חבר המועצה קארטניק לשרת הפנים: "חיפה עומדת בפני אסון"

קארטניק פנה הבוקר לשרת הפנים איילת שקד וציין: "הנפגעים העיקריים הם תושבי העיר חיפה, וזאת משום שהבעיות שלהם אינם באות לידי פתרון, כי אין ישות אחראית שתיקח פיקוד על תפקודה של העיר"


 

הערב (חמישי) תקיים מועצת העיר חיפה ישיבה מועצת עיר, נוספת, בכדי לדון בהצעת התקציב העירוני לשנת 2022, זאת לאחר שחברי המועצה הלעומתית וועדת הכספים, דחו את הצעת התקציב הקודמת שהוגשה למועצת העיר.

מנכ"ל עיריית חיפה, אוהד שגב, שלח מכתב לחברי מועצת העיר שבו הוא מתריע על פגיעה בתפעול השוטף של העיר, אם לא יאושר תקציב העירייה לשנה הבאה.


"לאור החלטות אשר התקבלו לאחרונה על ידי ועדת הכספים ומועצת העיר ולאור ההשלכות הרות הגורל אשר עלולות להיות להחלטות אלה על תפעולה השוטף של העיר חיפה במהלך שנת 2022, לרבות בכל הנוגע לנושאים מהותיים כגון פינוי אשפה ותחזוקה שוטפת בשורה ארוכה של תחומים, לרבות דרכים, חופים ומוסדות חינוך".

חבר מועצת העיר, קיריל קארטניק (חיפה מתחדשת) פנה היום (חמישי) לשרת הפנים, איילת שקד, בבקשה כי תתערב בנעשה בחיפה ותמצא פתרון אשר יאפשר את התנהלות העיר בשנת 2022, תוך שהוא מציין: "חיפה עומדת בפני אסון וקריסה כלכלית".

 

"חיפה עומדת בפני אסון וקריסה כלכלית". חבר המועצה קיריל קארטניק. צילום: ראובן כהן

 

קארטניק ציין בפנייתו כי מועצת העיר הפכה למועצה לעומתית, מה שהביא למצב שאינו מאפשר את ניהול העיר בצורה יעילה ואיכותית.

"מועצת השינוי חילקה מחדש את התפקידים לא רק בוועדות של העירייה, אלא גם בכל התאגידים העירוניים ויש 18 כאלה!", הוא מציין: "על פניו נראה שלעיר חיפה יש ראש עיר, יש ממלאי מקום, סגנים, בעלי תפיקים בכירים, אך בפועל העיר לא מתנהלת ונמצאת במשבר חמור!".

קארטניק הוסיף: "אני מבקש את התערבותך המידית, שכן הנפגעים העיקריים הם כמובן תושבי העיר חיפה, וזאת משום שהבעיות שלהם אינם באות לידי פתרון, כי אין ישות אחראית שתיקח פיקוד על תפקודה של העיר.  נוסף על כך, הנפגעים הנוספים מהמצב הקיים הם עובדי העירייה, אשר מוצאים את עצמם בין פטיש לסדן. מחד גיסא, ראש העיר מחלקת הוראות מטעמה, ומאידך מועצת העיר מחלקת הוראות מטעמה. כפועל יוצא, אין אחידות, יש כאוס ועובדי העירייה שמנסים למלא אחר ההוראות, סובלים ביתר שאת".

גם הפעילות הסוערת של מועצת העיר מצויינת בפנייתו של קארטניק: "הפעילות בעירייה סוערת עד מאוד. מספר ישיבות מועצת העיר שלא מן המניין עלו בצורה דרסטית. רק בחצי שנה האחרונה התקיימו 15 ישיבות שמרביתן לא מן המניין. הן נמשכות שש שעות ואף יותר, ומסתיימות לאחר חצות".

קארטניק ציין בפנייתו כי מועצת העיר הפכה למועצה לעומתית, מה שהביא למצב שאינו מאפשר את ניהול העיר בצורה יעילה ואיכותית.צילום: ראובן כהן

עניין אי אישור הצעת התקציב, הוא הנושא המרכזי בפנייתו של קארטניק. "כולי תקווה שהנך מבינה כי המצב הנתון הינו מסוכן ביותר לעיר! הרי שמשך שנתיים שלא היה תקציב למדינה, מיזמים גדולים ורבים הוקפאו, וכאשר הצליחו להקים ממשלה מתפקדת, את העיר חיפה פקד אסון בפני עצמו" הוא כותב לשרת הפנים "תקציב העיר לשנת 2022 לא יכול להתקבל! גזבר העירייה הציע לשולחן הדיונים את הגרסה החמישית לתקציב, אך גרסה זו נדחתה גם היא על ידי הרוב האופוזיציוני. מי כמוך יודע שעדיף לאשר תקציב מדינה שאומנם אינו מושלם, על פני אפשרות של היעדר תקציב, ולכן אני זועק, אסור להשאיר עיר שנמצאת במקום השלישית בגודלה בישראל ללא תקציב לשנה הבאה!"

"משרד הפנים לא יכול להישאר בתור צופה מן הצד על הריסתה של חיפה. במצב הנורא הזה אין ברירה אחרת – התערבותך היא קריטית ובחזקת חמצן למונשם! אני פונה אלייך בבקשה לדחות באופן מידי את כל עיסוקייך האחרים ולהתפנות לטיפול בעיר חיפה, לפני שיהיה מאוחר מידי! הרי שקשה להפריז בחשיבותה של העיר, בתפקידה ובמיקומה במדינת ישראל!" אומר קארטניק.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות