X

זמן חיפה: כנס יזמי נדל״ן ענק יערך בחיפה

חברת המימון רובי קפיטל מזהה את הפוטנציאל של העיר חיפה ותקיים מפגש יזמים בנושא מימון נדל״ן ביום ראשון ה-14.11. הכנס ידון בנושאים מקצועיים בשיתוף הכשרה חברה לביטוח ויציע גם הרצאה מקצועית של עורך דין רון ברנט

יזמי נדל״ן? את הכנס הזה אתם לא תרצו לפספס. ביום ראשון, ה-14.11 בשעה 10:00, יערך מפגש יזמים בנושא מימון נדל״ן. את הכנס מפיקה חברת רובי קפיטל ובשיתוף הכשרה חברה לביטוח במלון לה קאפלה ומלבד היכרות ודיונים מקצועיים, אורחי הכנס יהנו מהרצאה מעשירה של עורך הדין רון ברנט.

עורך דין רון ברנט.

 


כידוע, שוק הנדל"ן למגורים בחיפה ובסביבתה מאופיין בהשפעות מנוגדות. מחד, מחוז חיפה נמצא במקום גבוה מאוד בקרב משקיעי הנדל"ן בארץ לאור מחירים נוחים ותשואות גבוהות ביחס לאזורים אחרים בארץ. שוק השכירות המקומי תומך בדירות להשקעה לאור בקושי סטודנטים בטכניון ובאוניברסיטת חיפה וכן ביקושים בבסיסי חיל הים, הנמל ובי"ח רמב"ם. אישור לביקושים אלו ניתן למצוא במחקר שנעשה לאחרונה על ידי הכלכלנית הראשית של משרד האוצר עולה כי חיפה נמצאת בין הערים המועדפות על משקיעים ביחד עם תל אביב, ירושלים, בת ים ונתניה. מנגד חיפה סובלת מהגירה שלילית, בעיקר של צעירים, גורם הממתן את הלחץ על עליית המחירים.

עומר אלפרן – שותף ברובי קפיטל

 

הניגודים המצוינים לעיל עשויים להסביר אנומליה מעניינת שמתבטאת בירידת מחירים נקודתית בתקופה האחרונה בעיר חיפה לעומת עליית המחירים במחוז חיפה כולו. יחד עם זאת, בבחינת מגמת זמן רחבה יותר, ברור שמחירי הדירות בחיפה נמצאת במגמת עליה בעיקר כחלק מליית המחירים הכללית בארץ בשנים האחרונות וזאת על אף ההשפעות המנוגדות המפורטות לעיל.

בסיכומו של דבר, מחיר דירה ממוצעת בחיפה הגיע לכ- 1.2 מ' ₪ לעומת מחירים של פחות מ- 1 מ' ₪ רק לפני כשנתיים.

עליית מחירים זו הפכה את הבניינים הותיקים חיפה וערי הלוויין שלה למועמדים פוטנציאליים לעסקאות התחדשות עירונית, בעיקר בשכונות היקרות יותר בעיר. וזאת לאחר שנים רבות שחיפה לא הייתה "על הרדאר" של היזמים.

מיקי ברגר – סמנכ"ל ליווי פיננסי ומנהל פעילות יהלום

 

כאן נכנסת לתמונה רובי קפיטל. צוות רובי קפיטל הוא בעל נסיון רב בליווי ומימון עסקאות מסוג התחדשות עירונית ותוכל להנגיש ליזמים המקומיים פתרונות מימון מגוונים ומותאמים לצרכי הפרויקט. רובי קפיטל הוקמה ב-2015, על ידי שלושה שותפים מייסדים בעלי ניסיון עסקי בינלאומי עשיר בתחומים שונים: אילן רובינשטיין, גרשון שפירא ואנדרו מסטל. כיום, לאחר כ-7 שנות פעילות, הקבוצה מונה 18 עובדים ובכללם מנהלים בעלי נסיון רב בשוק מימון הנדל"ן הישראלי. ניסיונם העשיר של השותפים והמנהלים, הידע והיכולות הייחודיות, מובילים את צמיחת פעילותה של רובי קפיטל בישראל. לצד המייסדים פועלים שני שותפים נוספים בהנהלת הקבוצה:

‎יעקב ניצן, מנכ"ל משותף בחברה, בעל ניסיון עשיר במימון וליווי פרויקטי נדל"ן במערכת הבנקאית והמוסדית, ועומר אלפרן, שותף האמון על תחום הפיתוח העסקי בקבוצה.

‎פעילות הקבוצה מתמקדת בכלל צרכי המימון לפרויקטי נדל"ן וכל זאת במחירים תחרותיים, בגמישות ויצירתיות ובלוחות זמנים קצרים וממוקדים.

‎הקבוצה פועלת במס' מישורים:

‎* רובי מימון במסרגתה מלוות קבוצות רכישה וקבוצות בעלים פרטיים במימוני קרקע, מימון בנייה ופתרונות נוספים מותאמים לצרכי הקבוצה, וכן ניתנים שירותים של הלוואות גישור והשלמות הון ליזמים.

‎* יהלום חברה ייעודית לליווי פיננסי סגור לפרוייקטי נדל"ן למגורים. החברה, אשר מנוהלת על ידי מיקי ברגר, פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם מספר חברות ביטוח מובילות המעניקות לה מעטפת של ערבויות ו/או פוליסות בהתאם לדרישות חוק המכר ומעמידה לרשות היזם את כל הכלים הנדרשים לליווי מלא.

* ספיר קרן ההשתפות באקוויטי של רובי קפיטל. הקרן מיועדת להשתתפות בהון העצמי במסגרת פרויקטי נדל"ן, בשותפות עם יזמים מובילים.

* אוניקס פעילות מימון ייעודית לפתרונות מימון מותאמים אישית לצרכי החברה היזמית. בין היתר, אוניקס מעמידה מימוני טרום היתר לפרויקטי התחדשות עירונית, פתרונות מימון ברמת החברה על בסיס שעבודי עודפים ופתרונות מימון נוספים.

‎כיום, רובי קפיטל מנהלת תיק אשראי והשקעות בהיקף של למעלה מחצי מילארד ₪, במגוון רחב של אפיקי פעילות. מאז הקמתה, ובהתווית בעלי המניות בחברה, צמיחת החברה נעשתה באופן אורגני לחלוטין, כמעט ללא שיווק יזום, אלא בעיקר בהתבסס על מארג הקשרים של מנהלי החברה והמלצות מפה לאוזן בין השחקנים בשוק הנדל"ן הישראלי.

יום ראשון, 14.11 בשעה 10:00 בבוקר במלון לה קאפלה

הכניסה חינם בתיאום מראש בלבד. לבירורים: matan@amamapr.com

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים