בשבוע הבא: שבוע מוכנות והיערכות לחירום ייערך בחיפה

במהלך השבוע יבוצעו ניסויי התרעה בכל אחד מחמשת איזורי חלוקת העיר, בזה אחר זה, במהלך שעות הבוקר והערב


 

שבוע המוכנות שיתקיים בימים ראשון עד חמישי, 12-16.12, על ידי פיקוד העורף, בשיתוף עם עיריית חיפה, נועד להעלות את רמת המוכנות של תושבי העיר למצבי חירום, מתוך הבנה, כי היערכות מוקדמת של התושבים, מחזקת את החוסן ועשויה להציל חיים.

במהלך השבוע יבוצעו ניסויי התרעה בכל אחד מחמשת איזורי חלוקת העיר, בזה אחר זה, במהלך שעות הבוקר והערב. הניסוי הראשון יתבצע ביום רביעי, 15.12, בשעות הבוקר וניסוי נוסף יבוצע ביום חמישי, 16.12, בשעות הערב, בכל אחד מאיזורי ההתרעה של העיר.


 

שבוע המוכנות לחירום. צילום ארכיון. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

שבוע מוכנות לחירום בחיפה. צילום ארכיון. צילום: ראובן כהן דוברות העירייה

 

במהלך השבוע יקיימו מאות חניכי תנועות הנוער, יחד עם חיילי פיקוד העורף ועובדי עיריית חיפה, פעולות הסברה במוסדות החינוך, במתחמי קניות ובמסגרות יום לקשישים ובתי האבות. כמו כן יוקמו עמדות הסברה על-ידי חיילי פיקוד העורף בקניונים ובמוקדי התקהלות נוספים ברחבי העיר. פעילות ההסברה, שתתקיים בעברית, רוסית, ערבית ואמהרית, תתמקד בדרכי הכנת הבית לחירום, באיתור המרחב המוגן וכן במתן המלצות למצרכים ולציוד הנדרשים לשעת חירום.

בנוסף, תתמקד הפעילות בהטמעת חמשת איזורי ההתרעה החדשים, להם חולקה העיר, אשר יאפשרו לתושבים שגרת חירום נוחה יותר, בה יידרשו להיכנס למקלטים רק כאשר האיום יוכוון לאיזור מגוריהם.

במהלך השבוע יבוצעו ניסויי התרעה בכל אחד מחמשת איזורי חלוקת העיר, בזה אחר זה, במהלך שעות הבוקר והערב.

להלן מועדי ההתרעות:

רביעי, 15.12.2021:

קריית חיים ושמואל – 10:05

נווה שאנן ורמות כרמל – 10:15

חיפה מערב – 10:25

חיפה מפרץ והקריות – 10:35

כרמל, הדר והעיר התחתית – 10:45

במהלך ניסוי זה יתרגלו מוסדות החינוך כניסה למרחבים מוגנים.

חמישי, 16.12.2021:

קריית חיים ושמואל – 18:05

נווה שאנן ורמות כרמל – 18:15

חיפה מערב – 18:25

חיפה מפרץ והקריות – 18:35

כרמל, הדר והעיר התחתית – 18:45

במהלך ניסויי ההתרעות תפעל אפליקציית פיקוד העורף ותתריע מייד עם הישמע האזעקה.

בתוך כך, יומלץ לתושבים להוריד את אפליקציית פיקוד העורף, אשר באמצעותה יוכל לקבל כל תושב התראה אישית כהודעת "פוש", על פי המיקום בו יימצא והזמן העומד לרשותו להיכנס למרחב מוגן (דקה).

לקראת שבוע המוכנות, הפיץ פיקוד העורף בשיתוף העירייה סקר אינטרנטי, שהופץ בקרב תושבי העיר, אשר נועד לבחון את תחושת המוכנות של תושבי העיר לחירום. תוצאות הסקר ישמשו ככלי עבודה להמשך הכנת הרשות ותושבי העיר לחירום.

דגש נוסף יושם במהלך השבוע בשיפור המיגון האישי של התושבים. במסגרת זו ייקראו התושבים להכין את המקלטים המשותפים ויוכלו לפנות למוקד העירוני 106 ולבקש את עזרת העירייה בפינוי תכולת המקלטים.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • אם הבחירות לראשות העיר חיפה היו נערכות היום - למי מהמועמדים הייתם מצביעים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות