לימודי המשך מקוצרים בוטרינריה באוניברסיטת קושיצה הסלובקית לבוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה האקדמית צפת  

בוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה יוכלו להמשיך עם סיום תוארם הראשון ללימודי וטרינריה באוניברסיטה זו, וילמדו שם לתואר ד"ר ברפואה וטרינרית במשך 4 שנים, במקום 6 שנים כבמסלול הרגיל
במסגרת הרחבת שיתופי הפעולה עם מוסדות אקדמיים עמיתים ובין-לאומיים, הגיעה המכללה האקדמית צפת להסכם עם אוניברסיטת קושיצה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בסלובקיה, לפיו בוגרי החוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה יוכלו להמשיך עם סיום תוארם הראשון ללימודי וטרינריה באוניברסיטה זו, וילמדו שם לתואר ד"ר ברפואה וטרינרית במשך 4 שנים, במקום 6 שנים כבמסלול הרגיל.

ד"ר ניר אטמור – צילום: יוני לובלינר

האוניברסיטה בקושיצה היא המוסד האקדמי היחיד בסלובקיה ללימודי רפואה וטרינרית בשפה האנגלית. הכרה אקדמית זו מצטרפת להכרה בלימודי החוג למדעי המעבדה הרפואית כשקילים ללימודי קדם רפואה. במהלך השנה האחרונה, הרחיבה המכללה האקדמית צפת את קשריה עם מוסדות אקדמיים מובילים עמיתים ובין-לאומיים.


בתחילת 2021, לצד שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים מובילים בארצות הברית, גרמניה, איטליה, הונגריה ורומניה, יצרה היחידה ללימודים בין-לאומיים במכללה קשר עם האוניברסיטה לרפואה וטרינרית ולרוקחות בקושיצה (University of Veterinary Medicine and Pharmacy in Košice), שבסלובקיה.

הסכם שיתוף הפעולה החדש בין שני המוסדות האקדמיים בא בתום כחצי שנה של מגעים בנושא, שהתנהלו בין סגן הנשיא לעניינים אקדמיים במכללה האקדמית צפת, הפרופ' רביע ח'לאילה, ומנהל היחידה ללימודים בין-לאומיים, הד"ר ניר אטמור, ובין הנהלת האוניברסיטה בקושיצה, ולאחר שהאחרונים בחנו את תוכניות הלימוד באשכול חוגי מקצועות הבריאות המוצעים על ידי המכללה.

פרופ' רביע ח'לאילה צילום: יוני לובלינר

על פי ההסכם החדש, כל סטודנט שסיים תואר בחוג למדעי המעבדה הרפואית במכללה, ועונה על דרישות הקבלה של האוניברסיטה בקושיצה, יכול מעתה להגיש מועמדות לתוכנית המקוצרת של האוניברסיטה ללימודי וטרינריה.

האוניברסיטה פתחה את שעריה לסטודנטים זרים בשנת 1994 עם מסלול לימודים בשפה האנגלית, והכשירה במסגרת מסלול זה מאות רבות של בוגרים ובוגרות מהעולם ומישראל.

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך