X

מוצקין במקום השני בארץ בערים הידידותיות ביותר לעסקים

קריית מוצקין במקום השני בארץ בערים הידידותיות ביותר לעסקים מבין ערים שאוכלוסייתן מונה 50-150 אלף תושבים

 

קריית מוצקין במקום השני בארץ בערים הידידותיות ביותר לעסקים מבין ערים שאוכלוסייתן מונה 50-150 אלף תושבים.


הפרס מצטרף לשרשרת של הישגים שקריית מוצקין קוטפת בתחום: 2017 (העיר הכי ידידותית  לעסקים), 2021 (מקום 3 בארץ בקידום עמידות כלכלית בקורונה) וכעת הכרה נוספת מקום 2 כאמור מטעם משרד הכלכלה.


 

עוזרים לעסקים בזמן קורונה בקריית מוצקין. צילום: דוברות העירייה

עוזרים לעסקים בזמן קורונה בקריית מוצקין. צילום: דוברות העירייה

 

שרת הכלכלה והתעשייה, אורנה ברביבאי: "המדד נועד לעודד רשויות מקומיות להקל על העסקים הקטנים והבינוניים, החל ממועד פתיחת העסק ולאורך פעילותו מול הרשויות. העסקים מהווים מנוע צמיחה משמעותי למשק הישראלי והם אחראים לכ-50% מהתוצר העסקי ולכ-60% מהמועסקים במשק. פיתוח העסקים הקטנים הוא אינטרס ציבורי של כולנו, אולם לרשות המקומית יש השפעה ישירה על העסקים שנמצאים בה. הקורונה הדגישה את חשיבותו של השלטון המקומי וראינו כי רשויות שפעלו ועודדו את קידום העסקים הקטנים ומצאו פתרונות יצירתיים עבורם, הפכו לממשק השלטוני הראשון עבורם".

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "לרשויות המקומיות חלק מרכזי ומהותי ביכולתם של עסקים בתחומן לשגשג ולפרוח. המדד, אותו אנו עורכים זו השנה החמישית, נולד במטרה לשקף את המצב הקיים בכל רשות ולעודד את הרשויות לשפר את איכות השירותים שהן נותנות לעסקים. בשנתיים האחרונות בהן אנו מתמודדים עם משבר הקורונה, לרשויות משקל גדול יותר בסיוע לעסקים לשרוד בתחומן ולשרוד בכלל". השנה הוספנו למדד הרגיל גם מדד שבדק את הפעילויות המיוחדות שעשו ברשויות לטובת העסקים כדי לסייע להם התמודד עם המגבלות עקב משבר הקורונה.

 

ידידותיים לעסקים במוצקין. צילום: דוברות העירייה

 

כאמור עוד בשנת 2017 נבחרה קריית מוצקין לעיר הידידותית ביותר לעסקים קטנים ובינוניים בישראל מתוך 100 ערים וזאת  בכנס עסקים , יזמים וכלכלה במעמד שר הכלכלה לשעבר, אלי כהן, מנכ״ל משרד הכלכלה , מנכ״ל מעוף, יזמים , בעלי עסקים ואנשי כלכלה.

בתקופת הקורונה יזם ראש העירייה, חיים צורי צעדים משמעותיים לטובת בעלי העסקים. צורי עודד רכישה מקומית בקמפיין מוצקינאי רוכש ממוצקינאי ואף שדרות גושן הפכו לקרנבל קניות ופסטיבל לכל המשפחה בשיתוף התושבים.

בנוסף, באירוע העסקי של השנה, ״לחלום, להגשים ולנצח״, אותו הגה צורי,  זכה להד תקשורתי יוצא דופן וסייע רבות לבעלי העסקים. במהלך הכנס בפעילות הנטוורקינג נעשו מספר עסקאות ונוצרו שיתופי פעולה בין העסקים. את הכנס הנחנתה נטעלי שם טוב מערוץ 12, בפאנל השתתפו יואל ברק, מישל טל, ניסים צרפתי, ציון אדירי, טובה סספורטס, רעות ברקן, צחי טויטו, ואיתן פרדו.

 

 

צורי: "לאורך כל תקופת הקורונה בצענו מינוף של הסיוע לבעלי העסקים, הן בשטח, בקמפיין מוצקינאי רוכש ממוצקינאי ובין היתר בפאנל העסקי של השנה".

בשנת 2021, מנכ״ל העירייה, יריב גסר, זכה בשמה של העיר, בפרס יוקרתי ליזמות עירונית מטעם קרן רוני פיינשטיין בגין פרוייקט היזמות שהגה לאוכלוסיית גילאי ה-50 פלוס ואשר נחל הצלחה כבירה. ״העירייה רואה חשיבות רבה במינוף העסקים ומספקת כלים משמעותיים לטובת העניין״, אמר גסר לאחר הזכייה.

קריית מוצקין מובילה גם במיזם תעסוקה איזורי קריית מוצקין אירחה היום בסוף שנת 2021 את כינוסה הראשון של ועדת ההיגוי ברשות אשכול רשויות המפרץ בנושא תעסוקה. מנכ״ל העירייה יריב גסר, שיקף את פעילות הרשות ואת העשייה אותה מוביל ראש העיר, חיים צורי ובסיעור מוחות עם נציגי הרשויות, הממשלה ומנכ״ל האיגוד אהרון אזולאי, הציגו רעיונות לשיתוף פעולה איזורי במסגרת מיזם התעסוקה העירוני שיתכלל את כל מענה התעסוקה במרחב כולו.

מנכ״ל העירייה, יריב גסר: ״אני שמח שבאשכול מעריכים את הפעילות שראש העיר מוביל ובחרו בנו לקיים את ועדת ההיגוי כאן בבניין העירייה. שילוב הכוחות המשותפים בעזרת השותפים החשובים יוביל לתוצאות וחדשנות בתחום התעסוקה״.  ואם כל זה לא מספיק אז קריית מוצקין נגישה לטובת העסקים. בעלי עסקים במוצקין מגישים טפסי בקשה לרישוי עסק באופן מקוון ונגיש, ישירות למחלקת קידום ורישוי עסקים בעיריית קריית מוצקין.

קריית מוצקין במקום השני בארץ בערים הידידותיות ביותר לעסקים. צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

 

המערכת נועדה להקל ולהנגיש את תהליך הבקשה לרישיון עסק.  עסק חדש, חידוש רישיון, שינוי בעלות בעסק, פטירת בעל העסק, תוספת שותף, יציאת שותף, שינוי שם בעלים, שינוי מהות, תוספת פריט, ביטול פריט, הגדלת שטח, הקטנת שטח.

המערכת המקוונת נועדה כאמור להקל ולהנגיש את תהליך הגשת הבקשה לרישיון עסק חדש ותדריך את בעלי העסקים שלב אחר שלב במילוי הטפסים וצירוף המסמכים הדרושים.

לאחר שליחת הטופס – אנשי המחלקה לרישוי עסקים ישלימו את הפרטים לצורך הגשת הבקשה מול הגורמים השונים.

מהעירייה נמסר: ״בעלי עסקים יקרים, תמשיכו להגשים, לחלום ולנצח. כולכם יותר ממוזמנים להכנס לאתר הרשות ולמלא את הטפסים בלינק הבא״:  https://bit.ly/30A5HOC

כחלק מהשקעת הרשות בעסקים: יוקם מרכז מסחרי ענק ומרשים יוקם בפארק ב״משכנות האמנים״ וישנה את פני האיזור כולו. קריית מוצקין היא עיר בה עיר בתנופת הבנייה והפיתוח בשיאה.  מתחם מסחרי ענק ימוקם בלב שכונת משכנות האמנים במרכז הרחובות עופרה חזה, שושנה דמארי וצה״ל יכיל לא פחות מ-37 דונם. סביבו יהיה מרכז תעסוקה ומסחר.

כמו כן התוכנית היא כי המרכז החדשני יכיל אף בתי קפה ומסעדות. בעירייה צופים כי הקמת המרכז תהווה נקודת מפנה וכי הוא צפוי להוות מרכז שישנה את פני האיזור כולו וימשוך למוצקין תנועה מכל הסביבה.

בסוף השבוע נפגש צורי, עם מנכ"ל חברת ׳סלע בינוי׳ אשר מפתחת את המרכז. בקרוב יחלו העבודות בשטח. צורי: ״מיקומו של המרכז בלב הפארק, סמוך לעורקי התחבורה הראשיים ימנף את קריית מוצקין כבירת התרבות והפנאי של הצפון ויסחוף אחריו אלפי מבקרים ותושבים חדשים״.

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין

<
<

<