"תגליות בתל-חי"

המכללה האקדמית תל-חי מארחת את האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בשתי הרצאות מרתקות על טקסי חניכה בחברה החרדית ועל כוחו של המוח לרפא
המפגש יתקיים ביום רביעי, 22 בדצמבר ויהיה פתוח לסטודנטים ולציבור הרחב ללא תשלום

האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים תקיים בחודש דצמבר מפגש פתוח לציבור במכללה האקדמית תל-חי. המפגש הוא חלק ממיזם ארוך-טווח שהחל לפני שנתיים, ושבו האקדמיה הלאומית מבקשת להרחיב ולהעצים את קשריה עם הסגל ועם הסטודנטים של מוסדות ההשכלה הגבוהה בפריפריה הגאוגרפית, וכן עם הקהל הרחב באזורים אלה המתעניין בעולמות הידע של מדעי הטבע ומדעי הרוח שחברי האקדמיה פועלים בהם.

המפגש יעסוק בתגליות מתחומי החברה והרפואה. יתארחו בו שני מרצים. המרצה הראשון הוא חבר האקדמיה פרופ' יורם בילו מהאוניברסיטה העברית בירושלים. פרופ' בילו יציג בהרצאתו ניתוח פסיכו-תרבותי לשני טקסי ילדות משלימים לבנים בחברה החרדית שהם אבן דרך בגיבוש הזהות הגברית שלהם: ה"חָלָאקֶה", התספורת הטקסית הראשונה, ו"חגיגת האותיות", המסמנת את כניסת הילד לעולם הלימוד בחדר. באמצעות השוואה של טקסים אלו לטקסי חניכה בקרב שבטים בפפואה יראה פרופ' בילו כי למרות המרחק התרבותי העצום בין שתי החברות, התמודדותן עם הבעייתיות של רכישת זהות גברית דומה למדי.

את ההרצאה השנייה תישא חברת האקדמיה הצעירה הישראלית פרופ' אסיה רולס מהטכניון – מכון טכנולוגי לישראל. פרופ' רולס תקדיש את הרצאתה לקשר שבין מצבנו הנפשי ליכולתנו להתמודד עם מחלות; למסתורי האפקט של תרופת דמה (פלצבו); לקשר שבין חשיבה חיובית למערכת החיסון וליכולתו של הגוף להתמודד עם מחלות וכיוצא באלה נושאים הקשורים לכוחו של המוח לרפא.

יח"צ מכללת תל- חי

את המפגש תפתח פרופ' סנאית תמיר, ממלאת מקומו של פרופ' יוסי מקורי, נשיא מכללת תל-חי, ואת הדיון ינחה פרופ' דוד הראל, נשיא האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים.

"האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים רואה כחלק מתפקידה להנגיש את המדע לציבור הרחב, גם באירועים שמתקיימים מחוץ לכותלי בית האקדמיה בירושלים. בכוונתנו להמשיך לערוך מפגשים בדרומה ובצפונה של הארץ, ובכל אחד מהם ירצו מדענים על נושא הקשור לעבודת המחקר שלהם, אם במדעי הטבע ואם במדעי הרוח והחברה. האקדמיה כבר התארחה במכללת ספיר שבדרום הארץ, וכעת אנו שמחים להתארח גם במכללה הצפונית", אומר נשיא האקדמיה פרופ' דוד הראל.

לדברי נשיא המכללה האקדמית תל-חי פרופ' יוסי מקורי: "לאקדמיה הלאומית למדעים יצא מוניטין בין-לאומי, ולכן זו זכות גדולה עבורנו לארח את חוקריה, שמגיעים להרצות לפני הסטודנטים, סגל המכללה ותושבי הגליל. המכללה האקדמית תל-חי, בתור מוסד השואף להפוך לאוניברסיטה, רואה חשיבות רבה בקשר עם האקדמיה הלאומית למדעים ובפיתוח דור עתיד של מדענים. במהלך המפגש שיתקיים בתל-חי נזכה לשמוע שני מדענים על עבודות המחקר המרתקות שלהם, ואנו מברכים על כך".

המפגש יתקיים ביום רביעי, י"ח בטבת, 22 בדצמבר 2021, בשעות 12:30–14:00, באודיטוריום זרנגין שבמכללת תל-חי, ויהיה פתוח לסטודנטים ולציבור הרחב ללא תשלום.

פרטים ורישום באתר מכללת תל-חי
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך