וטהר ליבנו

לא רוצה להיות אייל גולן אבל אוהב להופיע מול קהל. כתב לכל הגדולים אבל מתחבר גם לצעירים. הפסיק לכתוב שירים לפני עשרים וחמש שנה אבל הוא מתקרב לכתיבת הספר המאה. הוא דור ישן אבל מתמחה בגאדג'טים. הוא חילוני וקיבוצניק אבל כותב על פרשת השבוע. מתרחק מפוליטיקה כמו מאש אבל כתב שירי מחאה חברתיים. הוא חוגג שבעים ושבע אבל מרגיש הכי צעיר. יורם טהר לב מדבר מהלב באופן הכי טהור שאפשר.

כל מי שחי וגדל בתקופת ארץ ישראל הישנה והטובה השם יורם טהרלב אומר לו המון והוא יכול לזמזם, אם לא לשיר לפחות עשרה שירים מתוך האלף שכתב טהרלב. הצעירים פחות מכירים אותו או מבצעים את שיריו האלמותיים אבל זה ממש לא מפריע לו, כי הוא יודע שלכל דור יש את הכותבים והמבצעים שלו. גם כשהוא לא מקבל את מספר הכניסות של אייל גולן ביוטיוב, את הסיפוק והאושר שלו הוא מקבל בהופעות מול הקהל החם שמגיע באדיקות להופעות שלו ברחבי הארץ. קיימנו מפגש מרגש לכבוד יום הולדתו של משורר, פזמונאי, סטנדאפיסט וסופר אהוב ש-77 שנותיו ואלפי יצירותיו מספרות את סיפור עם ישראל בארץ ישראל.

מזל טוב לחגיגות יום ההולדת ה 77 שלך, יורם. בגיל כזה אנשים כבר מריחים את הדשא מלמטה ואילו אתה פעיל יותר מתמיד, מופעי סטנד אפ, כתיבת ספרים, הופעות. לא מתחשק לך לנוח קצת?

"אני כבר מריח את זה מזמן….. תראה, אני רואה את כל האנשים שמסביבי, יש למשל את אפי נצר בחיפה, הוא בן שמונים ותראה איך הוא רוקד על הבמה ויש את הזמר ישראל יצחקי בן התשעים שעדיין מופיע. כל המושגים על תקופת הפוריות משתנים. אני עושה את זה כבר שנים. הנה, עכשיו אני כותב ספר חדש במכונת הכתיבה שלי- האייפון! את הספר הקודם ואת החדש כתבתי באייפון ושלחתי למחשב לעריכה. אין גיל ליצירה".

הוצאת קרוב למאה ספרים ואלף שירים.. את השירים שלך שרו כל הזמרים הגדולים בגוורדיה הישנה, מרבקה זוהר ואריק איינשטיין ועד יורם גאון וחווה אלברשטיין. איפה המבצעים הצעירים עומדים ביחס לשירים שלך?

"הם אפילו לא מכירים את השם. היה את הסיפור הזה עכשיו עם הזמר האמריקאי שעשה שיר עם פול מקרטני וכולם שאלו מי זה הבחור הזה, פול מקרטני… איך הוא לקח את הזקן הזה שיופיע איתו…דור הולך ודור בא. בדור שלי אני מוכר, אנשים שצמאים לשמוע את המוזיקה של הדור שלהם. זה גורלו של כל דור. למעשה, אני לא כל כך מכיר את הדור הצעיר, אני שומע אותם כשאני נוסע באוטו ומבין שלכל דור יש את הסגנון והזמרים שלו. והאמת, קשה לי להסיק מזה מסקנות. עזבתי את כתיבת השירים לפני עשרים וחמש שנה ואני לא נכנס לזה יותר. אני חושב שיש כותבים טובים גם היום. אני התעניינתי בצעירותי ביוצרים ובכותבים ואפילו זכיתי לכתוב עם אלה שגדלתי עליהם, משה וילנסקי וסשה ארגוב. זה היה כבוד גדול בשבילי, אבל אני לא מתפלא ולא צר לי על זה שהדור הזה לא מכיר אותי. היצירה גדולה מהכותב. לפעמים אני נכנס ליוטיוב באייפון ורושם שם של שיר שלי ועולים כל כך הרבה ביצועים מעניינים לשיר. למשל, ההר הירוק, שמבצעים אותו זמרים מוכרים וגם ילדים בגן שההורים מצלמים אותם ומעלים ליוטיוב. מאות ביצועים! זו נחת למשל, שאלתרמן לא זכה לה בחייו. אתה רואה ביצועים מצחיקים, ביצועים מרגשים. עולם שלם".

אין לך את הרצון לכתוב שירים חדשים לקהל הצעיר יותר?

"לא. ממש לא. תאמין לי, פונים אליי כל הזמן: 'תכתוב לי שיר, יש לך שיר בשבילי?' אבל לא. הייתי שם, יצאתי משם, לא חוזר לשם. אני במקום אחר היום – כתיבת הספרים, ההופעות, המגע עם הקהל".

וכשאתה רואה את הטקסטים של השירים של היום, שהם לא ברמה גבוהה, זה לא מפריע לך?

"אני לא מסכים איתך, זו הכללה לא נכונה. יש טקסטים טובים היום. אני עצמי חושב שהנושאים והסגנון והשירים שכתבתי שייכים לדור שלי. לדור החדש יש שירים שעוסקים בפרט, שירי אהבה, שירים משפחתיים, כמו למשל השיר שכתבה קרן פלס למירי מסיקה וזה יפה ומרגש. נכתבים שירים אחרים היום ואני לא נמצא שם".

אמרת שאת היוצרים בדרך כלל לא מכירים, אולי זו הסיבה שבגללה עברת לקדמת הבמה?

"אני לא חושב. גם כמות הקהל שמגיעה להופעות שלי היא לא כזו גדולה שאני הופך להיות אייל גולן. זה לא. הקטע הכי שלי גדול שנכנסו אליו ביוטיוב היה רבע מיליון ואל אייל גולן נכנסו שמונה מיליון, אז זה לא זה, אלא זה הכיף שלי לעמוד מול הקהל ולקבל תגובה מיידית. כשאני כותב ספר או שיר התגובה איטית. עובר זמן. מול הקהל אתה אומר את הדברים שלך ומקבל תגובה מיידית, צוחקים ואומרים לך אחרי ההופעה שהיה כיף ונהנו וצחקו ובכו. מי שלא עומד מול קהל לא יודע איזו התרוממות רוח זה עושה לנותן, לא רק למקבל, לקהל. זו חוויה בשבילי, לא בשביל זה שיכירו את השם שלי".

 

רוצה להיות הייטקיסט

אז זהו. שכן מכירים. אנחנו יושבים בבית הקפה שבבית העיתונאים על שם נחום סוקולוב בתל אביב. כולם מכירים ואוהבים אותו פה. המלצרית הצעירה שעבדה שם בעבר והגיעה לבקר מחבקת אותו בחום ומזמינה אותו לבוא לשבת במקום החדש שהיא עובדת בו. הוא כל כך חם ונחמד שאי אפשר שלא לסמפט אותו בשנייה שאתה מתיישב מולו.

יהורם גאון. אוהב את הביצועים שלו לשירים שלי. צילום: אלבום פרטי

יהורם גאון. אוהב את הביצועים שלו לשירים שלי. צילום: אלבום פרטי

יש פרנסה בארץ מכתיבת שירים, ספרים?

"יש פרנסה מלהיות חנווני? אתה לא יכול לדעת. לכל אחד הפרנסה שלו נמצאת במקומה. אין מקצוע היום שאתה יכול להגיד – זה מקצוע מפרנס. אני התפרנסתי מכל מיני דברים שקשורים לעולם הכתיבה, ערכתי ספרים, אני מופיע עם חומרים שכתבתי שהן מוצרי כתיבה. אני חי מזה".

אז אתה חנווני של כתיבה?

"יפה. כן. אני הייטקיסט. מחפש לעשות אקזיט אבל אף אחד לא רוצה".

כתבת גם ספרי נוער,שאני גדלתי עליהם 'הנשיקה ראשונה ו- 'שיישאר בינינו', איך זה מתחבר לכתיבה הקודמת שלך?

"קודם כל אתה גדלת טוב… אבל הספרים האלה נכתבו בעצם למבוגרים ולנוער. אלה ספרי אהבה, ארוטיקה, סקס… תראה, היום ישנה בעיה של זיהוי המחבר. אם תגיד למישהו יורם טהרלב הוא יגיד לך שהוא כותב שירי ארץ ישראל, ואני כבר עשרים וחמש שנה לא כותב שירים! אני מזהה את עצמי אחרת מאשר אנשים מזהים אותי. אני עוסק בהרבה תחומים וקשה לאנשים להכניס את זה לתיבה שהם יצרו. למשל תיקח את יהודה הלוי, אנשים אומרים הוא כתב ' ציון הלא תשאלי לשלום אסירייך' והוא כתב גם שירי אהבה. לנערים עוד, לא לנערות, והוא היה רבי! והוא כתב גם את ספר הכוזרי, שזה ספר פילוסופיה. יוצר שחושב מגיע לכל התחומים, כמו שאני הגעתי לאהבה וארוטיקה וההגות היהודית. אני כל הזמן זז ומשתדל להיות במקום שיש לי יתרון יחסי. למשל בשירים, פעם היה לי יתרון יחסי וזה נגמר. לא מעניין אותי יותר. בספר החדש שהוצאתי על פרשת השבוע יש לי יתרון גדול, אני חילוני, קיבוצניק ויצירתי אבל אני מכיר את החומרים היהודיים. אין הרבה כאלה היום וזה יתרון".

הייתה לך תביעה על ספר בנושא כזה…?

"יש לך זיכרון טוב… זה היה על ספר שלי מלפני עשרים וחמש שנה. הבד"צ דנו את הספר הזה לשריפה… זה היה מזמן… תראה, גם בסטנד אפ שלי למשל יש לי יתרון יחסי ואני רואה את זה בביקוש להופעות. יש סטנדאפיסטים נהדרים, אבל הם לא יכולים להביא את החומרים שלי. אני מופיע מול קהלים רבים, אפילו בצבא. החומרים מעניינים גם חבר'ה צעירים. אני נמצא במקום שמעניין אותי ומאתגר אותי".

 

לא נכנס לפוליטיקה כמו זך

איזה שיר שכתבת הכי אהוב עליך?

"אני אוהב בעיקר את השירים שאין להם אח בשירה העברית. למשל ארצנו הקטנטונת הוא שיר יפה אבל יש כמוהו. אבל אם תיקח את השיר 'יואל משה סלומון' שעוסק במיסטיקה או 'גבעת התחמושת', או 'על כפיו יביא' אז הם שירים אחרים. אלה הם שלושת השירים שאני הכי אוהב. לא קיימים להם דומים".

מי הזמר שאת הביצוע שלו לשיר שלך הכי אהבת?

"קשה לי להגיד. עבדתי עם הטובים של הדור ההוא ואין לי טענות לאף אחד… אני חושב שיורם גאון עשה שירים יפים וגם חווה אלברשטיין ואריק איינשטיין. כולם מבצעים טובים. הגבערון והפרברים והדודאים… אלו שמות שאנשים כבר לא מכירים".

ההר הירוק' שכתבת ביגור, הקיבוץ שבו נולדת וגדלת, על הר כרמל שמעל הקיבוץ, הוא אחד מנכסי צאן הברזל בשירה הישראלית. מה הסיפור שעומד מאחוריו?

"כתבתי אותי לפני ארבעים שנה כבר. זה היה בחגיגות החמישים לקיבוץ יגור, היום הוא כבר בן תשעים. עשו מופע גדול ואני כתבתי את השירים למופע, האמת היא שהשיר כבר אז היה עבר ועכשיו זה כבר עבר עבר".

טהרלב בילדותו ביגור. אוהב גבעת התחמושת ועל כפיו יביא. אלבום: פרטי

טהרלב בילדותו ביגור. אוהב גבעת התחמושת ועל כפיו יביא. אלבום: פרטי

המשורר נתן זך הביע השבוע תמיכה באבו מאזן. כמשורר מה דעתך על אומנים שמביעים דעות פוליטיות?

"אני נזהר מכניסה לפוליטיקה כמו מאש. כמובן שיש לי דעות אבל באופן מוחלט אני לא רוצה להיכנס לזה. לא רוצה להיות שם. אני לא הבעתי אף פעם דעה פוליטית. פה ושם יש לי שירים עם ביקורת חברתית ולא פוליטית".

כמו למשל?

"יש לי את השיר 'אהבת ציון'… 'נולדתי בארץ, גדלתי עם הארץ… וכשגדלתי קצת ארצי עזבה אותי…' זה שיר שמדבר על אכזבה מהארץ, שיר שכתבתי מלפני שלושים וכמה שנים".

אתה עדיין מאוכזב או מאוכזב יותר?

"להגיד לך את האמת, הארץ מרתקת אותי. יש דברים שנורא מרגיזים ומקוממים אותי, דברים נוראים, אבל בתמונה הכוללת זו ארץ מדהימה שכל הזמן מאותגרת. מבפנים ומבחוץ, יש בלגן עצום שמתוכו צומחת אומה וגם תרבות מרתקת. הארץ יצירתית. כולם חולקים על כולם אבל כתוצאה מכך יש לנו שמונה זוכים בפרסי נובל ויש לנו יוצרים טובים והייטק ובכלל. הראש היהודי אוהב מחלוקות ומזה צומחת היצירה. אני אומר לעצמי טנקס גוד שאני חי בארץ כזאת".

כתבת שירים בלשון נקבה, אתה רוצה לספר לנו משהו על זה?

"בכל הלהקות הצבאיות היו חייבים להיות שירי בנות. חיילים אהבו בנות, אתה יודע, אז זה היה ככה. אז כתבתי את 'ישנן בנות אבל אני לא כזאת' ואת 'הוא לא כל כך חכם אני יודעת', זה מאתגר לראות השקפת עולם אחרת. למשל כתיבת 'חשמל זורם בכפות ידיך' זו הסתכלות מהצד של האישה. אני לא ניתחתי את זה, אבל כנראה שזה מאתגר אותי לנסות ולהסתכל על היחסים של הגבר והאישה מהצד השני. יש שירים שעושים את זה בצורה פשטנית יותר כמו 'הוא פשוט שיריונר' ויש כאלה שבצורה יותר מתוחכמת כמו 'אנחנו נולדנו לחיות ולמות', או למשל 'אני פוסעת חרש בשבילך'. זו כנראה דרך היצירה, אתה מחפש דרך יצירה שונה כדי שייצא שיר שונה".

אתה חושב שאומנות שנעשתה בתקופה שלך הייתה תופסת היום בעולם של הפוליטיקלי קורקט?

"אתה יודע מה… זה אני לא יודע… זה אני לא יודע… יום אחד ראיתי בפתח תקווה פלקט שתלתה העירייה על כל לוחות המודעות לקראת יום האישה … הייתה תמונה של אישה זקנה והיה כתוב למטה 'בבוקר לח בשנת תרל"ח גם אשתו של שטמפר לא נשארה במטבח'. זאת אומרת שראו את השיר הזה כבר אז לא 'פוליטיקלי קורקט'. אני חושב שגם באמריקה היום כבר הזניחו קצת את ה'פוליטיקלי קורקט' באומנות, כי ראו שזה לוקח אותך למקומות שמסרסים המון דברים. יצרו על זה הומור נהדר. למשל, קרמיט הצפרדע אמר 'אני לא צפרדע אני גרין אמריקן'. הגיעו כבר לאבסורדים שם. הדברים משתנים עם הזמן ועם זאת ישנן מחלוקות".

טהרלב והספר החדש. כבר 25 שנה אני לא כותב שירים, ועדיין מזהים אותי עם זה. צילום: אלבום פרטי

טהרלב והספר החדש. כבר 25 שנה אני לא כותב שירים, ועדיין מזהים אותי עם זה. צילום: אלבום פרטי

 

איזה?

"יש מחלוקות היסטוריות על שירים שנכתבו, למשל על 'יואל משה סלומון' יש באינטרנט מאות דפים ומאמרים שנכתבו בעד ונגד. המשפחות שמוזכרות שם, שטמפר וגוטמן,

הוציאו להן חוברות וספרים שיספרו את האמת שהם לא היו פחדנים, והם באמת לא היו פחדנים. השיר יצר תדמיות לא נכונות. על השיר 'גבעת התחמושת' או כל שיר שהיה בו אלמנט היסטורי, היו עליו ויכוחים. מיתוס זה דבר שנוצר ואחריו אין עליו ויכוח. על מאורעות היסטוריים יש ויכוח, על מיתוס אין. ולא משנה מה האמת. 'יואל משה סלומון' הפך לחלק מההיסטוריה של פתח תקווה, יש פסלים וציורים. השיר הזה מייצג כרגע עמדה היסטורית. גם גבעת התחמושת כזה. עכשיו כשקיבלו את הצל"שים אמרו

שרק כשיש פאשלות מקבלים צל"שים, כשאין פשלות במלחמה לא צריכים צל"שים, אמרו שבגבעת התחמושת הייתה לחימה מיותרת ושכל המבצע היה מיותר. כל אלה דברים שנאמרים לאחר מעשה. בפועל, על גבעת התחמושת נשבעים הצנחנים ולא בגלל שהגבעה קיימת שמה, יש מקומות יותר יפים, אלא בגלל השיר. מוטה גור אמר בזמנו שהשיר הפך את הגבעה למקום עלייה לרגל. זה לא משנה אם בהיסטוריה באמת היו שם שתי פלוגות או שלוש פלוגות. מה שיש בשיר זה ההיסטוריה".

על מה מדבר הספר החדש שהוצאת, שמחת תורה?

"אני אתחיל בסיפור שפתחתי בו את הספר. יהודי אחד מגיע לעיירה ורוצה ללכת עם כולם לבית הכנסת, אלא שהוא לא יודע איפה לקשור את החמור שאיתו הוא הגיע. אז הוא שאל את האנשים איפה לקשור אותו והאנשים ענו לו- תביא את החמור אל הרב הוא קושר כל דבר לפרשת השבוע, וזה מה שאני עושה בספר הזה. זה ספר עם פרשנות חדשה לגמרי על פרשת השבוע, מנקודת מבט חילונית שאינה פוגעת בדת כמובן. קיבלתי טלפון מחרדי מבני ברק שאמר לי שאנשים קוראים את הספר הזה ומתמוגגים. זה לא ספר אנטי דתי. הוא מלא הומור שזה דבר שכמעט לא קיים בפרשנות המסורתית. הוא לא שואל מה נלמד מפרשת השבוע אלא איך נהנה ממנה. אני מקבל עליו תגובות שחבל על הזמן. הכניסה שלי לספר הזה היא אל הליבה של היהדות. זה גוב האריות ומצאתי נתיב שונה ממה שכתבו עד היום. וזהו, מיציתי. הראיתי דרך אחרת ואני כבר במקום אחר. בספר חדש".

אז אתה רוצה לספר לנו על הספר החדש שלך?

"ואז מה יישאר לנו לראיון הבא שלך…?".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד במגזין

 • קיץ בלי הזעה.

  איך מטפלים בהזעה בעונת הקיץ?

  הקיץ הזה יהיה נעים יותר: הכירו את המכשיר החדשני שמקל על אורח החיים, מכשיר המירה-דריי לטיפול בהזעת יתר וריח רע בבית השחי
 • ד"ר צח שרוני. תמונה: יחסי ציבור

  רגע לפני עונת הרחצה: הכל על ניתוחי חזה

  בחזה מורם: הקטגוריה המבוקשת ביותר בתחום הפלסטי היא שינוי גודל וצורת החזה; הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני מנהל מרפאת כללית אסתטיקה מסביר הכל על ההליך
 • "נכנסתי לסטטיסטיקה", אמרה דינה בקול רועד.

  "הותקפתי מינית והחלטתי שזה בחיים לא יקרה שוב"

  מיומנה של סטודנטית: אחרי שלירז הותקפה מינית, היא החליטה שאיש לא יוכל לפגוע בה יותר
 • האם אני הבעיה? ממש לא.

  "למי את מחכה? את כבר לא ילדה. תתפשרי"

  מיומנה של סטודנטית: יש גיל מסוים שכבר מוזר להיות לבד. האם זה אומר שחייבים להתפשר?
 • "אם את נכנסת מהר מדי למיטה את זורמת. אם לא, את שמרנית"

  מיומנה של סטודנטית: נכנסתם למיטה והוא לא התקשר?
 • תוכיחי לה שהוא עושה לך טוב.

  מה עושים כאשר מפחדים להתאהב?

  איך מתמודדים עם הפחד מהתאהבות ומפגיעה, ופותחים שוב את הלב בפני האדם המיוחד?
 • "היא החברה הכי טובה שלי, אין דבר שהיא לא יודעת עליי ושאני לא יודעת עלייה".

  "התחלתי לצאת עם מישהו, והחברה הכי טובה שלי כועסת עליי"

  היינו עושות הכל ביחד. יוצאות, מבלות, מדברות על הכל. עכשיו התחלתי לצאת עם מישהו, ואני מרגישה שהיא כועסת עליי בגלל זה
 • "כיף לנו יחד, אבל עד שזה מגיע לאינטימיות"

  "כיף לי איתו, אבל אני לא נמשכת אליו"

  הכי כיף לי איתו בעולם. הוא מקשיב לי, מפנק אותי, מצחיק אותי. הבעיה היא שכשאנחנו מגיעים למיטה, אני סולדת ממנו. מה לעשות?
 • צריך לקחת סיכונים כדי להיות מאושרים.

  מיומנה של סטודנטית: האם באמת אפשר להישאר ידידים?

  "אולי עדיף שפשוט נישאר ידידים": האם זהו משפט פרידה קלאסי או משהו שבאמת אפשר ליישם?
 • מיומנה של סטודנטית: מתי להיכנס למיטה עם גבר?

  שאלה שמטרידה נשים רבות היא מתי להיכנס עם הבחור החדש למיטה. אז יש תשובה חד משמעית, וגם: איך תדעי שהוא לא איתך רק בשביל מטרה אחת?
 • אל תחטטו אחד לשני בנייד. תנו אמון.

  "אתה לא אוהב אותי כמו פעם"

  למה בהתחלה הכל מושלם וורוד, ואחרי תקופה האהבה דועכת? כמה טיפים איך לשמור על האש במערכת יחסים
 • תכירו את האדם שמולכם באמת לפני שאתם ממהרים.

  TURN OFF: עשה ואל תעשה בדייט ראשון

  מיומנה של סטודנטית: מה לעשות ומה לא לעשות בדייט ראשון. אתם חייבים לאמץ את זה
 • מי משלם? אתה!

  גבר, תוציא את הארנק בדייט

  הגיע הזמן להכריע בשאלה הנצחית: מי משלם בדייט ראשון? התשובה: אתה. וכל הסיבות לפנייך
 • אלעד. בן 19 בנופלו.

  "הזיכרונות לא מרפים, אין שנייה ביום שאני לא חושבת עליו"

  מוצקין זוכרת: 15 שנה אחרי מותו של סמל אלעד פולק ז"ל מקריית מוצקין בגזרת רמאללה, מדברת אימו אורלי על הגעגועים, על ההנצחה של אלעד בקריית מוצקין ועל הספר שהיא כותבת. ראיון עם מנטורית
 • מיהן החיפאיות הידועות שמובילות קמפיין שמכניס אגרוף לבטן?

  חלי ממן ויערית שושן הן רק חלק מרשימת הנשים שמשתתפות בקמפיין ענק שיצא לדרך
 • "בשנה הקרובה יהיו סדרות בכיכובי" (וידאו)

  לי זוהר היא זמרת ודוגמנית למידות גדולות שבקרוב תראו גם על מסך הטלוויזיה שלכם. צפו בראיון עם זוהר, שבו גם הכנו לה הפתעה קטנה ומרגשת מאוד וגילינו שהיא שומרת פינה חמה בלב לראש העיר של טירת כרמל, אריה טל
 • צפו: ברודווי במוצקין!

  צפו במאחורי הקלעים של המחזמר 'אנני', שנחת היום בתיאטרון מוצקין הישר מברודווי!
 • תמונה: יחסי ציבור

  ג'ודי ניר מוזס שלום מרתקת את הקהל החיפאי

  לאחר ביטול הרצאתה של רונית זיגלשטיין, הגיעה ג'ודי ניר מוזס שלום למרכז פנורמה והותירה את הקהל מרותק למשמע סיפורה
 • "כל תחלופה כזאת היא ירייה בגלגלים". תמונה: אלבום פרטי

  "אם זה לא נראה כמו להקה ולא מריח כמו להקה, זו לא להקה"

  קובי מנדלבאום, 'קוקי לבנה' בשבילכם, מדבר על הכל: על הדרך החדשה לבד ואיך אפשר בלי 'כמה הייתי רוצה'
 • מיהי המתמודדת מהאיזור שהיממה את אייל גולן?

  הצעירה מטירת כרמל אשר מתמודדת בתכנית 'אביב או אייל' בראיון מיוחד ל"ניוז חיפה קריות": "אייל גולן הוציא ממני את הדברים הנכונים". וגם: קבלו הצצה לפרק שישודר הערב
 • איפה אמא תרזה?

  "אמא תרזה איננה": דרמת מתח פסיכולוגית חדשה, חושנית ומטלטלת בתיאטרון חיפה בהשתתפותם של ג'ורג' אסקנדר, יעל לבנטל, קרן צור ואוהד קנולר
 • מיהי הרקדנית הצפונית שתייצג את ישראל בגביע העולם בריקוד?

  DWC הוא גביע העולם לריקוד, ובכל שנה משתתפים בו יותר מ-12,000 רקדנים מכל רחבי העולם בכדי להכריע מיהי המדינה שתזכה באליפות העולם בריקוד. אז מיהי הצפונית היפהפיה שתייצג את ישראל, ואיך שורדים נאמבר שלם על עקבים?
 • "גם לנשים מותר לרצות. סקס זה צורך טבעי"

  איך 'סקסי מאמא' הפכה לקבוצת ענק בפייסבוק בה חברות למעלה מ- 130 אלף מאמות סקסיות? מייסדת הקבוצה: "זה התפתח למימדים שלא דמיינתי"
 • הגיעו לשמוע. צילום: עצמי

  חוג הבית של ישראל סביון

  אמש נערך חוג בית למועמד למועצת העיר ישראל סביון: קבלו ראיון מיוחד עם סביון על הנושאים הבוערים בחיפה
 • צילום: עצמי

  "הבנתי שכשלאישה יש מקצוע שהיא אוהבת, זו הגשמה עצמית"

  יום האישה הבין-לאומי כאן, וזהו יום באמת מיוחד עבורנו הנשים. לכבוד היום הזה, קבלו ראיון מיוחד עם נאוה קולאז', מייסדת ובעלים של המכללה למקצועות היופי של נאוה קולאז', אישה שבנתה הכל בעצמה ומעניקה כלים להצלחה והעצמה עצמית לנשים אחרות
 • בנות עם ביצים

  העולם הנשי הוא עולם מורכב וקשה, וכל יום הוא התמודדות חדשה. מורן אזערי, החליטה לעשות מזה צחוק במופע משעשע ואמיתי, "בנות עם ביצים", שצוחק על מה שמותר ועל מה שאסור. בראיון היא סיפרה לנו הכל, ובעיקר על הגברים שמזדהים אפילו יותר מנשים
 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016