האקדמית גורדון מזמינה לפתיחת תערוכת היחיד "ממעמקים" של האמן אוזיאש הופשטטר

המדור לתרבות ולאומנות באקדמית גורדון מזמין את הקהל הרחב לפתיחת תערוכת היחיד  "ממעמקים" של האמן אוזיאש הופשטטר (1994-1905). אוצרת: רינה גנוסוב. התערוכה הוקמה הודות לנדיבותם של יעקב (ז"ל) ואירנה וודיסלבסקי והודות לסיועה המבורך של ד"ר אביטל הכט
הופשטטר היה אמן יוצא דופן בעולם האומנות הישראלית והוא נודע במבעו הייחודי ובסגנון ציור אישי האופייני לו. הוא נולד בפולין, שהה שנים ארוכות בווינה, נמלט מהנאצים ב- 1938, לאחר נדודים ותלאות חזר לווינה ולאחר מכן עבר לחיות בוורשה. בשנת 1957 עלה ארצה עם רעייתו ובמשך שנים ארוכות עבד כשומר לילה. משנת 1985 בני הזוג וודיסלבסקי, זוג ניצולי שואה אף הם, פרשו את חסותם על הופשטטר והעניקו לו הזדמנות ליצור ללא מגבלות ודאגות כלכליות.

אקדמית גורדון

הופשטטר הוא צייר דרמטי וציוריו משדרים עוצמה רגשית רבה. בחופשיות ובאמצעים מינימליסטיים מבטא האמן עולם כואב ומיוסר, בו פושטות הדמויות האנושיות, שהן הנושא המרכזי ביצירתו, את צורתן השגרתית ועוברות מטמורפוזה.  במאות ציורים ורישומים שיצר האמן מתוארות הדמויות בבדידותן ובסבלן. הן גרוטסקיות, מעונות וחולניות, גופן מעוות, ראשיהן גדולים ופניהן חסרות צורה ברורה. הדמויות אינן מעוגנות ברקע מסוים והן מנותקות מהקשר קונקרטי של מקום וזמן. יצירתו של הופשטטר מושפעת אמנם מחוויותיו בתקופת השואה, עם זאת, מתוך הבנה עמוקה של נפש האדם, הוא מתעלה מעל האירועים הספציפיים,  נוגע בנימים הדקים של הכאב האנושי ובוחר לבטא סבל אוניברסלי.  בתערוכה הנוכחית מוצגות 36 עבודות על נייר שנוצרו סביב שנות השישים עד השמונים של המאה הקודמת. הן מוצגות בסדרות על פי נושאים: "בדד", "ביחד אך לחוד", "בני כלאיים", "זוגות" ו"רישום בצבע", ולמעשה מייצגות את מכלול יצירתו הרחב של הופשטטר. לצד הסדרות האקספרסיביות והקודרות של דמויות בודדות ומעוותות, קבוצות של בני אדם המנוכרים זה לזה ויצורים בני כלאיים דמיוניי,  מוצגים בתערוכה ציורי זוגות נאהבים המביאים לידי ביטוי רגשות של חמלה, קירבה ורוך ועבודות בצבע המביעות אופטימיות ותקווה.


אקדמית גורדון

 פתיחת התערוכה תיערך ביום רביעי הקרוב, 22 בדצמבר 2021 שעה 18:00 באקדמית גורדון, טשרניחובסקי 73 חיפה. באירוע הפתיחה תתאפשר חניה בחניון סגל (דרך צרפת). התערוכה פתוחה לקהל הרחב בימים א'-ה' 19:00-10:00 ובימי ו' 12:00-10:00.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך