צפו: ילדי רמב"ם מעיפים טילים

אם ראיתם רקטות שמתעופפות בשמי בית החולים "רות" שברמב"ם, עם ילדים החמושים במשקפי מגן, זה הכל קשור לפרויקט חלל מיוחד
 

ינאי מתכונן לשגר טיל. צילום: עופר גולן

ינאי מתכונן לשגר טיל. צילום: עופר גולן

מהצד זה יכול היה להיראות כמו פעילות של נאס"א, אבל הרקטות שעפו בלובי בית החולים "רות" לילדים שברמב"ם, היו מעשי ידיהם של ילדי בית החולים.
צוות כיתות הלימוד (מרכז חינוכי ברכ"ה) בבית החולים "רות" לילדים שברמב"ם יזם לאחרונה פעילות חינוכית ומהנה עבור ילדי בית החולים. במהלך הפעילות, שהתקיימה בשלוחת מדעטק שבלובי בית החולים "רות", למדו הילדים איך לבנות רקטות ולהעיפן לגובה, תוך שימוש בערכה שפותחה עבור כיתות הלימוד על ידי "הראל סוכנות חלל".

 


הילדים, שהגיעו ממחלקות האשפוז השונות, קיבלו ממחנכות כיתות הלימוד ובנות השירות הפועלות בהן הסבר על יצירת הרקטות ועל התהליך הכימי שגורם להן להתרומם לגובה. לאחר מכן, הרכיבו הילדים משקפי מגן ויצאו לרחבת לובי בית החולים כדי לשגר יחדיו את הרקטות שבנו.
"במהלך האשפוז רוב הילדים אינם פנויים ללמידה", מסבירה אילנה לוי, מנהלת מרכז חינוכי ברכ"ה את הרעיון מאחורי הפעילות, "לכן חשבנו לרתום אותם לביצוע ניסוי, שמתחיל בבניית מודל ומסתיים בשיגור הרקטה. תוך כדי ההתנסות החווייתית, הילדים מקבלים הצצה לתחום מרתק עבורם – לימודי חלל, אסטרונומיה ומדע, ומצליחים להתחבר לעולם מסקרן במיוחד, תוך שהם מגשרים על פערי גיל, שפה ותרבות".

צילומים ווידאו: עופר גולן


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות