ריפוי בעיסוק מוצלח בכרמל

הם מקצוענים שירותיים מלאי אנרגיה והם מעניקים שירות מיוחד למאושפזים בבית החולים הסובלים או עלולים לסבול מירידה תפקודית עקב טראומה או מחלה.
צוות מכון הריפוי בעיסוק של מרכז רפואי כרמל מציינים את יום הריפוי בעיסוק הבינלאומי גם בכרמל ומציגים שורה רחבה  של עשייה משמעותית ומיוחדת לטובת החולים והמטופלים. חני הראל מנהל המכון בכרמל, " המטרה המרכזית שלנו היא לטפל ולאפשר לאנשים לתפקד ולהשתתף, ולהיות מעורבים בעיסוקים משמעותיים עבורם בפעילויות ובתפקידים שונים בכל גיל ובכל מצב בריאות. אנחנו כאן כדי להעניק למטופלים שלנו את השירות הכי טוב מכל הלב ".

שירות הריפוי בעיסוק במרכז הרפואי כרמל ניתן למאושפזים בכל טווח הגילאים מלידה ועד הגיל השלישי, הסובלים או עלולים לסבול, מירידה תפקודית עקב טראומה, מחלה, או כל אירוע אחר המשפיע על תפקודם הגופני ו/או הקוגניטיבי.

עבודת הריפוי בעיסוק כוללת הערכה, טיפול והדרכה, תוך מתן דגש לתפקוד באשפוז ובבית. המטופלים מופנים להמשך טיפול בקהילה תוך שמירת רצף טיפולי.

חני הראל מי שמנהלת את המכון בכרמל כבר שנים רבות ובהצלחה רבה מסבירה :

" ריפוי בעיסוק הינו מקצוע העוסק בהערכה, אבחון, טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה, מניעה וקידום בריאות. מרפאים בעיסוק עובדים על רצף מעגל החיים, מלידה ועד זקנה, מתוך מטרה לשפר את התפקוד והמיומנויות בכל תחומי החיים ולהגיע לאיכות חיים מרבית והשתתפות בחיי היומיום.

מקצוע הריפוי בעיסוק עוסק בנושאים רבים ומגוונים בניהם : מתן המלצות לשיפור הסביבה והדיור לבטיחות מרבית ולמניעת תאונות/נפילות. התאמות והמלצות של אביזרי עזר. תרגול ולימוד אסטרטגיות להקלה על התפקוד היומיומי כמו לבוש, רחצה, אכילה, כתיבה, בישול ועוד, הערכה, הדרכה וטיפול במבוגרים עם ירידה קוגניטיבית כמו קושי בזיכרון, קושי בהתמצאות, בקשב, בלמידה וכו'. ביצוע פעילויות לשימור/שיפור יכולות מוטוריות-תחושתיות. התאמת סדים. ייעוץ והדרכה לצוות רב מקצועי ומסגרות בקהילה בתחום התפקוד העיסוקי-מקצועי. הדרכה וייעוץ להורים, הערכה וטיפול התפתחותי לפגים,  תינוקות ופעוטות. הקניית אסטרטגיות למידה וחשיבה לילדי גן ובית ספר. הערכה, הדרכה וטיפול בקרב מתמודדי נפש.

בנות המכון בעבודה צילום אלי דדון

צוות הריפוי בעיסוק בבית חולים כרמל מונה  10 מרפאות בעיסוק מקצועיות ובעלות ניסיון רב. הצוות מספק שירות מקצועי ואיכותי למאושפזי בית החולים.

השירות ניתן למטופלים בכל טווח הגילאים מלידה ועד הגיל השלישי, הסובלים או עלולים לסבול, מירידה תפקודית עקב טראומה, מחלה, או כל אירוע אחר המשפיע על תפקודו הגופני ו/או הקוגניטיבי של המטופל.

עבודת הריפוי בעיסוק בבית החולים כוללת הערכה, אבחון, טיפול והדרכה מיטביים ללקוחות בית החולים ומשפחותיהם, תוך מתן דגש לתפקודם במהלך האשפוז ולקראת השחרור.

מנהלת המכון בכרמל חני הראל מעדכנת כי לאחר השחרור מופנים המטופלים להמשך טיפול במכוני הריפוי בעיסוק בקהילה במטרה להבטיח רצף טיפולי. במידת הצורך, מופנים להמשך טיפול ריפוי בעיסוק בביתם על ידי היחידה להמשך טיפול ומעקב כדי לאפשר תפקוד בסביבה נגישה מותאמת ובטוחה.

פרט לשירות למטופלים ולעובדים בכל מחלקות בית החולים, שותף צוות המכון גם במרפאות רב מקצועיות ייחודיות כמו מרפאת מעקב פגים וילודים, מרפאה לטיפול בקשיי אכילה והאכלה של תינוקות , ומרפאת ALS ומעביר סדנאות מרתקות ומקצועיות לשימור ושיפור הזיכרון, הצוות השתתף במחקרים בתחום הקוגניציה ושיקום כף יד , השתתף והציג בכנסים בינלאומיים ופרסם מאמרים בכתבי עת מקצועיים .

חני הראל מנהלת המכון לריפוי בעיסוק בכרמל צילום אלי דדון

" אחת מנקודות החוזקה בכרמל ובכללית היא העבודה ברצף הטיפול בית חולים קהילה עם מחוז חיפה וגליל מערבי ",  מציינת חני הראל, "כולל השתתפות בפורומים משותפים .

את העבודה האיכותית של הרצף הטיפולי הציג צוות המכון של כרמל יחד עם צוות המחוז בכנס הארצי של הכללית  וזכה  לפרסי הצטיינות . בנוסף ,זכה המכון כצוות מצטיין בית החולים בשנת 2015 והוא מוביל כבר שנים רבות ברצף במקום הראשון בסקר שביעות רצון לקוחות פנים של בית החולים.

במכון בביה"ח כרמל מתקיימים פרויקטים רבים הראויים לציון כמו: פרויקט להפחתת דליריום (בלבול) במטופלים במחלקות הפנימיות- אבחון והערכה , טיפול, הדרכת בני משפחה וצוות. מדובר בפרויקט משותף לרפואה וסיעוד בהובלת  ד"ר אפרת גיל מנהלת גריאטריה במרחב חיפה וגליל מערבי ואורלי גטניו הפלינג  מנהלת הסיעוד  במחלקות הפנימיות . פרויקט  כף רגל סוכרתית הכולל שותפות בצוות  רב  מקצועי המטפל במאושפזים עם פצעי קשיי ריפוי בשל סוכרת .

בשנה החולפת והנוכחית  צוות הריפוי בעיסוק של כרמל היה שותף לטיפול במאושפזי מחלקות הקורונה, כחלק מצוות רב מקצועי  דבר  שהיווה משימה משמעותית ומאתגרת מקצועית ואישית.

"המטרה המרכזית שלנו " מסכמת חני הראל, " היא לטפל ולאפשר לאנשים לתפקד ולהשתתף ,ולהיות מעורבים ולקחת חלק בעיסוקים משמעותיים עבורם בפעילויות ובתפקידים שונים בכל גיל ובכל מצב בריאות וגם לקדם שינויים חברתיים שיאפשרו הכללה של אנשים במארג החיים".

 

 

 

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות