מבקר העירייה בודק את הקשר בין עיריית חיפה לבין משרד חקירות

ראש עיריית חיפה הודיעה כי היא מוכנה לחשוף את המסמכים שברשותה וגם מצגת על הקשר לכאורה, בינה לבין משרד החקירות של רו"ח ברלב

 

ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, הודיעה כי היא מוכנה להציג לחברי מועצת העיר ולציבור, את ההתקשרויות בין העירייה לבין רו"ח יהודה ברלב, בכל הנוגע לחקירות לכאורה שנטען כי משרדו של ברלב ביצע למען העירייה ולמען ראש העירייה, על חשבון העירייה.

חברי המועצה הלעומתית במועצת העיר, טוענים כי העירייה שכרה את שירותיו משל משרד רו"ח יהודה ברלב, שמתמחה באיסוף מידע כלכלי חקירתי, לצורך איסוף מידע על עמותת "שומרי הסף".


לרשם העמותות הוגשה תלונה אנונימית נגד העמותה, בטענה לניגוד עניינים ולטענת העמותה מי שעומדת מאחורי הגשת התלונה נגדה, היא עיריית חיפה, וזאת באמצעות החומר שנאסף נגדה באמצעות כספי ציבור.

 

עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

ראש העירייה הודיעה כי היא מוכנה להציג לחברי מועצת העיר ולציבור, את ההתקשרויות בין העירייה לבין רו"ח יהודה ברלב. בתמונה, בניין עיריית חיפה. צילום: דורון גולן

 

בישיבת מועצת העיר אמש, העלתה קליש לסדר היום את הסעיף "דיון בנושא דו"ח ביקורות חקירתית בתחום הרכש", סעיף שנוגע למעשה בהתקשרות עם רו"ח ברלב.

בין הנוכחים באולם אתמול היה גם רו"ח ברלב, דבר אשר עורר את חמתה של חברת המועצה, שרית גולן שטיינברג, שטענה כי ראש העירייה היא זו שהזמינה אותו לישיבה. ראש העירייה טענה מנגד כי הישיבה פתוחה לציבור וכי היא לא עומדת מאחורי הגעתו של ברלב לישיבת המועצה.

גולן שטיינברג הניפה קלסר עם דפים וטענה כי בידיה הוכחות על חתימותיה של ראש העירייה, על חשבוניות שהוציא ברלב לעירייה. גם ראש העירייה הניפה קלסר בידיה והודיעה כי היא מחזיקה בהוכחות לטענותיה.

יצויין כי בין משרדו של ברלב לבין עיריית חיפה, ישנה מחלוקת כספית וברלב טוען כי עיריית חיפה חייבת לו תשלום בעבור עבודות שביצע עבורה.

ראש העירייה הודיעה כי הכינה מצגת על הקשר לכאורה בינה לבין ברלב ואמרה: "מבחינתי אני רוצה להציג את כל החומרים למועצת העיר". היא הוסיפה "אני אשמח להציג הכל". בין קליש-רותם לגולן-שטיינברג התפתח ויכוח סוער סביב הנושא, עד שראש העירייה איימה להוציאה מהאולם.

 

מוכנה להציג את המסמכים. ראש העירייה, עינת קליש רותם. צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

 

 

 

עו"ד שרית גולן שטיינברג. צילום: מיכה בריקמן

ויכוח סוער. חברת מועצת העיר, עו"ד שרית גולן שטיינברג. צילום: מיכה בריקמן

 

היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד ימית קליין, אמרה לנוכחים כי הנושא נמצא בבדיקת מבקר העירייה שלאחריה יידונו הממצאים בוועדת הביקורת ואז יוצגו למועצת העיר ולציבור. עד לסיום בדיקת המבקר, הדגישה עו"ד קליין, לא ניתן לפרסם שום מידע בנושא. גם את המצגת שהכינה ראש העירייה אסור לפרסם עד לתום הבדיקה, הודיעה היועצת המשפטית.

עם זאת, נודע כי המצגת שהכינה ראש העירייה, כבר נמצאת ברשותם של כמה חברים מהמועצה הלעומתית שכבר הספיקו לראות אותה.

עו"ד קליין הודיעה כי דו"ח המבקר יושלם בתוך זמן קצר ויובא למועצת העיר.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות