מהאקדמית גורדון אל בית הספר "בית בירם" באהבה

לימודי תנך בריאלי בשיתוף עם האקדמית גורדון
לימודי התנ"ך בבית הספר הריאלי, סניף בית בירם, נוסקים השנה לפסגות חדשות בשיתוף פעולה עם החוג למקרא באקדמית גורדון. במסגרת לימודי התנ"ך בתיכון, התלמידים נחשפים לסיפורים מקראיים, דמויות, דילמות וערכים שונים העולים מהטקסטים הנקראים, כל זאת תוך התייחסות לתפישות עולם שונות, לפרשנויות ודעות מורכבות ופיתוח יכולות ניתוח והעמקה בחומר הנלמד.

השנה התגייסו מרצי החוג למקרא באקדמית גורדון למיזם "תנ"ך – מהאקדמיה לשטח", שכל כולו מוקדש להעשרת תלמידי התיכון. המיזם יתקיים בפורמט של יום שיא מיוחד בחורף (ינואר 2022): מרצי החוג יגיעו אל כיתות שכבות י' וי"א למפגשים הכוללים הרצאות קצרצרות ושיח חופשי. המפגשים ירחיבו ויעמיקו את הנלמד בכיתה, בהיבטים מגוונים, בפרשנויות מסורתיות ומודרניות ובשיטות מחקריות עדכניות. למשל: "קין האח הרוצח או האח הפורח?", "פרשנות מסורתית ופרשנות פילוסופית לסיפור הבריאה", "ונהפוך הוא במגילת רות", "אירוסי רבקה ונישואיהַ", התגליות הארכיאולוגיות מאוגרית הקדומה והתנ"ך".

הדסה ארנברג רכזת תנ"ך בבית בירם אומרת "אנו מאמינים שמפגשים אלו יסייעו לתלמידים להעשיר את ידיעותיהם בעולם הרוח, הפילוסופיה והתרבות הישראלית לדורותיה". ראשת החוג, ד"ר שירלי נתן יולזרי מברכת על שיתוף הפעולה. אין זה מובן מאליו שמרצי אקדמיה באים אל כיתות תיכון. "יש לנו שליחות חינוכית לא רק בכל הקשור להכשרת מורים מצויינים, אלא גם בתרומה האישית שלנו לדור הצעיר". היא משוכנעת שיוזמה זו תעלה תורמה משמעותית לדור הצעיר, שלדבריה "כה זקוק לשיח ערכי, ביקורתי-דעתני ופילוסופי כאחד".


לצפייה לחץ כאן>>
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך