הצעת התקציב של עיריית חיפה חוזרת לוועדת הכספים

במקרה של אי אישור התקציב השנתי, יערוך משרד הפנים דיונים על מנת לקבוע מי האשם בכך ובהתאם יוחלט האם לפזר את מועצת העיר או לנהל את העיר באמצעות ועדה קרואה


 

בתום ישיבת מועצת עיר שנמשכה אמש (שלישי) שעות ארוכות, הוחלט להחזיר את הדיונים על הצעת התקציב של עיריית חיפה לשנת 2022,  אל ועדת הכספים של העירייה בכדי להכין הצעת תקציב חדשה שתוגש למועצת העיר.

ראש העירייה, עינת קליש רותם, הביאה למועצת העיר שבה יש רוב למועצה הלעומתית, את הצעת התקציב של העירייה שעומדת על 2.6 מיליארד שקלים ועוד תקציב פיתוח של כ-190 מיליון שקלים שיגיע כהלוואה ארוכת טווח.


עוד לפני כינוס מועצת העיר ניתן היה להבין שהצעת התקציב לא תעבור את אישור המועצה לאור ההסתייגויות הרבות שהעלתה יו"ר ועדת הכספים בראשותה של סגנית ראש העירייה סופי נקש, מהמועצה הלעומתית.

בעת הצגת הצעת התקציב, העלו חברי המועצה הלעומתית שורה ארוכה של הסתייגויות שנוגעות לסעיפים שונים בתקציבים, חלוקת הכספים והצגתו.

 

מועצת עיר חיפה. ארכיון. צילום: דורון גולן

 הצעת התקציב חוזרת לוועדת הכספים. בתמונה, מליאת מועצת העיר חיפה. צילום ארכיון: דורון גולן

 

לחברי מועצת העיר נמסרה רשימה ארוכה של ישיבות הנוגעות לאישור תקציב העירייה והם הביעו התנגדות לכך בטענה שראש העירייה רוצה להתיש אותם. קליש רותם מעדיפה שהדיונים על הצעת התקציב יתנהלו במועצת העיר, בעוד חברי מועצת העיר הלעומתית, שמהווים את הרוב במועצת העיר, מעדיפים שהדיונים יתנהלו בוועדת הכספים.

"מועצת העיר יכולה לבחור בין הצעת תקציב שלי בה תומכים אנשי המקצוע וגזבר העירייה", אמרה קליש לחברי המועצה: "או להצביע על הצעת נגדית של חברי מועצה הטוענים לגרעון. עם כל הכבוד להמלצת ועדת הכספים, פה במועצה יקבעו את גורל תקציב העירייה".

העדפתה של קליש נובעת מפקודת העיריות, סעיף 206, המתייחס לתקציב השנתי. במקרה שהתקציב לא יאושר על ידי מועצת העיר במסגרת הזמן המוקצב על ידי משרד הפנים "תסתיים כהונת המועצה או כהונת המועצה וראש העיריה".

במקרה של אי אישור התקציב רוצה קליש להגיע למשרד הפנים ולטעון שעשתה ככל יכולתה אולם חברי המועצה הלעומתית הם אלו שהביאו לאי אישור התקציב ובכך להביא לפיזור מועצת העיר ולהישאר בתפקיד ראש העירייה.

במקרה של אי אישור התקציב השנתי יערוך משרד הפנים דיונים על מנת לקבוע מי האשם בכך ובהתאם לכך להחליט אם לפזר את מועצת העיר, או לסיים את כהונת מועצת העיר וראש העירייה גם יחד ואז לנהל את העיר באמצעות ועדה קרואה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209