מכבי: משלחת של 23 אנשי רפואה מובילים מהעולם הגיעו לביקור

במחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות אירחו במסגרת תכנית של משרד החוץ, משלחת מנהלי בתי חולים ויועצי בריאות מ-13 מדינות מרחבי העולם והציגו בפניהם רעיונות לפיתוחים ברפואה הדיגיטלית
 

במסגרת הביקור שהתקיים השבוע, הגיעו חברי המשלחת ממגוון מדינות באירופה, אמריקה הלטינית, אפריקה ואסיה, והתארחו במנהלת מחוז הצפון של מכבי שירותי בריאות בחיפה.

אנשי הרפואה הבכירים נחשפו לעולם הדיגיטלי שמובילה מכבי שירותי בריאות בישראל, ע"י ראש מחוז הצפון ד"ר אייל פורמן, מנהלת רפואית מרחבית ד"ר לילי בלום, ומנהל תחום הסוכרת של מכבי בצפון, פרופסור נעים שחאדה.


הכנס שהובילה מכבי שירותי בריאות התרכז במערכת הבריאות בעידן הדיגיטלי, תוך התייחסות להיותה של ישראל בכלל ומכבי בפרט כמובילות בתחום.

בפני המשלחת הוצג הניהול של מכבי כמערכת בריאות דיגיטלית, והשימוש באמצעים הדיגיטליים ככלי לשיפור השירות הרפואי אותו מקבלים מבוטחי ומבוטחות הקופה. בפני המשלחת הודגם כיצד רמת הדיגיטציה הגבוהה סייעה למדינת ישראל להיות הראשונה במבצע החיסונים כנגד הקורונה ובמתן זריקת הדחף השלישית. כמו כן, הוצגו בפניהם כיצד פועל במכבי מכון רפואת הסוכרת המקוון הראשון בעולם.

 

ראש מחוז הצפון במכבי, ד"ר אייל פורמן נושא דברים במהלך הכנס. צילום: מכבי

 

במשלחת הרחבה מקווים ליישם לפחות חלק מהטכנולוגיות שהוצגו בפניהם במדינתם, ובייחוד, כיצד הדיגיטציה תאפשר להנגיש שירותים רפואיים לכלל האוכלוסייה בעלויות נמוכות.

המנהלת הרפואית במחוז הצפון של מכבי ד"ר לילי בלום: " מדובר במובילי דעה במדינותיהם, שהופכים עם השנים למנהיגים פוליטיים וכלכליים, ומאיישים תפקידי מפתח במדינתם ובארגונים בינלאומיים. לכן אנו גם מפיקים תועלת עצומה משיתוף הפעולה הזה. המשתתפים בתוכניות האלו הופכים להיות השגרירים הטובים ביותר של מדינת ישראל. מכבי היא מודל מצוין לחיקוי עבור מדינות שונות בכל הקשור לניהול מערכת בריאות, ואנו תמיד שמחים לתרום מניסיוננו גם לידידותינו מעבר לים".

 

הנהלת מכבי מרצה בפני המשלחת. צילום: מכבי

 

ראש מחוז הצפון של מכבי ד"ר אייל פורמן סיכם: "היה לנו הכבוד לארח אורחים מ-13 מדינות שונות, אנשי בריאות, מנהלי בתי חולים ומשרדי בריאות שונים. הצגנו בפניהם את החדשנות של מכבי, את השירותים שאנחנו מציעים, ואת מה שהופך אותנו לקבוצת הבריאות הטובה בישראל. האורחים התרשמו מאוד ממערכות הבריאות בישראל ומתפקודן בשגרה ובקורונה, ובעיקר מפעילותה של מכבי ומהפרויקטים השונים שמשרתים את תושבי הצפון, אזור שהוא בחזקת פריפריה, ולכן דומה יותר באופיו למדינות שלהם".

 

צילום: מכבי

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות