תערוכת "שלמים" אודות סטיגמות בבריאות הנפש

התערוכה "שלמים" של נעם בן גוריון מוסרי והאוצרת שגית זלוף נמיר בשיתוף חברי עמותת "קלאבהאוס עמית", החוג לפסיכולוגיה ובית הספר "גורן" לתקשורת חזותית מהאקדמית עמק יזרעאל פתוחה למבקרים עד ה-15.1.22
 

רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג הגיעה למכללה האקדמית עמק יזרעאל כדי לשאת דברים בתערוכה "שלמים" של האומנית נעם בן גוריון מוסרי והאוצרת שגית זלוף נמיר, המוצגת בחלל התצוגה של בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית במכללה.

 


משמאל לימין: ליאת פלד חברת קלאבהאוס עמית, ד"ר דורית הדר שובל מרצה וחוקרת בחוג לפסיכולוגיה באקדמית עמק יזרעאל וממובילות הפרויקט, מיכל גולני מנכ"לית קלאבהאוס עמית, מרסדס ממן חברת קלאבהאוס עמית, גליה אפשטיין אשבל חברת קלאבהאוס עמית, נעם בן גוריון מוסרי צלמת התערוכה, הגב' מיכל הרצוג רעיית נשיא המדינה, פרופ' יצחק הרפז נשיא האקדמית עמק יזרעאל, אבירם מאיר מנהל בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית, דליה אייל סגנית ומ"מ ראש מוא"ז עמק יזרעאל. צילום: האקדמית עמק יזרעאל

 

התערוכה הפתוחה לקהל הרחב, הינה בנושא סטיגמות אודות מתמודדים עם מחלות נפש ומהווה שיא של תהליך למידה משותף של הצלמת נעם בן גוריון מוסרי עם חברי עמותת "הקלאבהאוס עמית", בשיתוף עם החוג לפסיכולוגיה באקדמית עמק יזרעאל שהשתלב ביוזמת המרצה והחוקרת ד"ר דורית הדר שובל שיזמה מפגשים של סטודנטים.ות לפסיכולוגיה עם מתמודדי הנפש כדי ללמוד מהם ולא רק אודותיהם, ובשיתוף בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית בהובלת אבירם מאיר מנהל בית הספר.

הצילום החברתי בו בחרה נעם בן גוריון נועד לקדם את המסרים של מתמודדי הנפש מעמותת "הקלאבהאוס עמית" שכמו מאות אלפי מתמודדי נפש אחרים בישראל רוצים שלא יפחדו מהם ושיקבלו אותם להיות חלק מהחברה.

בשיח שהתקיים במעמד פתיחת התערוכה נשאה דברים רעיית נשיא המדינה, הגב' מיכל הרצוג והדגישה כי "יש משהו מעודד וממלא תקווה בחשיפה לאור, בהכרה, בקהל, האמירה שלפיה מתמודדי ומתמודדות נפש הם אנשים שלמים, והם ראויים לא רק לבוא בקהל, אלא ליטול חלק אמיתי ועמוק בחברה, ולהראות את פניהם בגלוי, בלי חשש.

תערוכת שלמים מעוררת קשת של רגשות ומחשבות, וחושפת את פאר תעצומות הנפש האנושית, על כל משבריה וגליה". נעם בן גוריון מוסרי אמרה כי "צילום חברתי מעסיק אותי מספר שנים מכיוון שבוער בי הרצון לעורר מודעות, לעורר שאלה בלב ולפתוח דיון בעזרת אומנות, ולכן היה טבעי עבורי התהליך עם חברי הקלאבהאוס עמית אשר פתחו את ליבם והעלו במפגשים שלנו את הרצון שיתבוננו בהם ללא פחד ויקבלו אותם כמו שהם – שלמים.

ההתבוננות בדיוקנאות מבקשת מהצופה להתבונן בעצמו מתבונן, ולראות את מהותו של האדם, את האמת השלמה. זהו פרויקט משותף לקלאבהאוס עמית, בית הספר גורן לתקשורת חזותית והחוג לפסיכולוגיה באקדמית עמק יזרעאל, של שגית זלוף נמיר האוצרת ושלי בעולם האומנות. מפגש מיוחד ללא היררכיות המבקש להתבונן ולגעת בנפשו של אדם ללא הגדרות וכותרות."

התערוכה תוצג באקדמית עמק יזרעאל בבניין בית הספר "גורן" לתקשורת חזותית בימים א'-ה' בשעות 8:30-16:30 ובימי ו' לפי תיאום מראש. נעילת התערוכה ב 15.1.22
התערוכה הונגשה לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה ע"י הספרייה המרכזית לעיוורים .
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך