חברת מועצת עיריית חיפה בפניה לשרת החינוך: "להפסיק את האפליה בין תלמידים מחוסנים ללא מחוסנים"

חברת מועצת העיר בחיפה, הילה לאופר, לשרת החינוך: "ההנחיה מעוותת, מפלה ופוגענית. אנא ממך, אל תתני יד לפגיעה בילדים". במקביל פנו לשרה למעלה מ-200 מנהלי בתי ספר ואנשי חינוך, בהם גם מאיזור חיפה, בבקשה לשינוי הנחיות הקורונה במערכת החינוך

 

חברת מועצת עיריית חיפה, הילה לאופר (הירוקים של חיפה), פנתה במכתב לשרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, בבקשה להפסיק את האפליה במערכת החינוך, בין תלמידים מחוסנים נגד נגיף קורונה, לתלמידים שאינם מחוסנים. גם ראש מנהל החינוך בחיפה, אילנה טרוק, קוראת לבטל את המתווה הנוכחי.

מאז הקריאה של קבינט הקורונה לחסן ילדים ובני נוער נגד נגיף הקורונה, מתחולל מאבק ציבורי רחב היקף בין תומכי החיסון למתנגדיו. הבעיה חריפה ביותר במערכת החינוך, כאשר נכון להיום ישנם עשרות אלפי תלמידים שנמצאים בבידוד ביתי ובנוסף מבודדים בבתיהם גם אלפי מורים וצוותי חינוך.


בפנייתה לשרת החינוך כתבה לאופר: "הילדים והנוער ישבו כמעט שנה שלמה בבית ללא רצף לימודי, בבידודים, סגרים ובדידות גדולה ותופעות הלוואי של כל זה מתחילות לצוף לתת אותותיהן. תופעות לוואי, חלקן חמורות ביותר".

"ניתנה הנחייה כי ילדים מאומתים (לאו דווקא חולים) יכניסו לבידוד כל מי שבקרבתם, כאשר ילדים מחוסנים יבצעו בדיקה מהירה (שאמינותה נמוכה), וימשיכו בשגרת חייהם ואילו ילדים שאינם מחוסנים, יישלחו מידית לביתם, בבושת פנים וייכנסו לבידוד, ייאלצו לעמוד בתור שעות רבות בכדי לבצע שתי בדיקות, בהפרש של כמה ימים האחת מהשנייה ובינתיים יישבו בבית בבידוד מלא. מנותקים מהלימודים, מחברים, ומכל פעילות חברתית אחרת.

ילדים מתחת לגיל 12 אף ייאלצו הורה להישאר עימם בבידוד ולא משנה תוצאת הבדיקה, ובכך להפסיד ימי עבודה", טוענת לאופר.

 

הילה לאופר. צילום: דורון גולן

"להפסיק את האפליה בין תלמידים מחוסנים ללא מחוסנים". חברת מועצת עיריית חיפה, הילה לאופר. צילום: דורון גולן

 

"ההנחיה הינה מעוותת, מפלה ופוגענית. אנא ממך, אני מבקשת כי תלחמי למען שינוי ההנחיה לטובת הנחיה הגיונית שכולם יחיו עימה בשלום בתקופה לא וודאית זו.

אנא ממך, אל תתני יד לפגיעה בילדים", אומרת לאופר ומוסיפה: "עליי לציין כי אני מקבלת חיזוק לעמדתי מראש מנהל החינוך בחיפה, הגברת אילנה טרוק, אשר קוראת גם לביטול המתווה הנוכחי וקוראת לחלופה הגיונית אחרת".

 

קוראת גם כן לביטול המתווה הנוכחי ולחלופה הגיונית אחרת. ראש מנהל החינוך בעיריית חיפה, אילנה טרוק. צילום פייסבוק

 

לשרת החינוך נשלח בימים אלו גם מכתב עליו חתומים למעלה מ-200 מנהלי מוסדות חינוך ואנשי חינוך מכל הארץ, שבו הם כותבים:

"אנחנו מנהלי חינוך מכל הארץ ומכל המגזרים, מבקשים למחות על ההבחנה בין ילדים מחוסנים ולא מחוסנים במדיניות הבדיקות והבידודים במערכת החינוך. מזה שנתיים שילדי ישראל עוברים תקופה קשה מנשוא. החל מסגרים חוזרים ונשנים, תקופות של חזרה מהירה ופתאומית למסגרת וסגירתה מחדש ללא הכנה מראש, ישיבה מנותקת בבתים מול מסכים לאורך חודשים ארוכים וקטיעה של כל תהליכי ההתבגרות, ההתפתחות והחברות הנורמליים לילדים בגילאים השונים".

אנשי החינוך מציינים במכתבם כי "מאז שהחל גל האומיקרון המצב במערכת החינוך השתנה מהקצה לקצה. ההנחיות המבחינות בין ילדים מחוסנים ללא מחוסנים בעת הזו – הינן קשות ופוגעניות ומערערות את יסודות הקהילות שבתוכן אנחנו פועלים.

איננו רופאים ואיננו נוקטים עמדה רפואית. אך אנחנו מנהיגי חינוך, ועדים למחיר הנפשי שהילדים משלמים על הבידודים האינסופיים, ימי הלימוד שנקטעים באחת וחלק מהילדים נשלחים מביה"ס לבדיקות ובידוד, בעוד שחבריהם המחוסנים יעשו בדיקה ביתית ויחזרו מיידית לספסל הלימודים ועל קריעת המרקם החברתי לשניים דרך נושא החיסונים.

אנחנו חשים שמדובר באי צדק והבחנה בעייתית – שהצדקתה בעת הזו לא ברורה וכי ישנה התנגשות כואבת מאוד בין הזכות לחינוך ובריאות נפשית, לבין הרצון להפעיל לחץ על הציבור לחסן את ילדיו.

אנחנו קוראים להשארת המערכת פתוחה יחד עם שינוי ההנחיות, כך שעל כל ילד וילדה יחולו הנחיות זהות במידה שאינם מאומתים לקורונה ויוכלו להמשיך ללמוד בבתי הספר".

בין אנשי החינוך חתומים על המכתב גם מנהל בית הספר "עליה" בחיפה, שי אשכנזי, מנהלת קידום נוער היל"ה בטירת כרמל נטלי רביבו ומנהל בית הספר "המשותף חוף הכרמל", אלדד פורת.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות