

תוצאות משאל גולשים

 

"לא עובדת מספטמבר היות ולא הסכמתי לשתף פעולה עם התו הירוק (=סחיטה באיומים).  אף אחד מבני משפחתי (מלבד בעלי), ואף אחת מהקולוגות שלי לעבודה לא מבינים מדוע אני מסרבת לעשות בדיקות. אני שוקלת לעזוב היום את ארגון המורים כמחאה על חוסר התגובה כנגד מה שקורה בהלימה לתו הירוק".

"אני לא מתחסנת ולא נבדקת. ואני היחידה בכל בית הספר הגדול בו עבדתי. כל המורות שם מחוסנות והם עובדים כרגיל…גם לי יש תחושה שהרבה מורים פשוט עושים בדיקות. עצוב. בוא נתאגד נחליט על יום ונלך להפגין..חייבים ליזום אחרת כולנו נשארים מאחורי המקלדת ואני מרגישה ממש לבד". "לא עשיתי חיסון שלישי ולא מוכנה לעשות בדיקות". "אני לא מתחסנת ולא נבדקת. ואני היחידה בכל בית הספר הגדול בו עבדתי. כל המורות שם מחוסנות והם עובדים כרגיל…גם לי יש תחושה שהרבה מורים פשוט עושים בדיקות".

על פי תוצאות המשאל של ניוז חיפה קריות, 66 אחוז מהמשתתפים במשאל טוענים שמורים חייבים להתחסן או להיבדק למען בריאות הילדים. 22 אחוזים מהמשתתפים במשאל טוענים שהמורים לא חייבים, אלא שכל אחד יעשה מה שהוא חושב לנכון. שישה אחוזים מהמשתתפים במשאל אמרו שלא ישלחו את ילדיהם ללמוד אצל מורה לא מחוסן או שלא עשה בדיקה ועוד שישה אחוזים מהמשתתפים במשאל טוענים שכלל אין קורונה וזו קונספירציה עולמית.

יצויין כי על פי הנחיות קבינט הקורונה ומשרד החינוך, איש צוות חינוכי חייב להיות מחוסן או לעשות בדיקות שוטפות נגד קורונה על מנת שהוא יוכל להמשיך בעבודתו עם התלמידים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209