הדרמה נמשכת: אביהו האן מתפטר מתפקידו כסגן ראש עיריית חיפה

"העיר מתדרדרת, צריך חישוב מסלול מחדש", אומר אביהו האן שפרש בשבוע שעבר מהמועצה הלעומתית


 

אביהו האן, יו"ר סיעת "הירוקים של חיפה", הגיש הבוקר (ראשון) את התפטרותו מסגנות ראש העירייה. כזכור האן מונה לתפקידו בתחילת אוגוסט, כחלק מהשינויים בהנהלת העיר שנוצרו בעקבות 'מועצת השינוי'.  סיעתו פרשה בשבוע שעבר עם ארבעת חבריה מהמועצה הלעומתית במועצת העיר.

האן סיפר: "כגודל התקווה שהיתה ברחוב החיפאי מקליש בבחירות לפני שלוש שנים, כך גודל האכזבה וקליש צריכה לסיים את תפקידה. חברתי למועצת השינוי מתוך אמונה שיהיה ניתן לבצע שינויים נדרשים בהתנהלות העיר. לצערי, בפועל ראיתי שמועצת השינוי מונעת פעמים רבות מדי מ-"רק לא קליש", ולאו דווקא ממה שטוב ונכון לחיפה".


 

אחד מפעילי איכות הסביבה הראויים והחרוצים ביותר שידעה חיפה. צילום: מטה אביהו האן

 

במכתב ההתפטרות ששלח כתב האן: "לכבוד: עדנה הררי – מזכירת מועצת העיר. הנדון: התפטרותי מתפקיד סגן ראש עיריית חיפה.

הריני להודיעך על התפטרותי מתפקידי כסגן ראש עיריית חיפה, אותו ביצעתי במשך כארבעה חודשים. הניסיון לתת לי את הסמכות של יו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה לא התממש עקב קשיים משפטיים ותפקיד סגן ראש העיר ללא סמכויות היה ריק מתוכן.

במציאות שנוצרה איני מוצא לנכון להמשיך בתפקידי כסגן ראש עיר . אפעל כחבר מועצת עיר וכמוביל אחת משלוש הסיעות הגדולות בעיר למען תושבי העיר".

האן הוסיף: "כך היה בהצעה לסדר שהגשתי בנוגע להפעלת הכרמלית בשבת, שנפלה בגלל התנגדויות של מועצת השינוי, וכך בשורה נוספת של החלטות בנוגע למרכז הספורט בבת גלים שמועצת השינוי תקעה, ניהול מגרשי הספורט של תאגיד אתו"ס, סייעות לבתי ספר ועוד. נבחרי ציבור צריכים להיות ראויים למנדט שהם קיבלו מהציבור, החלטתי שנכון יהיה שהירוקים בראשותי, בתור הסיעה הגדולה במועצה, יפעלו באופן עצמאי, כאשר המחויבות שלנו היא אך ורק למה שנכון לעיר. נשתף פעולה עם כל גורם לגופו של עניין ולא לגופו של אדם".

הוא שיתף עוד וכתב: "הסכמתי לקבל את תפקיד סגן ראש העיר ויו"ר ועדת המשנה לתכנון ובניה כחלק מהשינוי שרציתי להביא לעיר וחוסר התפקוד של מנהל ההנדסה. כאשר הבנתי שמינוי תפקיד זה נתקל בקשיים משפטיים וכאשר ראיתי את השינוי לרעה בדרך הניהול של חברי "מועצת השינוי" החלטתי לפרוש מגוף זה  וכצעד משלים להתפטר מתפקיד סגן ראש העיר. אני אוהב את חיפה ומודאג מאוד מהמציאות הקשה שהעיר הגיעה אליה תחת מנהיגותה של קליש. אפעל כחבר מועצה מספסלי האופוזיציה  למען תושבי העיר כפי שעשיתי בתשע שנים האחרונות".

נכון לרגע זה מונים חברי המועצה הלעומתית 16 חברים, שהם למעשה רוב זעום במועצת העיר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי