נבחרת שכולה טוב

"נבחרת האקדמיה של נשר" פותחת שנה שנייה. מדובר בפרויקט משותף של עיריית נשר וקרן אייסף, במסגרתו סטודנטים מלגאי קרן אייסף, חונכים תלמידי תיכון המוגדרים כנוער בסיכון

 

טרפה, מיכל ליבנה ואבי בינמו מברכים את הסטודנטים. צילום: עיריית נשר

טרפה, מיכל ליבנה ואבי בינמו מברכים את הסטודנטים. צילום: עיריית נשר

"נבחרת האקדמיה של נשר" פותחת שנה שנייה. מדובר בפרויקט משותף של עיריית נשר וקרן אייסף, במסגרתו סטודנטים מלגאי קרן אייסף, חונכים תלמידי תיכון המוגדרים כנוער בסיכון, ומסייעים להם בלימודיהם, עד להשגת תעודת הבגרות הנכספת. השנה הוחלט על הרחבת התכנית, בה שותפים 16 סטודנטים, כולם תושבי נשר, החונכים 27 תלמידי כיתות י' ו- י"א.
הסטודנטים הם מלגאי קרן אייסף, והם נבחרו לפרויקט ע"י הקרן הפועלת מזה כ-39 שנה לצמצום פערים חברתיים וחינוכיים בישראל. התוכנית נקראת: "נבחרת האקדמיה של נשר". מפגש הפתיחה של התכנית, התקיים במעמד ראש העיר, אבי בינמו, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, מיכל ליבנה, ורכז הסטודנטים של הפרויקט בנשר, וינו טרפה.
בינמו, ברך השבוע על שיתוף הפעולה עם קרן אייסף, ואמר כי הוא שמח שעיריית נשר לוקחת חלק בפרויקט חשוב זה. "כיאה לעיר שהחינוך הוא נר לרגלה, נשר לא מוותרת על אף אחד מתלמידיה. לכן מי שזקוק לעזרה נוספת, אנו הולכים איתו יד ביד, ולא מוותרים לאף אחד, כי אנחנו מאמינים שכל נער ונערה מסוגלים ויכולים להוציא תעודת בגרות ולרכוש השכלה. תעודת בגרות הינה תנאי הכרחי לקבלה ללימודים אקדמיים והיא המפתח להצלחה בחיים ולמובילות חברתית", אמר בינמו.
בינמו ציין בדבריו את הצלחת הפרויקט וההתקדמות שחלה בקרב בני הנוער בכל התחומים. "אני מאמין, כי בשנה זו הפרויקט יצליח לסייע לבני נוער נוספים עד לבואם לאקדמיה", הוסיף.
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית נשר, מיכל ליבנה, סיפרה, כי ביום חמישי האחרון התקיימה פגישת פתיחת שנה בין הסטודנטים המשתתפים בפרויקט לבין התלמידים אשר סיימו את הפרויקט בשנה שעברה וממשיכים לכיתה י"א. היא ציינה כי המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה רואה חשיבות רבה בקידומם וטיפוחם של כל נער ונערה שמגיעים לפרויקט ופועלת על מנת להגשים את החלומות והשאיפות שלהם.
ליבנה: "הסטודנטים פועלים להעלאת תחושת המסוגלות העצמית בקרב התלמידים, מיצוי הפוטנציאל הגלום בהם, והם מהווים עבור התלמידים מודל לחיקוי. בנוסף, הפרויקט יפעיל שתי קבוצות אשר יעברו הנחיות חברתיות ויתרמו לקהילה בנשר".
רכז הסטודנטים של הפרויקט בנשר, וינו טרפה, אמר: "בפרויקט נבחרת האקדמיה של נשר אנו בוחרים את היהלומים שבכתר, תוך שיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים בעירייה ובית הספר התיכון מקיף נשר. הסטודנטים הם תושבי נשר וכך למעשה תורמים בחזרה לעיר ומשמשים מודל ומופת לתלמידי העיר. בפרויקט אנו שואפים לקדם את התלמידים לא רק למצוינות לימודית, אלא גם לתרומה איכותית בצה"ל ושילוב במוסדות להשכלה גבוהה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר