מגלים את סוד האושר באורנים

התוכנית לפסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר פותחת שנה שניה לאחר שנה ראשונה מוצלחת עם שני מחזורים
גם השנה בעקבות הביקוש ייפתחו שני מחזורים בעקבות הביקוש וההתעניינות בתוכנית. שי יונגרמן רכז התוכנית והמרצה הראשי בה הסביר לנו מהי הפסיכולוגיה החיובית:

"הפסיכולוגיה החיובית היא תחום חדש יחסית בשדה מדעי ההתנהגות בכלל ובתחום הפסיכולוגיה בפרט אשר עניינה במחקרים חדשניים ופורצי דרך שבמרכזם נושא ה – well-being (רווחה נפשית) ומהם הגורמים לו".

ובמילים אחרות?

בעבר הפסיכולוגיה המסורתית שמה דגש על "מודל המחלה", כלומר מי שבא לפסיכולוג הוא רק מי שנמצא בדיכאון או עם נפש דואבת ותפקידו של הפסיכולוג להביאו למצב נייטראלי שבו הוא לא ירגיש רע מבחינה נפשית. לעומת זאת הפסיכולוגיה החיובית שמה דגש על "מודל הרווחה הנפשית", כלומר כיצד אנו יכולים לשפר את רווחתינו הנפשית ואת החוסן הנפשי שלנו, שהוא מושג מפתח בפסיכולוגיה חיובית, על ידי מגוון פעולות.

האם התוכנית עוסקת בנושא האושר? ניתן ללמוד להיות מאושרים?

כמובן שהתוכנית עוסקת בנושא האושר, על אף בספרות המקצועית מתייחסים פעמים רבות למונח הרווחה הנפשית כמדד מרכזי לאושר כך שבעברית The science of well-being  מתורגם למדעי האושר.  חשוב להבין שהאושר הוא רעיון מאד קשה וסבוך להבנה ולהגדרה משום שזהו מושג מאד מופשט ואינדיבידואלי. למרות זאת ישנם לא מעט מחקרים אשר ניסו להגדירו ולהבין את המורכבות שלו. בקורס נבחן את מושג האושר על מורכבויותיו ונבין מה הגורמים לו. ככלל הניסיון והמחקרים מראים שבהחלט ניתן ללמוד להיות מאושרים ובעיקר ללמד ולאמן את מוחנו לכך ולכך גם נתייחס בהרחבה בתוכנית.

למי התוכנית מתאימה?

הפסיכולוגיה החיובית היא התמקדות במה שעובד בפועל והיא כר פורה לארגז כלים מגוון וייחודי אשר ניתן ליישמו בטיפול, בחינוך והוראה, בניהול ובחיי היומיום. כך שלמעשה התוכנית מתאימה לכל מי שמוצא עניין בנושא מרתק זה. חשוב לזכור שכל אחד מאיתנו בא מנקודת פתיחה שונה, אך מניסיון ומהמשובים של מחזורים קודמים ניתן לראות שכולם העידו כי יצאו נשכרים ואף היה ביקוש משמעותי לתוכנית המשך, אותה סביר להניח נפתח בסמסטר ב' והיא תהיה פתוחה רק לבוגרי החלק הראשון.

תוכל לתת טעימה לנושאים שבהן תעסוק התוכנית?

התוכנית תעסוק בנושאים רבים, ובמבט מלמעלה. אני תמיד אומר למשתתפים כבר בשיעור הראשון שהם יצטרפו אליי לשיט מרתק בים של מידע, מחקר ונושאים ושכל נושא הוא אי, לעיתים נרד לאי ונסתובב בו יותר, לעיתים נרד לאי אחר ונסתובב בו פחות ולעיתים רק נביט באי מהספינה.

ממגוון הנושאים שנעסוק בהם יהיו: הרשות להיות אנושי, האתגר והכורח בשינוי, שינוי הלכה למעשה, פוקוס והכרת תודה כדרך חיים, תורת קבלת ההחלטות בשירות הפסיכולוגיה החיובית, מיינדפולנס – נוכחות וקשיבות, עוצמת שפת הגוף על המוטיבציה וההעצמה של הנפש, חוסן נפשי, רגשות חיוביים, גוף ונפש, מערכות יחסים ועוד ועוד.

 מה הייחוד של התוכנית?

אנחנו משתדלים שכבר בתחילת השיעור הראשון וכן שבכל שיעור המשתתפים ירגישו כי הם מגיעים לתוכנית שונה ומעמיקה.
התוכנית היא בעלת 60 שעות אקדמיות עם 12 מפגשים שמאפשרים התייחסות מקיפה ויסודית לתחום מרתק זה. התוכנית בנויה כקורס סדנאי כלומר כהרצאות פרונטאליות עם אלמנטים סדנאיים מגוונים, דיונים בקבוצות קטנות ובמליאה.

אנחנו מאפשרים שני מועדים, מועד בוקר שיתקיים במכללת אורנים בטבעון ומועד ערב מקוון בלייב שייתן אפשרות לכל מי שמעוניין להגיע מכל רחבי הארץ. גם בקורס המקוון נשים דגש על הרמה הסדנאית והאינטימיות של הקורס לא תיפגע, יש לנו ניסיון רב עם כך.

לפרטים והרשמה אודות התוכנית לפסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר:

https://bit.ly/3BPUpCI
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך