בימ"ש קריות: הילדים לא רוצים להיות בקשר עם האם – חיוב האב במזונות הוקפא

בית המשפט קבע כי אין הצדקה שהאב ישלם מזונות כאשר הילדים שוהים רק ברשותו. האם טענה לניכור הורי
 

בית המשפט לענייני משפחה בקריות, פסק על הקפאת תשלום דמי מזונות של תושב האיזור, לאחר שהתברר כי הילדים אינם מעוניינים להיות בקשר עם אימם.

עם זאת, ציין בית המשפט כי האב תרם את חלקו בסירובם של הילדים לפגוש את אימם.


האב הגיש תביעה לבית המשפט בטענה כי הילדים מתגוררים אצלו ולא נפגשים עם אימם. הוא טען שהכנסותיו נמוכות מהכנסות האם ולכן יש לחייבה בתשלום מזונות של כ-6,000 שקלים.

בדבריו בבית המשפט טען האב שעשה ככל יכולתו כדי להגיע להסכמות עם האם מחוץ לכותלי בית המשפט, אך האם עמדה על כך שהיא תמשיך לקבל מזונות מלאים למרות השינוי המהותי במשמורת.

האב הוסיף כי במהלך הנישואים הוא זה שגידל את הילדים וכי האם לא תיפקדה. לדבריו, נישואי הצדדים עלו על שרטון לאחר בגידה של האם.

 

בית משפט השלום בקריות. צילום: מתוך אתר הרשות השופטת

 

האם טענה מנגד כי הילדים לא נפגשים עמה בשל ניכור הורי. היא ציינה שהיא משתפת פעולה עם הרווחה אך האב לא עושה כן ובזמן הקרוב תוגש בקשת נזקקות עבור הילדים כדי לטפל בניכור.

האם טענה כי קבלת הבקשה תשרת את התוכנית של האב להביא לביטול חיובו במזונות על אף הסכם גירושין שקבע כי הרחבת הסדרי ההורות לא תשנה את החיוב. היא הוסיפה כי הגירושין נבעו מאלימות קשה של האב כלפיה, והוא הורשע באיומים ברצח ונדון למאסר על תנאי.

היא סיפרה לבית המשפט כי כתוצאה מהניכור הילדים הקטינים היכו אותה וגרמו נזק לבית וכי כל ניסיונותיה לחדש את הקשר עם ילדיה מסוכלים על ידי האב שמסית אותם נגדה.

העניין נידון בפני השופט ניר זיתוני מבית המשפט למשפחה בקריות שציין כי יש יסוד לטענת האם לפיה סרבנות הקשר של הקטינים היא תולדה של התנהגות האב כלפיה והמסרים שהוא מעביר לקטינים.

השופט הוסיף כי יש להיזהר מפני מתן החלטה ולו זמנית הנותנת לאב פרס על התנהלותו ואין לחייב את האם במזונות.

עם זאת, הוסיף השופט זיתוני, שקיבל באופן חלקי את בקשת האב, אין הצדקה לאפשר את המצב הקיים בו הקטינים גרים רק אצל האב, לא מקיימים כל קשר עם האם והאב נדרש לשאת במישרין במרבית צרכיהם ובמקביל לשלם מזונות לביטוח לאומי, שכן האם גובה את המזונות דרך הביטוח הלאומי.

״לטעמי האיזון הנכון בין הרצון לא לתת פרס לאב על תרומתו לנתק בין האם לבין הקטינים לבין הרצון למנוע מצב בו האב ובעקבותיו הקטינים יגיעו למצב של חרפת רעב, הינו להקפיא את חיוב האב במזונות הקטינים״, כתב השופט זיתוני והוסיף כי החלטה שכזו משדרת מסר לקטינים ולהורים לפיו המצב הנוכחי אינו טוב ויש לחתור לשינויו.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט