תואר שני בגרונטולוגיה קהילתית באקדמית עמק יזרעאל

התמחות ייחודית בייעוץ גרונטולוגי במסגרת התואר השני בגרונטולוגיה קהילתית באקדמית עמק יזרעאל. ההרשמה לסמסטר אביב בעיצומה
הארכת תוחלת החיים הביאה לכך שתקופת הזקנה והחיים לאחר הפרישה מהעבודה מתחלקת כיום לשתי תקופות שונות זו מזו: הגיל השלישי המאופיין בעצמאות תפקודית והגיל הרביעי בו עולה המוגבלות והתלות של האדם.

תקופת החיים לאחר הפרישה מתארכת ומציבה אתגרים בפני האדם, המשפחה והקהילה. במגמה להגיע להזדקנות מוצלחת, תוך שמירת העצמאות, מיצוי היכולות, התפתחות אישית ומציאת משמעות לחיים לאחר הפרישה, נדרשים שיהיו בקהילה אנשי מקצוע ובעלי תפקידים מיומנים.

אלה יהיו בעלי יכולת פיתוח והובלה של שירותים ופרויקטים קהילתיים, ויוכלו לתת ייעוץ מקצועי מתוך ראייה הוליסטית ורחבה. התואר השני בגרונטולוגיה קהילתית נועד להכשיר אנשים, אשר יוכלו להשתלב בעשייה הקהילתית והמחקרית, ולתרום לאיכות החיים של האוכלוסייה המבוגרת ובני משפחותיהם.

תכנית הלימודים החדשה מכוונת להקניית ידע תיאורטי ויישומי כאחד. היא כוללת קורסי ליבה בתחום זיקנה, משפחה וקהילה וכן סדנאות יישומיות, על מנת לשים דגש על הקניית מיומנויות וכלים למתן ייעוץ גרונטולוגי, גישור ויישוב סכסוכים וכן תכנון, פיתוח וניהול תוכניות ופרויקטים לאוכלוסייה המבוגרת ובני המשפחה. לתוכנית מסלול עם ובלי תזה. הענקת התואר מותנית כמובן באישור המל"ג.

האקדמית עמק יזרעאל היא למעשה המוסד האקדמי היחידי בארץ בו ניתן ללמוד תואר שני המקנה תעודת ייעוץ גרונוטולוגי, דבר אשר מהווה פקטור משמעותי בתחרותיות בשוק העבודה.

"ייעוץ גרונטולוגי יהפוך למקצוע נחשב ונדרש בעולם העבודה החדש", אומרת ד"ר דפנה הלפרין, ראש החוג לתואר שני בגרונטולוגיה קהילתית, "הייעוץ הוא לא רק לגיל השלישי אלא גם לבני משפחה מטפלים, והוא מהווה נושא בוער בימינו לנותני שירותים וארגונים הפועלים למען ועם האוכלוסייה המבוגרת ובני משפחתם. הייעוץ יכול להינתן במגוון נושאים וסוגיות הרלבנטיות לתקופת גיל זו, ביניהן, הכנה לפרישה ולאחריה, טיפול בבני משפחה, דור הסנדוויץ', מיצוי זכויות, צרכים ומענים בקהילה, פיתוח וניהול פרויקטים ועוד".

אחד היתרונות של התוכנית הוא שמדובר בתוכנית מאוד יישומית. באמצעות סדנאות שונות היא נותנת כלים ומיומנויות. בנוסף, זוהי התוכנית היחידה בארץ שנלמד בה קורס חשוב ומשמעותי – גישור ויישוב סכסוכים בזיקנה. בגיל הזקנה עולים המון קונפליקטים עם בני המשפחה, והתפקיד של מגשר הוא לייצר סדר ולהביא לשיתופי פעולה שיחזקו את הקשר המשפחתי.

לדברי ד"ר הלפרין, התוכנית שמה דגש על תכנון ופיתוח תוכניות ושירותים קהילתיים לאוכלוסיית הגיל השלישי, לקראת פרישה ולאחריה, עם התייחסות גם לגיל הרביעי.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך