היתרונות של משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אופציה חדשה יחסית אשר רבים אינם מכירים אותה. לשיטה ייחודית זו יש כמה וכמה יתרונות ולכן היא מתאימה מאד לחלק מהאוכלוסייה בסיטואציות מסוימות. מי שיש ברשותם נכס כמו דירת המגורים שבה חיים בני זוג, או אדם לבד שיש לו נכס, יכולים לממש חלק מערכו של הנכס הזה אם יש להם צורך בכספים. באופציה זו של הלוואה קיימים שני מסלולים, האחד הוא קבלת סכום גדול של כסף כמו כמה מאות אלפי שקלים והשני הוא קבלת קצבה חודשית של כמה אלפי שקלים בכל חודש.

קרדיט תמונה freepik

כיוון שמדובר בהלוואה שהיא חדשה יחסית, מי שמעוניין להגיש בקשה לקבלת הלוואה מסוג זה מהבנק, כדאי שיתייעץ עם יועץ משכנתאות כדי שיקבל את מלוא המידע ובהתאם לכך יקבל החלטה על הנתיב שהוא הנכון ביותר עבורו. מי שזקוק לסכום כסף גדול כדי לסייע לילדים, לנסוע לנסיעה ארוכה לחו"ל, לשלם חוב, או עבור כל מטרה אחרת מגיש בקשה לקבלת משכנתא הפוכה ואם הוא עומד בקריטריונים, הוא יקבל על כך אישור וכך יקבל את הכסף תוך פרק זמן קצר יחסית לאחר החתימה על כל המסמכים הרלוונטיים. כדי שהבנק יעביר את ההלוואה, נרשמת הערת אזהרה במשרדי רשם המקרקעין על כך שחלק מהנכס משועבד לבנק בהליך של משכנתא הפוכה.


קצבה חודשית קבועה באמצעות משכנתא הפוכה

אנשים מבוגרים רבים אשר יוצאים לפנסיה נוכחים לדעת שההכנסות החודשיות שלהם יורדות באופן דרסטי. מי שאינו מקבל פנסיה כלל או שהסכום החודשי הוא נמוך מאד, נמצא במצב שבו לא יכול להתקיים כיוון שאין לו די כסף עבור מזון, תרופות ועוד. בשיטת משכנתא הפוכה, הבנק שולח שמאי שיעריך את ערכו של הנכס ובהתאם לכך הוא מאשר את קבלת הסכום החד פעמי או לחלופין הקצבה החודשית. הקצבה המוצעת היא קבלת הכנסה חודשית קבועה של כמה אלפי שקלים ודבר זה מאפשר לאנשים המבוגרים לחיות בכבוד.

קבלת משכנתא הפוכה במקום מכירת הנכס

מי שזקוק לכספים בוחן כמה אופציות. אחת מהדרכים שנשקלות היא מכירה הבית. החשיבה היא שמהתמורה אפשר יהיה לבצע את התוכניות ומעבר לכך כל שאר הכסף יועבר לחיסכון. אך לצעד כזה יש כמה השלכות, כיוון שהאדם יצטרך להשכיר דירה שזוהי אופציה נוחה פחות בחיי היום יום, למצוא דירה באותה סביבת מגורים, בגודל הנחוץ לו ותוך אפשרות שלאחר פרק זמן מסוים בעל הנכס יבקש ממנו לעבור דירה, כיוון שהוא מעוניין למכור את הנכס או מכל סיבה אחרת. התנהלות מסוג זה אינה מתאימה לאנשים מבוגרים כיוון שהיא גורמת להם לחוסר יציבות.

החזר של ההלוואה

משכנתא הפוכה לא מחזירים בחיים אלא מבצעים התחשבנות עם היורשים לאחר מותם של בעלי הנכס. לאחר ששני בני הזוג הולכים לעולמם, הבנק מוכר את הנכס או מציע ליורשים לרכוש אותו ולהחזיר לבנק את ההלוואה.

אם מחליטים למכור את הדירה, בתום ההליך החשבונאי, הערת האזהרה ברשם המקרקעין נמחקת והכסף שנותר מועבר ליורשים, על פי ההסכם שנחתם במהלך חייהם של בני הזוג.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש להתיר לנשים לבצע הפלות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בעסקים