X

הדובר שנכנס לעולם המשפט

בין הסטודנטים שלומדים משפטים בקריה האקדמית אונו בקמפוס חיפה נמצא גם הראל פלג מ"מ דובר עיריית קריית מוצקין שהחל השנה את לימודי המשפטים וממליץ חום .

את שנת הלימודים בלימודי משפטים בקריה האקדמית אונו קמפוס חיפה פתח גם הראל פלג מקריית מוצקין. בניגוד לרבים שיכולים להרשות לעצמם רק ללמוד, פלג עומד בראש מחלקת הדוברות של העירייה, עבודה שדורשת ממנו שעות רבות בכל יום.

"אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד משפטים" אומר פלג, (38) אב לשני ילדים. "ההתנסות המקצועית והכלים שצברתי לאורך השנים עם החשיפה לפן המשפטי בעבודה השוטפת שלי סייעו לי להבין כי יש יתרונות רבים לדובר בלימודי המשפט. ללמוד שפה משפטית זה חדש ודורש השקעה מרובה ולמידה של שפה מחדש, ומצד שני השפה התודעתית מושרשת בי היטב. היכולת לקחת סיפור ולהציג את הנרטיב הנכון מושרשת בי מאז ולתמיד. היו כמה סוגיות משפטיות שנתקלתי בהם שגרמו לי להבין שהעולם הזה הוא חלק ממני ואני שמח על כך".


הראל פלג, דוברות ומשפטים. צילום עצמי

הראל פלג, דוברות ומשפטים. צילום עצמי


מה ההבדל בין משפטים לתקשורת?

"הבדל תהומי. אבל כשאתה מבין את זה ששופטים הם בני אדם בסופו של דבר, ושבאמצעות היכולת ההסברתית שלך אתה מצליח להביא את הטיעונים באופן חד, ברור עם סימוכין הוא הערך המוסף".

איך מסתדרים הלימודים והעבודה השוטפת?

"יומיים בשבוע כאשר יום אחד כולו פרונטלי והיום השני באמצעות הזום. אני חושב שזה איזון טוב שמאפשר גם חיבור למוסד האקדמי וגם שקט וחופש ללמוד".

ואיך הקולגות לספסל הלימודים?

"נפלאים. חבורה של אנשים צעירים חדורי מוטיבציה, ברובם צעירים בעלי משפחות שאתה רואה שהם באו לעבוד קשה ובצניעות על מנת להצליח. זה תעודת כבוד למוסד אקדמי להביא כזו נבחרת טובה של סטודנטים".

איך אתה משלב את הלימודים ביומיום?

"מדובר בחומר מאסיבי של לימודים. הסוד הוא בקריאה מרובה. בכל יום אני קורא לפחות פסק דין אחד ולפעמים גם יותר. הקריאה לצד למידת השפה המשפטית וחקירת העולם המשפטי הם הסוד להצליח. זו שפה ושפה לומדים עם המון מוטיבציה, חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות מחשבתית".

יש דמות משפטית שהשפיעה עלייך וסייעה לך להבין שלימודי המשפטים הם העתיד?

"לא מעט מחבריי הם עורכי דין ואחד יותר חכם ומלומד מהשני. החשיבה של עורך דין מקצועי מעוררת אצלי הערכה רבה, ויש לי מספר חברים קרובים שהם מהווים עבורי מנטורים בגישה שלהם למקצוע. אני מודה שגם נחשפתי לשופטים רבים שטיב החלטותיהם נתנו לי את התחושה שיש שופטים בישראל. זה עולם מרתק שמשך אותי פנימה".

הראל פלג. צילום עצמי

הראל פלג. צילום עצמי

מהי הסדרה שהשפיעה עליך?

"חברי המלומד עו"ד דור שוורץ המליץ לי לצפות בסדרה בנטפליקס: "אוג'יי סימפסון נגד אמריקה". וזו סדרה מעולה. כיוון שהיא מבליטה את האמצעים התודעתיים שמצויים בכוחו של עורך דין".

איך קיבלו בעיריית קריית מוצקין את העובדה שהחלטת ללמוד משפטים?

"האמת שמאד פרגנו. אני מאד מעריך את היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד בנציון מלכה, שמאד פרגן והחמיא ואמר שאני בשל לכך. ראש העירייה, חיים צורי, גם כן נתן את ברכת הדרך וזה מחמם את הלב. לגבי ראש העירייה, הוא למד משפטים, ואם הוא היה עוסק בזה הוא היה אחד מעורכי הדין הטובים והמובילים בארץ, זה ללא ספק".

ובבית?

"לשמחתי אני חי עם אשה שמבינה שההגשמה העצמית שלי היא חלק בלתי נפרד ממני. וזה בעצם המהות. לכו להגשים את עצמכם".

אז המסר שלך הוא לכו להגשים את עצמכם?

"לגמרי. ולא רק אלא תדייקו את עצמכם. תשאלו במה אתם טובים, איפה הערך המוסף שלכם, ותעזו".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 10 שנים?

"אני מאמין שאצמח במגזר הציבורי ואני בהחלט לא פוסל תפקידי ייעוץ משפטי מאתגרים גם במגזר הפרטי".

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות