"חסר את ילדי הפסטיגל, שיתנו את התבלין, את הנגיעה לילדות, את התמימות שהייתה פעם."

מורדי שטרית חוזר מגרמניה שם חגגו לו יומולדת בגדול. אז דקה לפני חנוכה ושנה אחרי יומולדת ארבעים, מורדי מביט לאחור, נזכר בערגה בימים שהיה ילד פסטיגל ומספר מה חסר לו היום בהפקות של חנוכה…
חוגג בגרמניה יומולדת עם חברים. שטרית. אלבום פרטי

חוגג בגרמניה יומולדת עם חברים. שטרית. אלבום פרטי

פעם היה יותר אמיתי. שטרית כילד פסטיגלים. אלבום פרטי

פעם היה יותר אמיתי. שטרית כילד פסטיגלים. אלבום פרטי

היה חלק מנבחרת התהילה של ילדי הפסטיגלים. שטרית. אלבום פרטי

היה חלק מנבחרת התהילה של ילדי הפסטיגלים. שטרית. אלבום פרטי

חוגגים לו 41. שטרית. אלבום פרטי

חוגגים לו 41. שטרית. אלבום פרטי

מורדי שטרית הוא זמר יליד חיפה, בשנת 1986 התקבל לפסטיגל על ידי צדי צרפתי ושר את השיר "שלום סלאם" עם אלון אוליארצ'יק ואמל מורכוס, ואת השיר 'רוקנרול' של דני בסן וכך גם בשנה לאחר מכן כששר את השיר של אלי לוזון ורבקה זוהר 'סלסולים'. ב1988 נבחר לילדי התהילה- שהורכבה מהנבחרת של ילדי הפסטיגלים שהופיעו עם דודי מור המנהל המוזיקאלי ברחבי הארץ. אחרי הצבא התקבל ללהקת קסם הצפונית ולאחר מכן פתח קריירה עצמאית מצליחה כשהוא מופיע ברחבי הארץ ובעולם. השבוע חגג מורדי יומולדת 41 רחוק מהמשפחה אי שם בפרנקפורט שבגרמניה מאחר והוזמן על ידי חברים למסיבת ברית ושם ביקשו ממנו כחבר שיעלה לתת בשיר או שניים על הבמה ושיעשה שמח והוא כמובן הסכים ושר להם שירים מלאי שמחה שזיכו אותו בעוגת יומולדת גדולה…

שטרית, יומולדת בגרמניה? איך היה?

חבל שרחוק מהמשפחה אבל היה מדהים. הם חברים ממש טובים אז נסעתי לחגוג איתם והם הכינו לי עוגת יומולדת בהפתעה…

חנוכה בפתח, הפסטיגל הגיע. מתרגש?

בשבילי זה געגוע למרות שאין לי זמן לראות את ההופעות כי בחנוכה אני עמוס בעבודה. אני מספר לילדים שהייתי ילד פסטיגל והם מסתכלים עלי כאילו נפלתי מהירח. (צוחק)

אתה עוקב אחרי השירים?

הילדים הולכים כל שנה, גם השנה הם כבר ראו. אני לא הייתי בפסטיגל מאז שהופעתי אבל כל שנה זה מגיע אלי בסוף, בדיסק או בדיוידי.

ואיך אתה מתרשם?

זה אחרת… פעם היה יותר אותנטי, היו שירים אמיתיים. אז היו מופיעים ילדי פסטיגל, היום מי שסלב נכנס לרשימה ולא זמרים. זה שחקנים של תכניות טלוויזיה, גאליס וכל זה. פעם היו זמרים, לא כמו היום. חסר לי משהו..

מה?

חסר את הילדים שיתנו את התבלין, את הנגיעה לילדות, את התמימות שהייתה פעם. צריך להחזיר את האמת.

איך אתה זוכר את ההופעות בזמן שלך?

אני זוכר שהיו מעריצות עם לבבות ומעטפות מבושמות ומדבקות… היום זה כבר מסרים בטלפון. היו זמנים. כל חנוכה אני נזכר בזה. זה מין דז'ה וו. אפילו הסופגניות השתדרגו. הכל משתנה עם השנים. העולם שייך לצעירים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות