עיריית חיפה הקציבה מיליוני שקלים לטיפול בבעיית החזירים

בישיבת ועדת הביטחון של העירייה, התברר כי מדי שנה עולה הסכום המיועד לטיפול בבעיית החזירים. היועצת המשפטית ציינה כי פעולת הדילול היא חוקית


עיריית חיפה הקציבה 4.1 מיליון שקלים לשנת 2021 לטיפול כולל בבעיית חזירי הבר שנכנסים לתחומי העיר. כך התברר במהלך דיון שנערך בוועדת הביטחון של העירייה והוקדש לנושא חזירי הבר.

הישיבה כונסה בעקבות מקרה נוסף שבו הותקף תושב העיר לפני כשבוע על ידי חזיר בר ואושפז בבית החולים רמב"ם.

חבר הוועדה, חבר מועצת העיר איציק בלס, אמר בפתח הישיבה כי איש אינו ממפריע לאלו שאוהבים את חזירי הבר להמשיך ולאהוב אותם.


לדבריו: "לכו איתם ליערות, אבל לא על חשבוננו, אל תחייבו אותנו, אל תכריחו אותנו לחיות איתם, אל תכפו עלינו חיים איתם".

 

חזירי בר בחיפה. צילום מתוך פייסבוק אראלה הרי

 

היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, ציינה כי פעולת הדילול של חזירי הבר היא פעולה חוקית שנעשית על פי היתר מרשות הטבע והגנים. היא ציינה כי הרשות ביקשה מרשות הטבע והגנים פקח מייעודי לעניין חזירי הבר ומשכך, היא גם צריכה לשלם לראשות הטבע והגנים בעבור אותו פקח שעלותו מגיע לכ-400 אלף שקלים בשנה.

גזבר העירייה, רוני בן חיים, סקר את התקציבים שמקציבה העירייה בטיפול בבעיית חזירי הבר. מתברר כי בשנה הנוכחית, אושרו 4.116 מיליון שקלים לטיפול בבעייה, מתוכם נוצלו עד כה כ-2.5 מיליון שקלים. בשנת 2020 אושרו כשני מיליון שקלים שמתוכם נוצלו 1.2 מיליון שקלים.

מדובר בסכומים גדולים שאושרו לביצוע לעומת שנת 2019, אז אושרו 799 אלף שקלים, מהם נוצלו 554 אלף שקלים ולעומת שנת 2018, אז אושרו 625 אלף שקלים ונוצלו 570 אלף שקלים.

 

חזירי בר במרכז הכרמל. צילום מהרשת, שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

 

בפני הווועדה הופיע גם טל שולמרק, בעל חברה לצייד, שבמשך 10 שנים עבד בחיפה בדילול חזירי בר באישור העירייה והגופים הרגולטוריים.

שולמרק אמר לוועדה כי חיפה נמצאת בפיגור של שלוש שנים בטיפול בבעיית חזירי הבר.

לדבריו, אי אפשר לגשר את חזירי הבר חזרה ליערות לאחר שהתרגלו לאכול מזון של בני אדם. שולמרק אמר לוועדה כי נכון להיום העירייה אינה מטפלת בצורה נכונה בבעיית חזירי הבר ולמעשה מבזבזת את הכסף שיועד לכך בדרכים לא יעילות.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209