מחלוקת בין בני זוג הגיעה לבית המשפט: איך ראוי לטפל בילדה שניסתה להתאבד?

בתם הצעירה של בני הזוג ניסתה לאחרונה לשים קץ לחייה בקפיצה ממרפסת בניין, אך ההורים מתווכחים בינהם כיצד עדיף לטפל בה
 

הילדה ניסתה לשים קץ לחייה, אך הוריה לא הצליחו להגיע להסכמות כיצד תטופל: באופן אלטרנטיבי או קונבנציונלי.

ההורים החליטו להתגרש לפני מספר שנים, ועדיין מצויים בהתנהלות משפטית זה כנגד זה. בתם הצעירה הלומדת בבית ספר יסודי, ניסתה לאחרונה לשים קץ לחייה בקפיצה ממרפסת בניין שבו שהתה.


עקב המקרה נשלחה הילדה לבדיקה פסיכיאטרית, שבסיומה הומלץ להורים להפגיש את בתם על בסיס שבועי, עם איש מקצוע מתחום הנפש.

בשלב זה החל ויכוח עז וממושך של מסרונים בין האב לאם, לגבי טיב הטיפול המגיע לבתם, שבמהלכו הטיחה האישה בגבר, כי הוא זה שזקוק לטיפול נפשי, וש"הילדה שלה לא תלך לפסיכולוגים שרק מסבכים את העניינים עוד יותר".

 

הילדה ניסתה להתאבד, ההורים מתווכחים כיצד ראוי לטפל. צילום אילוסטרציה: pexles

 

עקב תגובותיה הלוחמניות של האישה, הגיש לאחרונה הגבר באמצעות עו"ד איריס צור, בקשה לבית המשפט לענייני למשפחה, שיוציא בדחיפות 'צו עשה', לפיו הילדה תישלח לטיפול פסיכולוגי מוכר ומקצועי, ובאופן מיידי, כפי שקבעה חוות הדעת הפסיכיאטרית.

לנוכח בקשתו, התערב בית המשפט, וקבע כי לילדה ימונה אפוטרופוס לדין, אשר יפקיע מההורים כל החלטה על גופה של, וזאת, בין השאר, בכל הנוגע לטיפול נפשי שלו היא זקוקה.

עו"ד צור: "החלטתו של ביהמ"ש למשפחה מבורכת ומחויבת המציאות, במקרה שבו אחד ההורים, או שניהם, לא מסוגלים להגיע להסכמות לגבי טיפול ראוי לילדיהם הקטינים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט