לראשונה: הרצאות היברידיות (מקוונות ופרונטאליות) ופתוחות לכל במסגרת בית המדרש במכללה האקדמית צפת

הרצאותיו של ראש בית המדרש במכללה האקדמית צפת, הרב ד"ר בניהו ברונר, במסגרת בית המדרש צפויות לעבור למתכונת היברידית (מקוונת ופרונטאלית) כבר בתחילת סמסטר ב' הקרוב . במהלך חודש נובמבר האחרון, אור להדלקת נר ראשון של חנוכה, נחנך בית המדרש מחדש לאחר שעבר שיפוץ נרחב
מתחילת סמסטר ב' הקרוב, כ"ט באדר א' ה'תשפ"ב, 2 במרץ 2022, צפויות ההרצאות של ראש בית המדרש במכללה האקדמית צפת, הרב ד"ר בניהו ברונר, להתקיים במתכונת היברידית (מקוונת ופרונטאלית), הפתוחה לכלל הציבור.

הרב דר בניהו ברונר במסגרת חנוכת בית המדרש המשופץ במכללה האקדמית צפת קרדיט צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת

הרצאותיו של הרב ד"ר ברונר צפויות להתקיים בימים ראשון, שני ובימים שלישי או רביעי, ולנוחיות הקהל במהלך שעות הערב, והן צפויות לסוב סביב סוגיות ונושאים אקטואליים לאור המסורת וההלכה היהודית, כדוגמת גיור בד היהודית, רפואה בעין ההלכה וסוגיות חברתיות שונות, כגון יוקר המחיה, היחס הסוציאלי לשכבות החלשות וכדומה.


בתוך כך, לפני ימים אחדים התקיים כנס הרמב"ם המסורתי השנתי בבית המדרש במכללה האקדמית צפת. הכנס השנה עמד בסימן הממלכתיות במשנת הרמב"ם, וזאת לאור העיסוק הנרחב בנושא במסגרות השיח הציבורי בישראל בתקופה האחרונה. ההרצאות, שניתנו במסגרת הכנס, עסקו בנושאים מהותיים, הנוגעים לצורת השלטון והמתח שבין שלטון מרכזי למערכת המשפט, לאור חוות דעת הרמב"ם בנושא. שלוש ההרצאות העניקו מבט תורני על האתגר המורכב של שלטון יהודי. סוגיה זו העסיקה מאוד את הרבי משה בן מימון.

כמדי שנה, בקיץ הקרוב, צפוי להתקיים הכנס המסורתי על משנתו של האר"י ז"ל. הרב ד"ר בניהו ברונר: "בית המדרש בראשותי בפרט, והמכללה האקדמית צפת ככלל, פותחים את שעריהם לקהל הרחב וקוראים לציבור הרחב ליטול חלק, לראשונה, גם בצורה מקוונת וגם בצורה פרונטאלי. זאת, על מנת להנגיש ולהאהיב את לימוד התורה וההלכה היהודית תוך הרחבת ידיעות הכלל בנושאי יהדות באופן של חיבור בלתי אמצעי".

הרב בניהו ברונר2_2320 קרדיט צילום יוני לובלינר(002)

במהלך חודש נובמבר האחרון, אור להדלקת נר ראשון של חנוכה, נחנך בית המדרש מחדש לאחר שעבר שיפוץ נרחב. חנוכת המשכן החדש התקיימה ברוב עם והדר ובמעמד הרב ד"ר בניהו ברונר, מנכ"ל המכללה, שלומי בן נון, מנהל מחלקת משאבי האנוש במכללה, אלון שוורץ, ונוספים. באירוע הועלתה על נס חשיבות פעילותו של בית המדרש.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחינוך