הצעת התקציב של עיריית חיפה נדחתה שוב

המועד הסופי לאישור תקציב העירייה לשנת 2022 מתקרב אך הצעת התקציב שוב לא אושרה על ידי וועדת הכספים


 

ועדת הכספים העירונית דחתה את הצעת התקציב שהוגשה בטענה כי חסר מידע בהצעה שהוגשה לחברי הוועדה. השירות המשפטי של העירייה יפנה למשרד הפנים בכדי לקבל את אישורו על הגשה של הצעת תקציב מסודרת, לפי נהלי משרד הפנים.

וועדת הכספים התכנסה אמש לדון בהצעת התקציב של עירייה לשנת 2022. כזכור, הצעת התקציב הראשונה שהוגשה על ידי העירייה לא אושרה על ידי מועצת העיר והיא חזרה למשרד גזבר העירייה להכנת הצעת תקציב חדשה.


חברי הוועדה ממועצת העיר הלעומתית, טענו כי הצעת התקציב החדשה מצביעה על קיצוצים בפעילות התאגידי העירוניים וכי ישנם סעיפים נוספים אשר אינם נכונים, או מצביעים על הוצאות לא מוסברות.

חברי מועצת העיר הלעומתית שחברים בוועדת הכספים, הודיעו כי יש לתקן שוב את הצעת התקציב, על מנת שניתן יהיה לאשר אותה בוועדת הכספים ובמועצת העיר.

 

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

המועד הסופי לאישור התקציב מתקרב אך ועדת הכספים שוב דחתה את ההצעה. בתמונה, בניין עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

 

יו"ר ועדת הכספים, סגנית ראש העירייה, סופי נקש מסרה: "ועדת הכספים ביקשה לקיים מספר דיונים נוספים על מנת להבין את התקציב לעומק כולל סוגיית התקנים וסוגיית הקיצוץ בתאגידים. גם תוכניות עבודה מקושרות לתקציב לא נשלחו אלינו עדיין כך שקשה לדעת מה הקשר בין המספרים לפירוט תוכנית העבודה. אנו נתכנס שוב ושוב עד שנקבל תשובות מלאות על מנת שנוכל להצביע בעד התקציב הרגיל".

השירות המשפטי של העירייה הודיע כי העירייה מתכוונת לפנות למשרד הפנים על מנת שזה יבדוק את אופן הכנת התקציב על פי נהלי משרד הפנים. במידה והצעת התקציב תאושר על ידי משרד הפנים, תוכל הקואליציה העירונית לטעון כי חברי מועצת העיר הלעומתית גורמים לעיכוב באישור תקציב העירייה.

על פי פקודת העיריות, תקציב שנתי, "לא אישרה המועצה את תקציב העיריה בתוך שלושה חודשים מיום קבלת חוק התקציב השנתי בכנסת, ואם לא חלפו שישה חודשים מיום עריכת הבחירות לראש העיריה, בתוך שישה חודשים מיום קבלת חוק התקציב השנתי בכנסת, תסתיים כהונת המועצה או כהונת המועצה וראש העיריה, כפי שיורה שר הפנים, והשר ימנה, בתוך 14 ימים מתום התקופה כאמור, ועדה למילוי תפקידי המועצה וראש העיריה או תפקידי המועצה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מדיניות הממשלה בטיפול בגל הקורונה הנוכחי?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות