העתירה נגד העירייה נדחתה: שני חברי אופוזיציה בקריית מוצקין ישלמו 25,000 שקלים

בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה, דחה עתירה של האופוזיציה העירונית נגד עירית קריית מוצקין, בטענה לתביעת השתקה וחייב אותה בתשלום של הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין

בית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, פסק כי יו"ר סיעת רוח חדשה במוצקין, ציקי אבישר וחבר סיעתו, יריב ענבר, ישלמו 25 אלף שקלים לעיריית קריית מוצקין, ראש העירייה חיים צורי, מנכ"ל העירייה יריב גסר ועו"ד אבי גולדהמר.

פסק הדין ניתן בעקבות עתירה שהגישו אבישר וענבר נגד הנתבעים במסגרת תביעה אזרחית, שמתבררת בבית המשפט המחוזי בחיפה. במסגרת אותה תביעה, על סך 2.5 מיליון שקלים, נטען על ידי אבישר וענבר ועוד 23 תובעים, כי העירייה פגעה בפרטיותם על ידי שימוש בלתי חוקי במאגרי מידע שנמצאים בידי העירייה, לצרכיו הפוליטיים של ראש העירייה.

העירייה הגישה תביעה גם נגד העותרים על סך של כשלושה מיליון שקלים. מנגד, טוענת העירייה כי אבישר הוא זה שהיה אחראי על מערכות המידע של העירייה וכי הוא זה אשר עשה בהם שימוש לצרכיו.


 

העתירה נדחתה. אבישר. צילום מתוך פייסבוק: ציקי אבישר, רוח חדשה במוצקין

 

אבישר וענבר עתרו לבית המשפט בבקשה לדחות את תביעת העירייה נגדם, בטענה שהתביעה הוגשה בחוסר תום לב ומדובר למעשה בתביעת השתקה ואילו העירייה טענה, שאבישר וענבר הם אלו שמבקשים להשתיקה.

במהלך הדיון חזרו בהם העותרים מהטענה שהתקשרות העירייה עם עו"ד אבי גולדהמר נעשתה שלא כדין.

השופט נאסר ג'השאן נתן פסק דין שבו דחה את העתירה, וציין כי לרשות מקומית, בדומה לפרט, נתונה זכות גישה לערכאות, בין היתר לשם הגנה על כספי ומשאבי הציבור וכי אין להצר צעדיה של רשות מנהלית לפנות לערכאות לשם הגנה על משאבי הציבור.

השופט הסביר את מטרת התביעה של העירייה וכתב: כי "מדובר בתביעת שיפוי או השתתפות" שנועדה להשיב לקופת העירייה סכומים שעלולה העירייה לחוב בהם לפי פסק הדין בתביעה  הראשונה".

השופט דחה את הטענה כי תביעת העירייה הינה תביעת השתקה ודחה טענות נוספות לחוסר תום לב ובניסיון להשתיק עדים. "תביעת העירייה מעלה טענות כנגד הנתבעים באשר לשימוש במאגר המידע ועל פניו טענות אלה ראויות כי תתבררנה לגופן". עוד הוסיף כי "לא ברור מדוע יש לראות בתביעת העירייה כתביעה שבאה לאיים על עדים בהליך אזרחי, מקום שבו כך נראה אותם עדים עליהם נועדה התביעה לאיים אמורים להעיד בפני בית המשפט בתביעה שהגיעו העותרים בתביעה הראשונה".

 

ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי. צילום: דוברות עיריית קריית מוצקין

 

השופט גם דחה טענות לניגוד עניינים: "ההחלטה של העירייה לתבוע אינה מטיבה עם ראש העירייה, שכן אין מדובר בהחלטה להגיש בשם העירייה ובשמו את התביעה. התביעה הוגשה בשם העירייה בלבד והיא נועדה בחלקה הארי לשיפוי העירייה בגין הסכומים שהיא עלולה להוציא. התביעה הוגשה לאחר קבלת חוות דעת משפטית, שיש מקום לשלוח הודעות לצד שלישי, על כן אין מקום להתערב בהחלטה".

בית המשפט פסק בהחלטתו כי אבישר וענבר ישלמו 12,500 שקלים הוצאות משפט ושר טרחת עו"ד לעיריית קריית מוצקין, ראש העירייה ומנכ"ל העירייה ועוד סכום של 12,500 לעו"ד אבי גולדהמר.

לאחר פסק הדין מסר עו"ד גולדהמר: "הוצאות המשפט המרובות על סך 25 אלף ש"ח לאופוזיציה מסמנות את המגמה. שופטים בוחנים את המקרה לגופו ומגלים כי ישנם אנשים שאמצעות כלים משפטיים מתישים את המערכת בעתירות שנגועות בחוסר תום לב".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות