תורם הזרע הוריש 2,450,000 שקלים למטפלת שלו

"אוסנת הגיעה אלי אובדת עצות. היא הניחה על שולחני מכתב מחברת הביטוח איילון ובו היה כתוב: 'בהמשך לעדכון פרטים מול מרשם האוכלוסין נודע לנו על פטירתו של המנוח, נמצא כי את רשומה כמוטבת בקופות שלו. הנך רשאית למשוך את היתרה הצבורה לזכות המנוח…'". סיפור מאת עו"ד זהר גולן
 

אריק (המנוח) הוא אבא של אוסנת. אבל רק ״על הנייר״. אמא שלה הכירה אותו בחוף הים בשנות ה-80ץ ישר מהחוף הם עלו לדירתו ברוטשילד, בילו כמה שעות ומאז נפרדו דרכיהם. אוסנת הייתה התוצאה של אותן כמה שעות.

אמא שלה, מעולם לא דרשה ממנו כלום וגם לא דיברה עליו. ואוסנת רק הביטה עליו מרחוק, מידי כמה שנים היא ביררה עליו פרטים, מספר פעמים אפילו ניסתה ליצור אתו קשר אבל ללא הצלחה.


כמה רחובות הפרידו בניהם, יום אחד הוא אפילו תפס לה את החניה ברחוב המקביל. הוא אומנם היה מוקף בחברים, תל אביבי ניצחי גם בגיל 70, אבל מעולם לא הביא עוד ילדים ולא התחתן. מבירור בחברת הביטוח, היא אמרה לי,  עלה כי ״היתרה הצבורה״ עומדת על סך של 2,450,000 ש״ח.

 

עו"ד זהר גולן. צילום ערן גילוורג

 

שני  דברים רצו לי בראש. האחד: אם רק בקופה הזו יש מיליונים, אז מן הסתם שיש עוד כמה מיליונים בחוץ. והשני – אם אין לו יורשים כדין (אישה/ילדים) ככל הנראה מישהו כבר ניסה לשים את היד על הרכוש שלו.

הקלדתי באתר רשם הירושות את מספר תעודת הזהות שהופיע ב״הנדון״ של המכתב מחברת הביטוח וראיתי שיומיים קודם לכן הוגשה בקשה לצו קיום צוואה.

למחרת הגשתי בקשה לעיין בצוואה שהוגשה לרשם (לאוסנת הייתה זכות כי היא מוגדרת כ״יורשת כדין״).

לאחר שהצלחנו לשים את היד על הצוואה שהוגשה, העברנו אותה לחוקר פרטי במטרה לקבל פרטים על היורשת היחידה, לה הוריש אריק את הונו העצום.

(בשלב הזה אני אפתח סוגריים ואסביר שהמועד להגשת התנגדות לצוואה הוא 14 ימים מהיום שבו הוגשה הצוואה לקיום בפני רשם הירושות. המשמעות היא שנדרשת זריזות ויעילות בניהול הסיכויים סיכונים).

כעבור 5 ימים קיבלנו דו״ח ראשוני מהחוקר הפרטי. הדו״ח העלה כי יורשת המיליונים היחידה היא לא אחרת מאשר המטפלת המולדובנית של אריק. הסתבר שלפני שנתיים הוא עבר אירוע מוחי קשה ומאז נעזר במטפלת 24/7.

הצוואה נחתמה בפני עדים שנים רבות לפני האירוע ונערכה על ידי אחד מעורכי הדין הוותיקים והידועים בארץ.

שלחתי לו העתק מהצוואה ושאלתי אותו אם הוא זוכר את אריק, הוא אמר שמעדיף שלא לדבר על זה בטלפון וביקש שנקיים פגישה.

למחרת כבר הגעתי אליו למשרד ועל שולחנו המתינה לי צוואה. העמוד השני הוא אותו עמוד כמו הצוואה שהוגשה לקיום אצל רשם הירושות אבל העמוד הראשון מצווה את כל הונו של אריק לבתו היחידה – לאוסנת.

למי שלא הבין- כל מה שהמטפלת המתוחכמת (או שלא) עשתה זה להחליף את העמוד הראשון של הצוואה, לשדך ולהגיש לקיום.

הליך ההתנגדות היה פשוט יחסית – הבאנו חוות דעת של מומחה שקבעה ששני עמודי הצוואה לא הודפסו באותו מועד (ניכר על העמוד השני כי היה ישן יותר), שוני בין החתימה בתחתית העמוד הראשון לבין החתימה בעמוד השני, ועדותם של עורך הדין שערך את הצוואה ושני העדים בפניהם היא נחתמה. כל אלה הוכיחו מעבר לכל ספק שהצוואה שהוגשה לקיום פסולה וניתן צו לקיום הצוואה אשר מצווה לאוסנת פיצוי הולם על עוגמת הנפש שנגרמה לה כל השנים.

 

עו"ד זהר גולן – ענייני משפחה וירושה

דוא"ל: zohar@zohargolan.co.il 

קישור לאתר: https://www.zohargolan.co.il/

קישור לדף הפייסבוק:  http://bit.ly/zohar-golan
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט