שינויים במועצה הלעומתית בחיפה: "הירוקים" עזבו – "חיפה ביתנו" נכנסו

מועצת העיר הלעומתית בחיפה, צירפה לשורותיה את שני המנדטים של סיעת "חיפה ביתנו" ומצליחה לשמור על רוב דחוק


 

סיעת "חיפה ביתנו" הצטרפה בסוף השבוע לחברי מועצת העיר הלעומתית בחיפה ובכך היא עוזרת לשמור על רוב של חברי המועצה הלעומתית, לעומת חברי הקואליציה העירונית.

הצטרפותה של "חיפה ביתנו", על שני חברי מועצת העיר שלה, לזר קפלון וגרי קורן, הגיעה לאחר שסיעת "הירוקים של חיפה" על ארבעת חבריה, הודיעה על פרישתה מהמועצה הלעומתית בשבוע שעבר. בסיעת הירוקים נימקו את הפרישה בכך "שמועצת השינוי לא הולכת למקומות הנכונים, יותר מדי שכרון כח שלא לטובת תושבי חיפה".


עד אז מנתה המועצה הלעומתית 18 חברים ששמרו על רוב מתוך 31 חברי מועצת עיר ועם פרישת הירוקים נותרה המועצה הלעומתית עם 14 חברי מועצה מה שלא הותיר לה רוב במועצת העיר. עם הצטרפותה של סיעת חיפה ביתנו עלה מספר חברי המועצה הלעומתית ל-16 שמבטיח רוב, אך רוב דחוק.

 

מימין: שמשון עידו, לזר קפלון, יואב רמתי, יעקב פיינגולד. צילום: יח"צ

מימין: שמשון עידו, לזר קפלון, יואב רמתי, יעקב פיינגולד. צילום: יח"צ

 

 

יו"ר סיעת הליכוד במועצת העיר, שמשון עידו, מסר: "עוד לפני שהירוקים עשו את הצעד הזה הבנתי לאן נושבת הרוח". הוא כינס צוות מצומצם למצוא דרכים למנוע רוב של הקואליציה העירונית. "ברגע שהירוקים פוצצו את העניין אז עשינו מהלך מהיר" מסר עידו.

כעת מנהלים מגעים מאורי הקלעים לצרף עוד חברי מועצת עיר למועצתה הלעומתית כמו למשל החזית החיפאית עם שני חבריה, רג'א זעאתרה ושהירה שלבי וכן את חבר המועצה החדש, קיריל קארטניק מסיעת חיפה מתחדשת.

עבור ראש העירייה, עינת קליש רותם, פרישת הירוקים מהווה הזדמנות מצויינת להרחיב את הקואליציה העירונית ואף לפעול לחיזוקה על ידי צירוף סיעות החזית החיפאית וחיפה מתחדשת. ראש העירייה יכולה להציע למצטרפים לקואליציה תפקידים בוועדות ותאגידים ובכך להשיג רוב במועצת העיר, שכעת ניצבת בפני האתגר של אישור הצעת התקציב העירוני לשנת 2022.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי