X

נשר מתחדשת עם מתחם פינוי חדש ברחוב ההסתדרות

חברת 'שובל מתחמי מגורים' יחד עם חברת 'יובל עמית' נבחרה להקמת פרויקט פינוי-בינוי במתחם ההסתדרות ודרך הטכניון בנשר בהיקף של כ-620 יח"ד, מסחר ותעסוקה, וכן הקמת מבני ציבור חדשים לטובת כלל התושבים בנשר

'שובל מתחמי מגורים' יחד עם חברת 'יובל עמית' זכו בפרויקט בעקבות מכרז יזמים אשר נערך על ידי סיגל שטרנברג- ניהול וייצוג דיירים ועו"ד אביר אברם. מרבית בעלי הדירות חתמו כבר חתמו על הסכם סופי מול החברות, אשר פועלות בשלב זה לתכנן באופן סופי את המתחם ולהציגו לראש העיר ולמהנדס העיר נשר וזאת לאחר שקיבלו את ברכת הדרך הראשונית לפרויקט עוד בטרם החתמת דיירי המתחם.

מתחם ההסתדרות ודרך הטכניון בנשר משתרע על פני כ- 14 דונם, במסגרתו יהרסו כ-92 יח"ד בבנייני רכבת שנבנו בשנות ה – 60 שמשקיפים לנמל חיפה.


נשר מתחדשת עם מתחם פינוי חדש ברחוב ההסתדרות. קרדיט הדמייה: תמיר לזר אדריכלים


 

אדריכל תמיר לזר מתכנן המתחם מסר: "בראש ובראשונה הפרויקט מנגיש את המבנים שבנויים על טופוגרפיה בעייתית ואינם מונגשים כיום. הבניה לגובה גם תשדרג את ההנאה מהנוף למפרץ חיפה ביתר שאת. בנוסף, בעלי הדירות יזכו לקבל דירה חדשה ומודרנית גדולה יותר הכוללת ממ"ד ומרפסת פתוחה שתעמוד בכל התקנים החדישים הקיימים בתכנון שכונות חדשות. כמו כן ייהנו הדיירים מתכנון נופי מתקדם שישלב שטחים ירוקים נרחבים, ומוסדות ציבור בתוך המתחם המתחם עצמו. כל הדיירים ייהנו מחניה צמודה תת קרקעית״.

״התכנון כולל בניה חדשה ומודרנית הכוללים פארקים רחבי ידיים מסביב הבניינים תוך התחשבות בכלל דיירי השכונה התוכנית תכלול  בנייה של 3 מגדלים בני 25-30 קומות המשולבים במספר בניינים נמוכים יותר, מבני ציבור ושטחי מסחר ותעסוקה. החניה במתחם תהיה באמצעות חניונים תת קרקעיים".

נשר מתחדשת עם מתחם פינוי חדש ברחוב ההסתדרות. קרדיט הדמייה: תמיר לזר אדריכלים

 

בחודש יולי 2021 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה את תוכנית המתאר הכוללנית לעיר נשר, שמכוחה ניתן לעשות תכניות מפורטות. התכנית כוללת תוספת של 10,500 יחידות דיור שיתנו מענה להיקף אוכלוסייה של 68,700 תושבים עד שנת 2040. כיום מתגוררים בנשר 26 אלף תושבים והתוכנית מכוונת את עיקר תוספת יחידות הדיור החדשות לעיר באמצעות התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות, וחיזוק המרקם העירוני הקיים על ידי תוספת שטחי תעסוקה ומסחר בלב העיר.

ישי רוט סמנכ"ל פיתוח עסקי של שובל מסר: ״מדובר בפרויקט פינוי-בינוי שני של 'שובל מתחמי מגורים' בעיר נשר. לאחר הצלחתו של הפרויקט במתחם עמוס בעיר. אנו רואים שהאוכלוסיה בעיר מתחדשת והיא מושכת משפחות צעירות רבות״.

ישי רוט, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי בשובל. תמונה: יח"צ

 

לדברי רוט למרות שהמחירים בנשר כמעט שהכפילו את עצמם בעשור האחרון, מחירה של דירה ממוצעת בעיר הוא עדיין אטרקטיבי ועומד על ‏1,094,702 ₪. מתחם ההסתדרות/ דרך הטכניון נמצא בסמוך לטכניון ואנו מאמינים שיהווה מגנט לרוכשים רבים- משפחות צעירות, סטודנטים ומשפרי דיור, לא רק בזכות הטכניון אלא גם בזכות השינוי החל בשנים האחרונות בנשר בתחום הבניה, החינוך, הפארקים והתכניות העתידיות.

שמוליק אביטל בעלים של חברת יובל עמית: ״אישור התכנית יארך כשלוש שנים כאשר השלב הבא הוא הכנת תב"ע והפקדת בוועדה וכן הכרזה של משרד השיכון על מתחם, וקידום התוכנית.
אנו גאים להביא את החדשנות והמקצועיות שלנו, יחד עם השותפים למתחם ולחדש את העיר נשר. יש לציין את שיתוף הפעולה של ראש העיר וצוות מהנדס העיר בראשותו של מהנדס העיר ורצונם לקדם התחדשות עירונית אמיתית בעירם והפיכת אזור מיושן מאוד לחדשני ומודרני מתוך ראיה כוללת של שילוב מגורים, מסחר, תיירות ותעסוקה״.

 

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות


<