שרית גולן-שטיינברג וסופי נקש נתבעות במאות אלפי שקלים

מ"מ ראש עיריית חיפה, מיכי אלפר, הגיש נגד שתי חברות מועצת העיר כתב תביעה בגין לשון הרע בסך 840 אלף שקלים


לבית משפט השלום בחיפה הוגש היום (שלישי) כתב בתביעה נגד חברות מועצת עיריית חיפה, שרית גולן-שטיינברג וסופי נקש. את כתב התביעה בגין לשון הרע הגיש נגדן מיכי אלפר שטוען כי השתיים הפיצו נגדו לשון הרע במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת המשנה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

בכתב התביעה שהוגש על ידי עורכי הדין עמית חדד ואביחי יהוסף, נטען לשישה פרסומים כוזבים ודיבתיים נגד אלפר. כך למשל הנתבעות טענו כי התובע בכובעו כיו"ר הועדה לתכנון ובנייה ישב בישיבה שעסקה בדירה בבעלותו אלא שמדובר בנכס שנמכר על ידי בת זוגתו עשור קודם לכן, כשהוא מנע מעצמו לדון בבקשה, לא חתם על המסמכים, והעביר את ההחלטה לידי גורמים אחרים.

ע"פ כתב התביעה הנתבעות הפיצו לשון הרע חמורה, במסגרתה תיארו את התובע, סגן ראש עיריית חיפה וממלא מקום ויושב ראש ועדת המשנה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, כמי ש"מקדם הליכים תכנוניים לבעלי עניין ספציפיים" וזאת "מטעמים זרים".

עו"ד שרית גולן שטיינברג. צילום: מיכה בריקמן

עו"ד שרית גולן שטיינברג. צילום: מיכה בריקמן

סופי נקש. צילום: דורון גולן

עוד נטען בכתב התביעה כי השתיים היו "הרוח החיה" על מכתב עליו חתומים שבעה-עשר נציגי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, שבו נכתב בין השאר: "בענייננו, אנו אוחזים בדעה כי הוא (מיכי אלפר-ד"ג) מנהל את הוועדה באופן לקוי, תוך שאנו בחשש כבד שלא אחת הוא חורג מהוראות הדין לכאורה ופועל בסטייה ממנהל תקין, אף זאת לכאורה. ניחא, כבר התרגלנו ששיקוליו הם מגזריים ולדידו תושבי העיר המזוהים עימו-חשובים יותר מאלו שאינם נמנים על המגזר החרדי, אך לדאבוננו הוא אף מקדם הליכים תכנוניים לבעלי עניין ספציפיים ולהבנתנו-גם מטעמים זרים".

"הנתבעות פרסמו את הדברים בכוונה להפיץ ברבים עלילת דם זדונית, בתקווה שזו תשיג "כותרות" בתקשורת ודרכן תתפשט לציבור כולו. יתרה מזאת, בעידן בו אנו מצויים, טענה בדבר שחיתות פוליטית עשויה בסבירות גבוהה להתפשט כאש בשדה קוצים ולגרום נזק עצום ובלתי הפיך לשמו הטוב של התובע ולהביא להרס מוחלט של חייו ומחיקת כל הישגיו המקצועיים והאישיים. הנתבעות הפיצו את עלילת הבדים על התובע אך ורק כדי לקדם את האג'נדה הפוליטית שלהן, ולנסות לפגוע בתובע, ובכך לערער את היציבות הפוליטית בעיר חיפה. הנתבעות עשו כן, במטרה לגדוע את פעילותו הציבורית הענפה של התובע, הפועל כאיש ציבור שנים רבות, וזאת בין היתר באמצעות פגיעה בשכרו, במעמדו ובהישגיו לאורך השנים" נטען נגד השתיים.

עו"ד חדד מסר כי: "מדובר בפרסומים כוזבים שפגעו בשמו הטוב של מרשי ואנו פונים לבית המשפט כדי שיעשה צדק".

גולן-שטיינברג ונקש העדיפו שלא להגיב בשלב זה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי