תקציב עיריית קריית ביאליק ל-2022 יעמוד על 366 מיליון שקלים

מועצת העיר אישרה את התקציב הרגיל של העירייה. 139 מיליון שקלים יוקצו לחינוך. מרבית ההכנסות של העירייה יגיעו מארנונה


 

תקציב העירייה יעמוד בשנה הקרובה על 366 מיליון שקלים. כך אישרה מועצת העיר בישיבה שלא מן המניין ומהעירייה נמסר כי מדובר בתקציב מאוזן שמבטא את המשך תנופת העשייה והפיתוח של קריית ביאליק.

התקציב מייצג את רמת הפעילות הריאלית הצפויה של העירייה  ותואם את צרכיה, תוך המשך מתן רמת שירותים גבוהה לתושבי העיר. תקציב העירייה לשנת 2022 כולל מרכיבי התייעלות פנימית שלא יפגעו בשירות לתושב.


 

מועצת עיר קריית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

מועצת העיר קריית ביאליק. צילום: דוברות העירייה

 

השמירה על רמת השירותים המוניצפאליים הגבוהה נעשית ללא העלאה חריגה בחיובי הארנונה. התקציב מייצג יעדים ומדיניות אותם הטווה ראש העירייה, אלי דוקורסקי, כאשר מרבית המשאבים (57 אחוזים) מושקעים בשירותים הממלכתיים הניתנים לתושבי העיר, כגון: חינוך בגני ילדים, בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים וחטיבה עליונה, אגודות ספורט, תנועות נוער, קונסרבטוריון, להקות זמר, פעולות תרבות שונות. כמו כן, משקיעה העירייה בתחום הרווחה לרבות בעלי צרכים מיוחדים, עולים חדשים, מועדוני קשישים, עזרה למשפחות נזקקות. בנוסף התקציב מיועד לשירותי דת, תחום הבריאות ואיכות הסביבה.

דוקורסקי ציין כי סעיף החינוך יעמוד על כ-139 מיליון שקלים, תוספת של 12 מיליון שקלים לעומת השנה החולפת ותקציב הרווחה יעמוד על כ-50 מיליון שקלים.

עיריית קריית ביאליק משקיעה מכספה גם בתחומים שאין חובה עליה לנהלם וברשויות מקומיות רבות אחרות תחומים אלו מנוהלים על ידי גורמי חוץ. נכונות העירייה ליטול על עצמה תחומים אלו מבטאת את חוסנה החברתי ואת איתנותה הכלכלית. ההכנסות העצמיות הצפויות לשנת 2022 הינן בשיעור של 74 אחוזים מסך כל ההכנסות הצפויות של העירייה והן אמורות להסתכם לסך של 270 מיליון שקלים.

שיעור גביית הארנונה הכללית הצפוי, בסך של כ-169 מיליון שקלים, מהווה 62 אחוזים מסך כל ההכנסות העצמיות של העירייה וכ – 46 אחוזים מסך כל הכנסות העירייה בתקציב הרגיל. נתונים אלו מעידים על הצלחת מאמצי הגביה שנעשים בעירייה בשנים האחרונות.

החלק הארי בהוצאות התקציב הינו נושא הפעולות לתועלת הציבור, המהווה שיעור של 72 אחוזים מסך כל ההוצאות המסתכמות לסך של 262 מיליון שקלים. מרכיב הפעולות בתקציב עיריית קריית ביאליק הינו אחד הגבוהים בשילטון המקומי בישראל.

הוצאות השכר מהוות שיעור של כ – 28 אחוזים מסך כל ההוצאות והן כוללות פנסיה תקציבית בשיעור של 24 אחוזים מכלל התקציב. הוצאות השכר עומדות על כעשרה מיליון שקלים. חלקו של מרכיב השכר מסך כל תקציב העירייה הינו מהנמוכים בשילטון המקומי בישראל. פירעון המלוות מהווה שיעור של 3.8 אחוזים מסך כל ההוצאות.

לאחר אישור מועצת העיר מסר דוקורסקי: "בקריית ביאליק, באופן מובהק, מרבית תקציב העירייה מופנה ישירות לפעילות למען התושב. כך, לדוגמא תקציב החינוך יעמוד על כ- 139 מיליון ש"ח, גבוה ב 12 מיליון שקלים משנה הקודמת. לא בכדי קריית ביאליק נמצאת במקום הראשון בין העיריות בארץ בהשקעה פר תלמיד. יחד עם זאת לאור הקיצוצים בהשתתפויות הממשלה ופגיעה במענק האיזון של עיריית קריית ביאליק וגזרות אחרות, מחייבים אותנו להקפדה מירבית על שמירה על מסגרת התקציב הכוללת מדיניות של הידוק חגורה בהוצאות ומימוש מלוא פוטנציאל ההכנסות. בדרך זו נוכל להמשיך ולהנהיג את העיר להצלחה בניהול שקוף, משתף ואחראי".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי