בית המשפט קבע: מועצת עיריית קריית ביאליק תדון שוב בהקמת הכולל

נושא הקמת הכולל והישיבה התורנית בקריית ביאליק יובא שוב לפני חברי מועצת העיר, בעקבות עתירה שהגיש מטה הפעולה

 

בית המשפט המחוזי בחיפה, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, קבע כי מועצת העיר קריית ביאליק תדון בשנית בהקמתו של הכולל המתוכנן להיבנות בשכונת סביניה בעיר, שאמור להתנוסס לגובה של ארבע קומות, להכיל עשרות תלמידים ומאות מתפללים, בלב שכונה חילונית.

העתירה הוגשה על ידי עו"ד מימון פאר, שעומד בראש מטה הפעולה נגד הקמת הכולל. בעתירה שהוגשה לבית המשפט נטען כי הפרויקט אושר על ידי מועצת העיר ללא דיון ומבלי למסור פרטים בסיסיים, ובכך נקבע השימוש בקרקע, תוך שהיא מונעת מגופים ציבוריים להתמודד עליה, באופן שוויוני והוגן, כאשר אף נקבע כי העמותה תזכה במגרש, ללא נוהל של הקצאת קרקע.


גם היקף הפרויקט לא היה ידוע לחברי מועצת העיר, כפי שנטען בעתירה, שגילו מאוחר יותר את היקף הבנייה האמיתי ואת העובדה שבית הכנסת אמור להכיל 300 מתפללים.

 

עו"ד מימון פאר. צילום: דורון גולן

 בעתירה נטען כי הפרויקט אושר על ידי מועצת העיר ללא דיון ומבלי למסור פרטים בסיסיים, עו"ד מימון פאר. צילום: דורון גולן

 

בעתירה נטען כי "עיון בפרוטוקול מראה כי לא נערך דיון כמתבקש, לא הוצגו נתוני הבינוי, לא פרוגרמה עירונית, לא נשמעו נימוקים על הצורך בכולל בהיקף כזה בראית ביאליק ובמיקום שנבחר, לא נשמעו גורמי מקצוע או חוות דעת, וכמובן לא נשמעו תושבי השכונה, רובם חילוניים.

יצוין, כי אין בכולל בהיקף בינוי כזה לענות על צורך טבעי אמיתי של העיר קריית ביאליק, וממילא צורך מעין זה לא נתמך בשום מסמך או חוות דעת מקצועית. הכולל ייתן מענה לאברכים שכלל אינם מתגוררים בעיר".

 

כולל הדמיה של הישיבה התורנית בקרית ביאליק שהוגשה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

הדמיה של הישיבה התורנית בקרית ביאליק שהוגשה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

 

בא כוחה של עיריית קריית ביאליק טען בדיון שהתנהל בפני השופט נאסר גהשאן, כי חברי מועצת העיר ידעו על התוכנית להקמתו של הכולל שיכיל בתוכו ישיבה תורנית ובית כנסת. השופט העלה את ההצעה שהתקבלה על שני הצדדים ולפיה תשוב מועצת העיר ותדון, בישיבתה הקרובה, בשאלת הצטרפותה של העירייה כיוזמת התוכנית ולו מפאת החשש שמא חברי מועצת העיר לא היו מודעים להיקפה, שינויי ייעוד הקרקע והוראות הבינוי.

עם זאת, מכיוון שלראש העירייה אלי דוקורסקי, שתומך בהקמת הכולל, יש רוב מוצק במועצת העיר, לא צפוייה לו בעייה לקבל את תמיכת מועצת העיר ואישורה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות