כלים חדשים לשיפור וייעול ארגונים וחברות

30.12: כנס בנושא סוגיות חדשות בביצוע מבדקים במערכות ניהול משולבות במכללה האקדמית כנרת
כנס "סוגיות חדשות בביצוע מבדקים למערכות ניהול משולבות", נועד לשלב שיטות חדשות לייעול ושיפור בדיקה של תהליכי עבודה, מוצרים ושירותים בארגונים. הכנס נערך בהובלת המחלקה להנדסת איכות ואמינות במכללה האקדמית כנרת ובשיתוף האיגוד הישראלי לאיכות, ויתקיים בקמפוס האקדמית כנרת ב-30 בדצמבר. הכנס יידון בחשיבותם של מבדקים שארגונים מחויבים לבצע במסגרת דרישה של הלקוחות שלהם או מתוקף תקנים שמחייבים זאת.

המכללה האקדמית כנרת. צילום ארז ביט

המציגים והמרצים במגוון תפקידי איכות ודמויות בכירות נוספות בתחום האיכות והאמינות בתעשייה ובשירות יציגו את עמדותיהם והחידושים בתחומים אלה במגזרי התעשיה, הצבא, השירות ועוד.


כחלק מתהליכי שיפור וייעול, ארגונים רבים נדרשים לערוך מבדקים על ידי גורמי חוץ או מבדקים שהארגון מבצע לעצמו בתדירות קבועה. מבדקים אלו נעשים בכל מערכות הניהול ובכל המגזרים. נושא זה הוא כה חשוב, עד כי הארגון הבינלאומי לתקינה (ISO) הוציא לפני שנים רבות תקן בינלאומי המקנה קווים מנחים ועקרונות בסיסיים לביצוע של מבדקים אלו, למשל מה על הארגון לעשות כהכנה למבדק ואיך לבצע זאת, מה העקרונות והכישורים הנדרשים לבודקים ועוד. ע"י כך ארגון יכול להסיק תובנות ולבצע שיפור תהליכים מתמיד.

האקדמית כנרת. תמונה: באדיבות המכללה

האקדמית כנרת. תמונה: באדיבות המכללה

כיוון שהמבדק נדרש להיעשות בתדירות קבועה ע"י אנשים המוסמכים לכך, נשאלת השאלה מה כבר אפשר לחדש בנושא המבדקים? האם ניתן להכניס חדשנות רדיקלית בביצוע רוטיני של מבדקים?

בכנס הקרוב יוצגו חידושים בנושא כאשר מיטב המוחות ידונו בשאלה ויבחנו מה ניתן לעשות או לשנות על מנת לעורר את התהליך ולהניע אנשים להיות שותפים יותר, כיצד ניתן להכניס חדשנות ועניין.

בין הדוברים בכנס: דר' שלהבת צור, ראשת המחלקה להנדסת איכות ואמינות במכללה האקדמית כנרת, נציגי ענף בטיחות בחיל האוויר, דר' נאווה קליין, ראש מערך איכות, מצוינות תפעולית ו- Lean (כלי לשיפור הארגון) בחברת HP אינדיגו,  מר מנחם לוינגר, מנהל מחלקת אבטחת איכות בחברת החשמל  (בדימוס)  ועוד.
דר' שלהבת צור, ראשת המחלקה להנדסת איכות ואמינות מספרת: "מבדקים בארגון הם לב ליבו של תהליך השיפור הארגוני. יכולת של ארגון לבחון את עצמו בפרמטרים אובייקטיביים ולשפר באופן מתמיד את המצב, מאפשר לו להיות בקו ראשון עם ארגונים אחרים. ביצוע של מבדקים לתהליכים, מוצרים ושירותים אינו תחום חדש. דווקא בשל כך, החידושים והשיטות שעולים בשנים האחרונות יכולים למנף ולרתום תהליך זה לכל עובדי הארגון ולכל בעלי העניין שלו לרבות לקוחות קצה ולטובת מעגלים נרחבים בחברה ובקהילה."

הכנס יתקיים בתאריך ה- 30 בדצמבר 2021 (יום ה'), בין השעות 17:00 – 13:00 ומיועד לארגונים, לקהילת התעשייה והשירות, לחוקרים, סטודנטים ואנשי סגל אקדמי מכל הארגונים האקדמיים. 

הכנס יועבר באופן מקוון בלינק: לחצו כאן

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך