החוג למדעי הסביבה במכללה האקדמית תל-חי מציע לכם ללמוד על הסוגיות הבוערות ביותר בנוגע לסביבה במקום הכי יפה בארץ

כמה פעמים שמעת השנה על "זיהום מים/אוויר/קרקע"? "אסון אקולוגי"? "שינויי אקלים"? עד כמה מעניין אותך להיות בחזית של האנשים שלא רק מהנהנים בראש או אפילו מפגינים, אלא גם חוקרים בכדי להבין ולמצוא פתרונות?
החוג למדעי הסביבה במכללה האקדמית תל-חי מכשיר כבר למעלה מ- 25 שנה את בוגריו לעסוק בפתרונות לבעיות הרבות הקשורות בשמירה על הסביבה. בוגרי החוג משתלבים במכוני מחקר, בארגוני הטבע והסביבה, ובחברות התעשייה הירוקה (CleanTech)  ).

 

תל-חי הייתה המכללה הראשונה בארץ אשר הציעה תכנית לימודים שהתמקדה במדעי הסביבה. בבסיס החוג עומדת התפיסה שאנשי מדעי הסביבה נדרשים לידע מקיף ורחב בנושאים כמו אקולוגיה,  גיאוגרפיה,  קרקע ואטמוספרה ויחד עם זאת עליהם  לפתח הבנה בנושאים כמו ניהול, כלכלה וקהילה,  היחס בין אדם לסביבה ועוד.  ללא ההתמצאות במגוון הנושאים הללו לא ניתן יהיה להתמודד ולמצוא פתרונות אמתיים לבעיות סביבתיות.

בין חברי הסגל ובוגרי החוג נמנים מובילים במאבקים סביבתיים,  בטכנולוגיות לפתרון בעיות סביבתיות, מקימי יוזמות סביבתיות, חוקרים ומרצים באקדמיה בתחומי הסביבה ובראש מערכי הניטור, הניהול, ממשק והייעוץ של מערכות סביבתיות. תכנית הלימודים מקנה  ידע והבנה על מערכות סביבתיות בכל מישוריהן: כלכליים, אקולוגיים, קהילתיים, כימיים, ביולוגיים, פיזיקליים ומנהליים. תכנית הלימודים כוללת כמות גדולה של שיעורי מעבדה, סיורים וקורסים בהם הדגש הוא יישום.

החוג למדעי הסביבה במכללה האקדמית תל-חי מציע קורס ייחודי וראשון מסוגו בעולם: גששות ככלי מחקר אקולוגי.  מטרת הקורס הינה להקנות לסטודנטים כלים למחקר בשדה על ידי איתור עקבות וסימני שדה של מגוון חולייתנים,  זאת תוך כדי העמקה בתכנים אקולוגים עכשוויים. הסטודנטים הלומדים בקורס רוכשים כלים לזיהוי עקבות, סימני שדה וגישוש אחרי חיות בר. הקורס בנוי משילוב של למידה בשדה, ושיעורי מעבדה.

בנוסף לקורס, זה מציע החוג קורסים ייחודיים נוספים ביניהם: קמפוס בטבע – קורס של שבוע בבית ספר שדה בו הסטודנטים עורכים פרויקט מחקר על נושא שהם בוחרים. הקורס משלב את עולמות הידע הנלמדים בתואר. סדנא באקולוגיה יישומית – קורס שכולו סיורים ומעבדות שדה כולל מעבדת-שדה של 24 שעות בחוף אכזיב. קורס ממשק שמורות טבע ונוף העוסק בתהליכי קבלת ההחלטות בתהליכים של שמירת טבע.

בין חברי הסגל ובוגרי החוג נמנים מובילים במאבקים סביבתיים,  בטכנולוגיות לפתרון בעיות סביבתיות, מקימי יוזמות סביבתיות תמונה: דוברות תל חי

בשנה השלישית משתלבים הסטודנטים בחוג בפרויקט מחקר, המאפשר להם לקחת חלק פעיל במחקר מדעי במגוון תחומים ולהתנסות בתהליך מחקרי. פרויקטים אלה מקנים  מיומנויות אשר משמשות את בוגרי החוג  בלימודים מתקדמים ו/או בעבודות בתחום.

"אם  אתם קוראים שורות אלו כנראה שהסביבה יקרה ללבכם" אומר ראש החוג למדעי הסביבה ד"ר חגי שמש "לאור זאת, אני אחסוך מכם הסבר ארכאי על החשיבות של שמירה על הסביבה, על דובי הקוטב ועל מפלס מי האוקיאנוס. אני כותב את השורות האלו תוך כדי נסיעה באוטובוס ציבורי למכללה. הרגע הרמתי את הראש מהמסך וראיתי שני צבאים, זכר ונקבה, עומדים בלב שדה של חיטה בקרבת הכביש. זאת בדיוק הסיבה שהגעתי לחקור וללמד במכללת תל-חי, הסביבה מעניינת אותי ואני נהנה לחיות בקרבה לטבע.                                                אם גם אתם מרגישים כך, מקומכם איתנו.  אנחנו מאמינים שאנשי מדעי הסביבה חייבים השכלה רחבה. כוונות טובות ואכפתיות הן תנאי הכרחי אבל לא מספיק כדי להתמודד עם בעיות סביבתיות. הסביבה היא פיזית וכימית וככזאת היא דורשת מהעוסקים בה הבנה מעמיקה וכמותית של מקצועות הליבה של המדעים. רק כך ניתן באמת לרדת לעומקם של נושאים אקולוגיים, גיאוגרפיים, נושאי קרקע – מים – אטמוספרה, מחזור, משבר האקלים ועוד"

החוג למדעי הסביבה בתל-חי בוא קטן ואינטימי עם יחס אישי בין מרצים והסטודנטים.  והסטודנטים נהנים מחיי חברה תוססים ושמחים בגליל. אז אם חשובה לך הסביבה ותרצה לחוות את תקופת הלימודים במקום הכי יפה בארץ – בוא והשתלב בתכנית התואר הראשון . B.Sc הוותיקה והמקיפה ביותר בישראל שהמוניטין שלה, והמצוינות המעשית והמדעית, הולכים לפניה.

לפרטים והרשמה מוזמנים לפנות למרכז יעוץ והכוונה:     9827 *

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך