חוף כרמל ורמת ישי הוכרזו על ידי משרד הפנים כ"רשויות איתנות"

שרת הפנים איילת שקד, הכריזה היום (שלישי) על שבע רשויות נוספות בישראל כ"רשויות איתנות", בהן המועצה האיזורית חוף כרמל והמועצה המקומית רמת ישי


 

חוף הכרמל ורמת ישי – בין שבע הרשויות שהוכרזו כ'איתנות': 

שרת הפנים איילת שקד הכריזה היום (שלישי), בהמלצת מנכ"ל משרד הפנים יאיר הירש, על שבע רשויות מקומיות נוספות בישראל: חבל מודיעין, כפר שמריהו, סביון, חוף הכרמל, חדרה, רמת השרון ורמת ישי כ'רשויות איתנות'.


לאחר ההכרזה זוכות הרשויות האיתנות לשורה של הקלות מבחינת האסדרה של משרד הפנים, ובין היתר – פטור מקבלת אישור שרת הפנים לביצוע עסקאות מקרקעין, אישור תקציב, העברה בין סעיפים בתקציב, פטור מקבלת אישור שרה למחיקת חובות ועוד.

 

רשות איתנה. בתמונה, שכונה מתפתחת בעתלית. צילום: דוברות המועצה האזורית חוף כרמל

 

הרשויות הוכרזו כאיתנות בהתאם לחוק פקודת העיריות  סעיף 232 א' וסעיף 34 לפקודת המועצות המקומיות לפיהם  יכריז שר הפנים על רשות מקומית כרשות מקומית איתנה באם התקיים לגביה שהיא עומדת בתנאים האמורים: התנהלות תקינה, נטולת גרעון שוטף על פי הדוחות המבוקרים ונטולת מענק איזון.

בנוסף ולאור העובדה שמשרד הפנים רואה ברשות איתנה ככזאת המסוגלת לנהל את ענייניה באופן עצמאי וע"פ כללי מינהל תקין ולא רק בתחומי הכספים, נבחנים על ידי המשרד פרמטרים נוספים המהווים מדד נוסף ונלווה לבדיקת עמידתה של הרשות בתנאי ההכרזה.

אל מול ההקלות בפיקוח, קיימים בחוק מנגנוני בקרה שנועדו לוודא כי רשות שהוכרזה כאיתנה מממשיכה לתפקד כראוי גם ללא פיקוח הדוק של משרדי הממשלה הרלוונטיים. במקרה שיתברר כי רשות שהוגדרה איתנה איננה ממשיכה להתנהל בצורה תקינה, רשאית שרת הפנים להוציא את אותה הרשות מרשימת הרשויות האיתנות.

כיום ישנן 30 רשויות איתנות בישראל, כולל גבעת שמואל שהוכרזה אתמול, ואליהן תצטרפנה כעת שבע הרשויות הנוספות.

שרת הפנים איילת שקד, אמרה לפני זמן קצר:

"אני גאה ונרגשת להכריז היום על חבל מודיעין, כפר שמריהו, סביון, חוף הכרמל, חדרה, רמת השרון ורמת ישי כ'רשויות איתנות', זאת בזכות ההתנהלות הטובה והעצמאית שלהן.

רק לפני חודש אישרנו בהחלטת ממשלה מהלך של ביזור סמכויות מהשלטון המרכזי למקומי, וככה בדיוק נראה השלב הראשון.

אני בטוחה שעם העצמת הסמכויות החדשות שניתנות להן והסרת החסמים, הרשויות יצליחו להעניק שירות טוב יותר לתושבים במגוון תחומים".

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי