כמעט כל מגע משאיר סימן…

בשבוע הבא עולה בגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה 'כלל מגע', תערוכתה של רונית פורת, ילידת כפר גלעדי שחיה ויוצרת בתל אביב. שווה להגיע!
הזמנה לתערוכה של רונית פורת במרכז האקדמי ויצו.

הזמנה לתערוכה של רונית פורת במרכז האקדמי ויצו.

בשבוע הבא עולה בגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה 'כלל מגע', תערוכתה של רונית פורת, ילידת כפר גלעדי שחיה ויוצרת בתל אביב. רונית בוגרת בהצטיינות של החוג לצילום ומדיה דיגיטלית במכללת הדסה ירושלים, בעלת תואר שני באמנות MFA, בצ‘לסי סקול אוף ארט אנד דיזיין, לונדון. היא חברה בגלריה השיתופית 'אינדי', הציגה בתערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד בארץ ובעולם וזכתה בפרס עידוד היצירה ובפרס משרד התרבות והספורט לאמנות ועיצוב.

בתערוכה זו מציגה פורת מיצב צילומי שבנוי על תמונות ארכיון של אירועים היסטוריים ומחקרים מדעיים מצולמים מתחילת המאה ה- 20 ומשלב פרטים ביוגרפים. היא בונה מארג דימויים שעוקב אחר תהליך ההוכחה לממשותו של התיעוד הצילומי, תוך הפרכת אמיתות ויצירת עובדות חדשות אודות העבר וההווה. למעשה, על-ידי בחינת הקישור בין הדימוי הוויזואלי לפיענוח הטקסטואלי מנכסת פורת את תפקיד החוקר, המתעד, ובמקביל יוצר, עקבות בזירת העבירה.

חנה שביב , אוצרת התערוכה: השימוש בצילום כראיה עובדתית הפך למקובל בבתי משפט מסוף המאה ה-19. מאז, ובניגוד לשיח התיאורטי המערער על אמינותו של הצילום כמתעד "עובדות", שמר התיעוד הוויזואלי על מעמדו התיעודי במדע הפורנזי – אותו מדע שבבסיסו ההנחה ש-"כמעט כל מגע משאיר סימן". זהו "כלל המגע", אותו כלל עליו מסתמכת החקירה הפורנזית.

 

כלל המגע/ רונית פורת

תערוכה : 1.12.2015- 3.1.2016

אוצרת: חנה שביב

 הגלריה ע"ש מורל דרפלר במרכז האקדמי ויצו חיפה

רח' הגנים 21, המושבה הגרמנית, חיפה. טל. 04/8562540  א' – ה' 10:00 – 17:0

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות