התעמלת לפני? תחלים מהר יותר

בבית החולים כרמל גילו מה היתרונות של התעמלות בריאותית, בעיקר לבני גיל הזהב. לשם כך הם פתחו חוג מיוחדת להתעמלות בריאותית לגיל השלישי
 

"הפעילות הגופנית בגיל הזהב חשובה מאוד גם לתפקוד המנטאלי",  צילום: כללית

"הפעילות הגופנית בגיל הזהב חשובה מאוד גם לתפקוד המנטאלי", צילום: כללית

"מהניסיון שלנו באלפי מטופלים המגיעים לאשפוז בבית חולים כרמל, מתברר כי מטופלים שביצעו פעילות גופנית סדירה לפני הגעתם לאשפוז, מהלך השיקום והחזרה שלהם לשגרה בתום האשפוז היה מהיר ומוצלח הרבה יותר, לעומת אותם מטופלים שלא שמרו על פעילות גופנית", כך אומרת זיוה גינוסר סגנית מנהלת מכון הפיזיותרפיה בבית החולים כרמל.
זה כבר הוכח מדעית כתורם ומסייע לריפוי מהיר של מרבית תחלואי הקדמה המודרנית. ההתעמלות הבריאותית ופעילות גופנית משפרת מאוד את מאזן הסוכר ומחלת הסוכרת, מסייעת בהורדת לחץ הדם, עוזרת במניעת אירועים מוחיים, מצוינת לפעילות הלב ומחזור הדם ובעצם למה לא?
"ההתעמלות הבריאותית טובה לכל גיל, אבל טובה במיוחד לגיל הזהב", מסבירה דבורה ישראלי מנהלת מכון הפיזיותרפיה של כרמל. "חיזוק עצמות השלד והשרירים ומניעת בריחת הסידן משתפרים מאוד באמצעות ההתעמלות וחשובים מאוד לגיל המבוגר ", אומרת גב' ישראלי.
כדי לתרום לבריאות טובה יותר של אנשי גיל הזהב בחיפה ובצפון נעתרו במכון הפיזיותרפיה של כרמל למאות הפניות והסכימו לפתוח חוג מיוחד להתעמלות בריאותית לגיל הזהב.
את החוג מארגנת ותנהל זיוה גינוסר סגנית מנהלת המכון בביה"ח שהיא בעלת ניסיון של עשרות שנים בטיפול מוצלח במאות ואלפי מטופלים בגילאים אלו. החוג יערך במפגש שבועי באורך כשעה בכל יום ראשון במכון לפיזיותרפיה בבית חולים כרמל.
"הפעילות הגופנית בגיל הזהב חשובה מאוד גם לתפקוד המנטאלי", מסבירה גינוסר. "הפעילות משפרת את מצב הרוח, את היכולת הקוגניטיבית ועוזרת מאוד בתפקוד היומיומי של האדם המבוגר". בחוג החדש שיערך בביה"ח כרמל יחזקו המשתתפים באופן מקצועי ובפיקוח של פיזיותרפיסטים מומחים את השרירים וישפרו את גמישות המפרקים והתנועתיות. הם ישפרו את הקואורדינציה ושיווי משקל, יחזקו את היציבות בהליכה ויורידו את הסיכוי לנפילות.
"סכנת הנפילות במבוגרים היא אחת הבעיות הנפוצות והקשות ביותר אומרת גב' גינוסר, מאות מבוגרים נופלים ונפגעים בבית או ברחוב בכל שנה מה שמצריך לפעמים ניתוחים ואשפוזים ארוכים ופוגע להם מאוד באיכות החיים".
ההרשמה לחוג בעיצומה ומספר המקומות מוגבל, הפעילות בחוג הינה בתשלום ומבוטחי


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות