סוגר מעגל בבסמת

אברהם זיגלר סוגר מעגל ולאחר שהיה תלמיד בבית הספר בסמת, הוא נבחר למנהל בית הספר העל אזורי בסמת. בעיריית חיפה אחלו: "מקווים שיחזיר את בית הספר להיות מוביל בתחום לימודי המדעים והטכנולוגיה"
רוצים שהבוגרים ימשיכו ללימודים בטכניון. צילום: אילוסטרציה

רוצים שהבוגרים ימשיכו ללימודים בטכניון. צילום: אילוסטרציה

אברהם זיגלר נבחר השבוע על ידי ועדת המכרזים העירונית, למנהל בית הספר הטכנולוגי העל אזורי בסמת. זיגלר, סיים את לימודיו התיכוניים בבית ספר בסמת, בוגר אוניברסיטת בן גוריון בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים ומוסמך במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. כמו כן, סיים זיגלר בהצטיינות לימודי הוראה והכשרת מנהלים במכללת בית ברל.
זיגלר, בוגר קורס חובלי אלקטרוניקה, שירת בין השנים 1981 – 2001, בחיל הים ומילא שורה של תפקידים, בהם: מפקד בקורס חובלים וראש ענף תקשורת בחיל הים. עם שחרורו מצה"ל בדרגת סא"ל, עשה הסבה והחל את דרכו במערכת החינוך כמורה ומרצה למדעים ומתמטיקה. בשנת 2007 יזם והקים בשיתוף עם עמותת צור של התעשיין סטף ורטהימר, את התיכון העל אזורי "צור ים" – בית הספר הטכני של חיל הים אותו ניהל עד שנת 2010. בשנת 2010 מונה לנהל את התיכון העל אזורי "צור לבון", תפקיד בו הוא מכהן עד היום.
ראש מערכת החינוך, פיני ווגמן, איחל לזיגלר הצלחה בתפקידו והביע ביטחון כי יממש את החזון אותו מובילה עיריית חיפה להשבת מעמדו ההיסטורי של בית הספר, כבית ספר מוביל בארץ בלימודי מדעים וטכנולוגיה.
בבית הספר שהפך השנה לעל אזורי נלמדים מקצועות מדע וטכנולוגיה בהיקף נרחב במשך 6 שנים מכיתה ז' ועד י"ב. בין המגמות הנלמדות בבית הספר המגמות המבוקשות ביותר כיום בתעשייה ובצה"ל, בהן: "סייבר", אלקטרוניקה, רובוטיקה, ותכנון ויצור באמצעות מחשב [CNC].
"כל אלה", אומר ווגמן. "נועדו להכין את בוגרי בית הספר להמשך בלימודים גבוהים בטכניון עמו מקיים בית הספר שיתוף פעולה הדוק בכל הקשור לתחומי ההוראה, שימוש במעבדות ולימוד בשיטות מחקר המקובלות בטכניון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך