X

הוארך הסכם קיסריה

אחר שוועדת ההיגוי המליצה פה אחד לאשר את עדכון ההסכם, קיבלו חברי וועד היישוב את המלצתה וביחד עם חברי מליאת המועצה הצביעו בעד. היום חתמו שלושת הגופים האמונים על הארכת מודל הניהול  המיוחד של קיסריה, בטקס שהתקיים בנמל קיסריה  במעמד ראשי הועד המקומי, ראש המועצה האזורית וראשי החפ"ק.  

עם השגת אישור כל הגופים המוסמכים, נחתם היום נספח עדכון ההסכם ע"י יו"ר הועד המקומי מושיק סגל, ראש המועצה האזורית חוף כרמל, אסיף איזק, יו"ר החברה לפיתוח קיסריה וסגן יו"ר מועצת הנגידים של קרן אדמונד דה רוטשילד, מיקי קליגר ומנכ"ל החפ"ק, מיכאל כרסנטי. במעמד המרגש נטלו חלק גם מ"מ יו"ר הועד, ליאור בר, שכיהן בראשות הועד עד לפני כחצי שנה, כלל חברי ועד התושבים, רפי דהן שעמד בראש ועדת ההסכם המשולש של הועד וריכז את עבודת הצוות ושיתוף התושבים במהלכים לגיבוש ההסכם, וכן ראש מנהלת היישוב וסמנכ"ל חטיבת התפעול של  החפ"ק, גיא גולדיג וצוות מנהלת היישוב של החברה לפיתוח קיסריה.

ההסכם – פרי עבודה מאומצת ומשותפת של יותר משנה, מגדיר השקעות בחינוך, ברווחה, בשירותי דת וחינוך לא פורמאלי, מגביר את בקרת נציגות התושבים על עלויות מוניציפליות שונות כגון משק המים ומסדיר את היחסים הכספיים, בין קיסריה והמועצה האזורית חוף כרמל, ובכלל זה גם תכנית חומש להשקעות כספיות ביישוב. לאור הערות חברי וועדת המשולש, נכלל בהסכם המעודכן גם סעיף המציין, כי תגובש תכנית לפיתוח ושדרוג תשתיות הביטחון בקיסריה, תכנית שתופעל ותמומן מתקציב הפעילות השוטפת של היישוב ולא מתקציב הועד המקומי. ההסכם המעודכן מאזן בין הצרכים השונים של התושבים ושאר בעלי העניין בקיסריה, מבטיח ניהול תקין והמשך התפתחותה של קיסריה כיישוב עצמאי ומעגן בסעיפיו את התנאים להמשך הפיתוח המבוקר של קיסריה כיישוב חי, תוסס ומתפתח – אך כזה השומר על צביונו הייחודי בנוף המוניציפאלי הישראלי.

יו"ר הוועד המקומי, מושיק סגל, ציין במעמד החתימה כי ההסכם המעודכן נותן מענה לכל הסוגיות המהותיות שהעסיקו את תושבי קיסריה בשנים האחרונות, מגביר מאוד את מעורבות נציגי התושבים בניהול היישוב ואת הבקרה שלהם על הדיווחים הכספיים. במעמד החתימה סגל ביקש להודות לקודמו בתפקיד, ממלא מקום יו"ר הועד ליאור בר ובאופן מיוחד ליו"ר ועדת ההסכם המשולש של הועד, רפי דהן, שריכז צוות של מקצוענים שעשו עבודה יסודית מאוד תוך הקפדה על הליך שיתוף הציבור – עבודה שהניבה הישגים חסרי תקדים לתושבי קיסריה. "ההסכם הוא תחילתה של עבודה משותפת במודל חדש שבו התושב נמצא במרכז, ועל כל הגופים החתומים לעבוד ולהשקיע מאמצים רבים בכדי שקיסריה תוביל בתחומי החינוך, הקהילה, הביטחון, והשירות לתושב" ציין סגל.

יושב ראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק, ציין כי ההסכם המשולש המעודכן מאזן בין האינטרסים של כל בעלי העניין בקיסריה – התושבים, המועצה האזורית והחפ"ק ומבטיח המשך פיתוח מבוקר של היישוב – קודם כל לרווחת הגרים בו. "יש בהסכם מענה לנושאים שהטרידו תושבים רבים וגם הסדרה ראויה של ההתחשבנות הכספית בין המועצה האזורית לוועד היישוב, כולל תכנית השקעות מפורטת לחמש השנים הבאות בכלל היבטי החיים של תושבי קיסריה, לרבות בחינוך ובהקמת מבני ציבור ותשתיות אזרחיות נוספות", ציין איזק.

יו"ר החברה לפיתוח קיסריה סגן יו"ר מועצת הנגידים של קרן אדמונד דה רוטשילד, מיקי קליגר, ציין כי ההסכם המעודכן מבטיח את המשך התפתחותה של קיסריה כיישוב עצמאי בעל צביון ייחודי. "אנחנו נשארים נאמנים לחזון של משפחת רוטשילד בכלל והברונית אריאן דה רוטשילד בפרט, לקיים כאן יישוב שהוא דוגמא ומופת לאיכות חיים בישראל. הנהלת החפ"ק ומנהלת היישוב עושות עבודה ראויה להערכה, וההסכם שנחתם כאן היום הינו עדות לכך שמעבר לכל המחלוקות, תושבי קיסריה מכירים ומוקירים את איכות השירות שהם מקבלים מהחפ"ק ואת ותוצאותיו של מודל הניהול המיוחד של היישוב", ציין קליגר והודה לראשי הועד ליאור בר ומושיק סגל, ליו"ר ועדת ההסכם המשולש של הועד, רפי דהן, ולראש המועצה האזורית חוף הכרמל, אסיף איזק, על המאמצים שהשקיעו בגיבוש ההסכם המעודכן.

מנכ"ל החפ"ק, מיכאל כרסנטי, ציין כי "ההסכם המעודכן הוא אבן דרך היסטורית נוספת בחזון הכל כך מיוחד שייסד את קיסריה והפך אותה למותג חזק כפי שהיא היום. נפעל במשותף עם ראש המועצה אסיף איזק שתרם תרומה מכרעת לגישור על הפערים ולהגעה להסכמות, וביחד עם ראשי הועד וחבריו מתוך מטרה משותפת אחת לכולנו: שגשוגה של קיסריה כיישוב חי ותוסס, המסוגל להמשיך ולקיים את עצמו לאורך זמן ומעניק לתושביו את רמת ואיכות החיים הגבוהה ביותר בישראל".

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...