מונעים צער בעלי חיים

בקרית ביאליק לא מתעללים בבעלי חיים: זו השנה ה-12 לפעילות העירונית למניעת התעללות בבעלי חיים * ראש העירייה: "מאמין שהילדים שהשתתפו בפעילות לא יקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים וגם ימנעו מאחרים לעשות זאת"

"הרצאות אלו מעלות את המודעות ומעוררות חמלה ורצון לעזור לבעלי חיים במצוקה". צילום: בתיה בר

"הרצאות אלו מעלות את המודעות ומעוררות חמלה ורצון לעזור לבעלי חיים במצוקה". צילום: בתיה בר

זו השנה ה-12 שבה מועברות הרצאות בנושא מניעת התעללות בבעלי חיים. הפעילות מתקיימת ביוזמת בתיה בר, החברה בקרן למען בעלי חיים במשרד להגנת הסביבה ובשיתוף אגודת "צער בעלי חיים חיפה".
בהרצאות שהועברו על ידי וטרינר האגודה ד"ר ערן מרקוביץ לכל תלמידי שכבת י' באורט קרית ביאליק על שם פיינשטיין (כולל תלמידי כיתה תקשורתית pdd), הוצגו מגוון נושאים הקשורים לרווחת בעלי חיים בדגש מיוחד על מניעת ההתעללות והסיבות שגורמות לפגיעה בהם. כמו כן, נחשפו התלמידים לתכנים כמו חוק צער בעלי חיים והענישה לפיו, מניעת התעללות בחיות משק בחסות הממסד, מחלת הכלבת והצורך בפיקוח על ניסויים בבעלי חיים אשר לרוב אינם ניסויים לצורך הצלת חיים.
במהלך הפעילות המאלפת רות אדר הסבירה לתלמידים על חוק הכלבים המסוכנים תוך הדגשה למי מותר להחזיק בהם ובאלו תנאים. ובסוף ההרצאה הציגה מספר תרגילי אילוף עם כלבתה ממבה, על מנת להראות שניתן לאלף כלבים בדרכים חיוביות וללא הפעלת כוח כל שהוא. התלמידים הפגינו התעניינות בנושא ובתמונות שהוצגו בפניהם ושחלקן היו קשות לצפייה.
ד"ר ערן מרקוביץ אמר לתלמידים בסיום כל הרצאה: "כמו שהצלחנו להשריש בבני הנוער שלא קוטפים פרחי בר, כך נצליח להשריש בהם שלא מתעללים בבעלי חיים".
בתיה בר: "הרצאות אלו מעלות את המודעות ומעוררות חמלה ורצון לעזור לבעלי חיים במצוקה. הפרויקט החשוב הזה, כמו פרויקטים אחרים למען בעלי חיים, מתקיים בזכות ראש העירייה אלי דוקורסקי ומנהל אגף החינוך עמי ראובן שתומכים בו לאורך השנים מתוך הבנת חשיבות הנושא והשלכותיו".
ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מברך על הפעילות החשובה זו. קיים קשר ישיר בין אלימות כלפי בעלי חיים לבין אלימות כלפי בני אדם. אני מאמין שהתלמידים שהשתתפו בפעילות לא רק שלא ייקחו חלק בהתעללות בבעלי חיים אלא גם ימנעו מאחרים לעשות זאת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק