X

רפאל למען כרמל

מערך נשים ויולדות, יחידת הצנתורים, המחלקה לרפואה דחופה, המחלקה הכירורגית א׳, ומחלקת עיניים – אלו מחלקות מרכז רפואי כרמל שזכו השנה לתרומה מעובדי חברת רפאל

איריס הולצקן מנהלת יחידת חות"ם בהנהלת רפאל. יוסי לוי יועץ מטעם הנהלת רפאל. רפי קבסא נציג ועד מקצועות טכניים. דני טלר נציג וועד טכנאים והנדסאים, ערן גרינברג יו״ר וועד עובדי המחקר ושלמה בוק יו״ר וועד אקדמאיים אלו נציגי הנהלת רפאל וועדי העובדים שלה שהגיעו למסור את התרומה השנתית של רפאל עבור מרכז רפואי כרמל.

את נציגי רפאל קיבל מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג עם נציגי עמותת הידידים הגזבר גבי ביגר ומזכירת העמותה סיגל פגי שיחד עם ההנהלה קיבלו את נציגי רפאל בחום.

נציגי מחלקות כרמל ותורמי רפאל. צילום: אלי דדון

עוד בחדשות


"הקשר שלנו עם רפאל הוא קשר חם רב שנים ומאוד מוצלח," אמר מנהל כרמל ד"ר גולדברג. "יש לנו תוכניות פיתוח גדולות ומשמעותיות לטובת תושבי האזור כמו מכון MRI הצטיידות במכשיר PET CT חדשני, רכישת רובוט ניתוחי מתקדם ותוכניות נוספות. אנו מודים לכם על החברות והתמיכה רבת השנים בקידום בית החולים לטובת כלל תושבי חיפה והצפון ".

נציגי וועדי רפאל הודו לד"ר גולדברג ואמרו כי "המעורבות והחיבור לקהילה חשובים מאוד לעובדים שלנו. אנו ברפאל תומכים בניצולי שואה בחיזוק תלמידי האזור, ותרומה לבית החולים היא חלק בלתי נפרד מהחזון והעשייה היומיומית שלנו לטובת הקהילה בה אנו חיים".

מנהל המחלקה הכירורגית א' בכרמל ד"ר אריה ביטרמן וד"ר בנימין
פרסון רופא בכיר במחלקה הציגו את חוזקות המחלקה ואמרו כי,
" החיבור לקהילה הוא אחד מהחוזקות הבולטות שלנו במחלקה, מרבית הרופאים שלנו רואים את החולים בקהילה ומנתחים על הפי הצורך בביה"ח.

נציגי מחלקות כרמל ותורמי רפאל. צילום: אלי דדון

המחלקה מבצעת כ 2500 אשפוזים עם כ 1400 ניתוחים בשנה תוך שילוב התמחויות רבות כמו כירורגיה אונקולוגית, מובילים בכירורגיה קולורקטלית כירורגיה בריאטרית, כירורגיית שד כירורגיה של דופן הבטן כירורגיה אנדוקרינית וכירורגיה אמבולטורית.

מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ עופר לביא וד"ר ראובן קידר מנהל חדרי הלידה של כרמל הודו לרפאל על התרומה ועדכנו אותם כי מחלקת יולדות של כרמל נמצאת בעליה מתמדת, בעליה בלידות, עליה במספר הניתוחים, עליה בטיפולי הפוריות בה אנו עם היחידה מהמובילות והמצוינות בצפון הארץ. וכל זה משותף לעליה בשביעות הרצון והשאיפה שלנו להעמיד את הדור הבא של הסטודנטים ברמה הגבוה ביותר".

מנהל המחלקה לרפואה דחופה ( מלר"ד) ד"ר סלים חלבי הודה לתורמי רפאל ואמר כי מיון כרמל מתמודד עם כ 90,000 פניות בשנה " המטרה שלנו היא להעניק שירות יעיל ומהיר תוך מענה איכותי למטופלים. אנו מחויבים למדדי איכות מחמירים ואנו מובילים בסקרי שביעות רצון בכל הארץ, במיון כרמל ישנו קוד מיוחד לטיפול מהיר בחולים עם חשד לאירוע מוחי, ומטופלים עם חשד לאירוע לבבי מצונתרים תוך פחות מ 90 דקות ". עוד ציין ד"ר חלבי כי בקורונה עבדנו מאוד קשה אבל הצוות עמד בכל משימות הקורונה בגבורה ובהצלחה.

פרופ' אבינעם שירן מנהל המערך הקרדיולוגי ופרופ' רונן יפה מנהל יחידת הצנתורים הציגו לאנשי רפאל את "כרמל מכל הלב" ואת מרכזי המצוינות של המערך הקרדיולוגי.
מדובר באחת ממחלקות אשפוז הלב מהגדולות בישראל עם כ 40 מיטות ומעל 8500 ימי אשפוז . המחלקה מבצעת כ 2,000 צנתורים בשנה והיא מהמובילות בישראל בצנתורים המתקדמים ביותר צנתורי TAVIבהם מחליפים למטופל את המסתם החולה באמצעות החדרת מסתם חדש בצנתור, וחוסכים למטופל ניתוח לב פתוח.

יחידת הצנתורים בניהולו של פרופ רונן יפה היא המובילה בישראל בתחום צנתורים מורכבים וכרמל הוא ביה"ח הגדול בישראל בכמות צנתורים באמצעות הרוטהבלטור ופתרונות לצנתורים מסובכים. עוד עדכנו פרופ' שירן ופרופ' יפה כי המחלקה בכרמל שותפה ומובילה בתחום פיתוחי חדשנות כמו סטטוסקופ מבוסס בינה מלאכותית והמסוגל לזהות ולהתריע על מחלות לב שונות, שימוש בטכנולוגיית צנתור באמצעות בלון המייצר גלי הלם אקוסטי השתלת קוצבים זעירים ללא אלקטרודות וחידושים נוספים.

סגר את מנהלי המחלקות הנתרמות פרופ' אורן טומקינס מנהל מחלקת עיניים בכרמל שעדכן את אנשי רפאל כי מחלקת העיניים של כרמל מקיימת פעילות משולבת בבית החולים ובקהילה במרפאות ובחדרי הניתוח תוך מענה מקיף לכל מחלות העיניים.

"אנחנו בולטים מאוד בפעילות בקהילה, אמר פרופ' טומקינס." אנו מנהלים מרפאות וחדרי ניתוח במרפאות הכללית בלין בזבולון ובארמון. אנו מקיימים כ 50 אלף ביקורי מרפאה בשנה עם מעל 1500 ניתוחי קטרקט ניתוחי השתלת קרנית ניתוחי רשתית ופזילה תוך שימוש בשיטות הניתוחים המתקדמות ביותר שיש. אנחנו כאן כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר לכל תושבי חיפה והצפון". סיכם והודה לתורמי רפאל פרופ טומקינס.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

האם הייתם מעוניינים לתרום לקראת פסח למשפחה נזקקת?

צפה בתוצאות

Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות