חיפה מציינת 26 שנים לרצח יצחק רבין ז"ל

בבתי הספר השונים התקיימו פעילויות מותאמות לשכבות הגיל השונות והוצגו תערוכות העוסקת בפועלו של יצחק רבין כמצביא וכמדינאי לאורך כל שנות חייו

אלפי בני נוער מכל גווני החברה הישראלית בהם: יהודים וערבים, חילוניים, מסורתיים ודתיים מקיימים במהלך השבוע בחיפה מגוון פעילויות חינוכיות לציון יום הזיכרון לראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל. הפעילות מתקיימת בכל מוסדות החינוך, תנועות הנוער ומרכזי נוער בעיר.

צילום עיריית חיפה

בתנועות הנוער התקיימו מעגלי שיח בהם דנים החניכים באופייה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, בחשיבות החברתית, התרבותית והחינוכית בקיום האירועים לציון רצח ראש הממשלה, בדרכים למיגור האלימות על גווניה ובחתירה לשלום.

בבתי הספר השונים התקיימו פעילויות מותאמות לשכבות הגיל השונות והוצגו תערוכות העוסקת בפועלו של יצחק רבין כמצביא וכמדינאי לאורך כל שנות חייו.

צילום עיריית חיפה

בתי הספר היסודיים קיימו שיעורים ופעילויות בנושא מנהיגות וקיימו טקסי זיכרון. בתי ספר רבים מקיימים השבוע בחירות למועצות התלמידים על מנת להמחיש את משמעותה וחשיבותה של המנהיגות בעת הזו.

בבתי הספר התיכוניים התקיימו: פנלים, שיעורים, שיחות על הזכות להבעת דעה תוך כיבוד הזולת ושמירה על כבודו.  בשיעורי ההיסטוריה עסקו בדמותו של רבין ולמדו על נקודות חשובות בחייו. שיעורי אזרחות הוקדשו לשאלה האם הדמוקרטיה הישראלית מסוגלת למנוע הישנות של רצח פוליטי נוסף. בשיעורי הספרות למדו התלמידים שירים שנכתבו לאחר הרצח.

צילום עיריית חיפה

בחלק מבתי הספר הציגו תלמידי שכבות י"ב בפני תלמידי השכבות הצעירות את תחנות חייו של יצחק רבין ומורשתו ודנו בערכי הדמוקרטיה והסובלנות.

אירועי הזיכרון בעיר נפתחו אמש [א'] בבית יד לבנים חיפה, בטקס זיכרון בו השתתפו חברי מכינת רבין – מכינה קד"צ להכשרת מנהיגות חברתית מארגון החלוץ – להגשמה משותפת, וחברי אקים-חיפה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחיפה
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209