X

אושר: תקציב עיריית קריית אתא לשנת 2022 יעמוד על 501 מיליון שקלים

מרבית התקציב הרגיל יופנה לחינוך ורווחה. בנסוף אושר תקציב הפיתוח הגדול בתולדות העיר בסך 2.5 מיליארד שקלים


 

מועצת העיר קריית אתא אישרה ברוב קולות את תקציב העירייה לשנת 2022 בסך 501 מיליון שקלים. מועצת העיר אישרה גם את תקציב הפיתוח גדול ביותר בתולדות העיר בסך 2.5 מיליארד שקלים לבנייה ושדרוג מוסדות חינוך וציבור, טיפול בתשתיות עירוניות ושדרוג רחובות ותיקים.

 


 

מתוך התקציב שאושר, 58 אחוזים מופנים לשירותי חינוך, רווחה ותרבות. על פי הנתונים 40 אחוזים מתקציב העירייה מבוסס על השתתפות ממשלתית ו- 60 אחוזים הינם הכנסות עצמיות של העירייה. מהעירייה נמסר כי התקציב מבטא את המשך מגמת הגידול בשטחי המגורים ואת התרחבות שטחי המסחר בעיר כמו גם הגידול הטבעי במספר התושבים והוא כולל השקעה בהרחבת השירותים לתושב תוך שמירה על איזון תקציבי. גם השנה, יינתן המשך סיוע נרחב לאוכלוסיות שנפגעו ממשבר הקורונה.

הוצאות קריית אתא לשנת 2022

הוצאות קריית אתא לשנת 2022

 

 

תקציב הפיתוח לשנת 2022 הוא הגדול ביותר בתולדות העיר ומסתכם ב- 2.5 מיליארד שקלים כאשר 71 אחוזים (1.8 מיליארד שקלים) מופנה לתשתיות ו- 29 אחוזים ( 715 מיליון שקלים) לפיתוח מוסדות חינוך וציבור.

במסגרת תוכנית הפיתוח של העיר מתוכננים פרויקטים שונים ביניהם: טיפול בשכונות ותיקות (נווה אברהם, קרית בנימין ומרכז העיר) , שדרוג רחובות ברחבי העיר, פיתוח שכונות חדשות, טיפול בצמתים (נביאים- עצמאות, אנילביץ'- יצחק שדה), הסדרת איזור התעשייה, שדרוג ריהוט הרחוב וכלי אצירה, התקנת תאורת רחוב חסכונית, התקנת מצלמות אכיפה, שיפוץ ובנייה של גני משחקים חדשים, שיפוץ והקמה של מגרשי ספורט, שדרוג ושיפוץ מחלקת הרווחה, הקמת גני ילדים חדשים ושיפוץ הקיימים, בנייה, שיפוץ וחיזוק מבנים בבתי ספר (הצבי ישראל, יבנה, אולפנית שחם, פינסקר, ירושלים, שפרינצק, גורדון, ישיבה תיכונית, רוגוזין חטיבה א', ב' וחטיבה עליונה), הקמת מבנה מהו"ט לילדים בסיכון בשכונת נווה חן. בנוסף, מתוכננת הקמת משכן אומנויות הכולל אולם תרבות ומופעים.

 

ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ. צילום: דוברות עיריית קריית אתא

 

העירייה הודיעה כי בשנת 2022 היא תמשיך להשקיע את מרבית תקציבה בנושא החינוך ובין השאר במימון פרויקטים חינוכיים ייחודיים, בניית בתי ספר חדשים, ציודם, מחשוב, מעבדות, אולמות ספורט ותוכניות לימוד מתקדמות ואיכותיות. דגש רב הושם בנושא הנדסת האנוש, מתוך מחשבה לאפשר לתלמידים סביבת לימודים נעימה ונוחה, במטרה לעודד הישגים לימודיים ומצוינות. כמו כן, תשקיע העירייה באירועי תרבות לכל המגזרים כולל אירועים ייעודיים לבני הנוער וכן בפרויקטים מיוחדים בתחום הרווחה.

בנוסף, תמשיך העירייה להשקיע ולהרחיב את השירות לתושב בתחומי איכות החיים בהם, ניקיון, פינוי אשפה, תחזוקת כבישים ותשתיות, מערכות ניקוז, טיפול במוסדות חינוך וציבור ושיפור הנגשת המידע לתושב בתחומים שונים.  במסגרת תיגבור מערך הניקיון בעיר, הוקצו משאבים לשיפור וייעול השירותים הניתנים לתושב בנושא ניקיון, פינוי אשפה ופיתוח נופי כולל תוספת של כ"א וציוד, תוך שימת דגש על אכיפה מיטבית לשיפור פני העיר.

ראש עיריית קריית אתא, יעקב פרץ: "השקעה ברווחה ובחינוך עם דגש על פיתוח תשתיות, הם מרכיב מרכזי בתוכנית הצמיחה של העיר. אנו נמשיך להשקיע במתן שירותים איכותיים לתושבים ובהשקעה מאסיבית בנושא החינוך אשר זוכה לשבחים רבים בכל תחומי העשייה החינוכית וכל זאת תוך שמירה על איזון תקציבי רציף".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • שנת לימודים חדשה בפתח: האם אתם מרוצים מבית הספר בו ילדיכם לומדים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי