חזקים בפיסיקה

קרית ביאליק הראשונה במחוז חיפה בזכאות לבגרות ב-5 יחידות לימוד בפיסיקה * ראש העירייה אלי דוקורסקי: "תלמידינו שואפים לאיכות ולמצוינות, ומהם יצא דור הפיסיקאים הבא של מדינת ישראל"

 

 אחוז מהמסיימים קיבלו ציון 85 ומעלה ו-24 אחוז קיבלו ציון סופי של 95 ומעלה. צילום: אילוסטרציה

אחוז מהמסיימים קיבלו ציון 85 ומעלה ו-24 אחוז קיבלו ציון סופי של 95 ומעלה. צילום: אילוסטרציה

בשבוע שעבר פרסם משרד החינוך את רשימת היישובים בהם שיעור הניגשים והזכאים לבגרות ב-5 יחידות לימוד בפיסיקה הוא הגבוה ביותר בישראל.
קרית ביאליק במקום הראשון במחוז חיפה, במקום השישי בארץ בין הערים והיישובים היהודיים ובמקום ה-18 בישראל מבין כלל היישובים במדינה (יהודיים ולא יהודיים). מספר הזכאים עומד על 16.71 אחוזים, כמעט פי 2 מהממוצע הארצי שעומד על 9.32 אחוזים.

נתוני משרד החינוך מאשרים שוב את איכות החינוך בקרית ביאליק. כידוע, בקרית ביאליק קיים בית ספר תיכון אחד – אורט קרית ביאליק ע"ש זאב פיינשטיין. בית הספר מתגאה לא רק במספר הניגשים והזכאים לבגרות אלא גם באיכויות הציונים שתלמידיו קבלו.
בשנת תשע"ה למדו 54 תלמידים במקצוע פיסיקה ברמה של 5 יחידות לימוד. ממוצע הציונים השכבתי בפיזיקה עמד על 86.2. 63 אחוז מהמסיימים קיבלו ציון 85 ומעלה ו-24 אחוז קיבלו ציון סופי של 95 ומעלה.
רובו המוחלט של התלמידים עומד בדרישות המינימום לקבלת בונוס אקדמי (ממוצע 70 ומעלה).

ראש העירייה אלי דוקורסקי: "אני מבקש להודות בראש ובראשונה לתלמידינו השואפים לאיכות ולמצוינות, שמהם יצא דור הפיסיקאים הבא של מדינת ישראל. ברכות לכל צוות קריית החינוך אורט על שם פיינשטיין בקריית ביאליק בניהולו של רמי פורת. ברכות למנהל הטכני ד"ר ישראל ברגר ולמורים המובילים לפיסיקה אורית ניטצקי, זאב גולוד ומרינה בויצ'נק המעודדים את תלמידי בית הספר להחזיק בידיהם תעודת בגרות איכותית, כזאת שתיפתח בפניהם את שערי כל המוסדות להשכלה גבוהה, בפקולטות היוקרתיות ביותר. דברים טובים קורים בחינוך בקרית ביאליק".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק